601 Shares 5801 views

– Razdan Rzeka w Armenii. Miasto na rzece Hrazdan. Atrakcje regionu

Na terytorium Armenii duża liczba zabytków kultury i historii z dawnych czasów. Nie znaleziono wiele pozostałości dawnych osad, średniowieczne kościoły i inne budynki o wartości historycznej.

W tych miejscach można zobaczyć kaplicy, deski, cennych zabytków architektonicznych. Szczególnie bogate w takich obiektów kulturalnych i terytorium Hrazdan o tej samej nazwie z jej miasta.

Przegląd

– Razdan Rzeka w Armenii, który jest największym lewym dopływem Aras. Jego długość -. 141.000 km i cały basen z Sewan jeziora wynosi 7310 metrów kwadratowych. km, a powierzchnia dorzecza – 2560 metrów kwadratowych. km.

Znajduje się w pobliżu miasta Sewan.

W latach 1930-1962 w Hrazdan został utworzony kompleksu (Sevan kaskadę) 6 elektrowni wodnych.

rzeki Armenii

Armenia nie tylko Hrazdan (rzeka) ma istotne znaczenie dla gospodarki państwa. Debed Lhum płynący do opieki, a inne są również bardzo istotne dla Armenii. Jednak największą długość rzeki. Ahuryan którego długość wynosi około 200 km.

Oni wszyscy mają trzy rodzaje warunków przepływu i zasilaczy. Śnieg-deszcz (mieszany) Żywność, powodzie letnie wiosna spływu i stawy są charakterystyczne dla terenów wschodnich i zachodnich. W centralnej części masowych rzek i wód gruntowych uzupełniane letni powódź. Tylko niewielka część terytorium Armenii odnosi się do obszaru lądowego.

W rzeczywistości, rzeki w Armenii są raczej niewielki obszar jego zlewni (2.000 tys. Km.), Więc większość z nich są małe roczny przepływ. Tylko w Araxa, liczba ta jest w 22 000 metrów kwadratowych. kilometrów.

Najdłuższa rzeka w Armenii, jak wspomniano powyżej, jest Akhuryan, która wpada do Aras. Ten ostatni z kolei uchodzi do obszaru Azerbejdżanu Kourou. Największym dopływem Aras w Armenii są kazachski, Akhuryan, Voghji, Hrazdan i Vorotan Lrpa.

Skąd rzeki Hrazdan?

Na dobry początek rzeka pochodzi z północno-zachodniej części jeziora Sewan. Jej pierwszy przepływ wody w górskiej dolinie w południowym kierunku Erewania.

W Erewaniu rzeka sprawia, że ostre zakręty. W dolnym biegu płynie przez równiny Ararat, i spada na granicy z Turcją w rzece Aras w przybliżeniu w miejscu, gdzie miasto Sewan.

Wartość rzeki

Hrazdan Armenia ma szczególne znaczenie. Na brzegach rzeki są tak duże osiedla jak Sewan, Czarencawan, Hrazdan i stolicy Armenii, Erewaniu.

W uzupełnieniu do podstawowego problemu (energetycznego) zbiornika wody są szeroko stosowane w celu nawadniania rolniczego. Ponadto, w tych obszarach jest dobrze rozwinięta ryby.

Inne zasoby wodne

Jeziora w Armenii nie są zbyt wiele. Największe bogactwo i duma narodowa państwa – to wspaniały jezioro Sewan (powierzchnia 1.416 tysięcy kilometrów kwadratowych, wysokość nad poziomem morza – .. 1916 m). Jego wody są głównym źródłem zaopatrzenia w wodę dla najgęściej zaludnionych obszarach kraju.

– Razdan rzeki, który został zbudowany przez GES. Po budowy kaskady okolicach jeziora Sewan zmniejszyła się do 1240 metrów kwadratowych. km, a poziom wody od powierzchni aż do 20 metrów. Kraj próbował zaradzić tej sytuacji za pomocą podziemnego tunelu, prowadzonych przez Arpa River. Zaplanowano, że woda jest ponownie napełnić jezioro, ale to nie pomogło.

Armenia jest bogaty w licznych dziedzinach podziemnych wód termalnych i mineralnych. Wśród nich szczególnie znane i popularne następujące źródła leczniczych gorących i mineralnej wody: Jermuk . Bjni, Dilijan, Sewan, Hankavan itp Mają właściwości lecznicze, a raczej jest widokiem perspektywicznym produktów w kraju przewidzianych na eksport. Zapotrzebowanie na wodę ma ran i za granicą.

Miasto na rzece Hrazdan

Na lewym brzegu górnym biegu rzeki rozciąga się wspaniały ormiański miasteczku Hrazdan. Aż do 1959 roku, była to wioska Akhtala aw 1963 jego członków kilku pobliskich miejscowości zostały uwzględnione: Mack Raval Kakavadzor, Jrarat i Vanatur.

Następnie miasto zaczęło poruszać mieszkańcy z innych regionów i republik, które doprowadziły do szybkiego i pomyślnego rozwoju jego infrastruktury. Od tego czasu znacznie poprawiła realizacji: budowy nowych domów, ulic, szkół, parków i alei pojawił.

Odnosi się to do rozliczenia regionu Kotayk ormiański. W odległości zaledwie 50 kilometrów od hotelu znajduje się stolica kraju – miasto Erewaniu.

Ponadto s. Razdan, poprzez aglomeracji i jej dopływy przepływu Tsaghkadzor i Kakavadzor. W pobliżu znajduje się zbiornik, zbudowany w 1953 roku.

Niezwykłe miasto i fakt, że do tej pory nie pozostanie kilka ciekawych zabytków architektonicznych i historycznych.

Na przykład, w południowej części jest to starożytny kompleks klasztorny Makravank który łączy kilka starożytnych budynków religijnych. Został on zbudowany w XVIII wieku. Głównym elementem kompleksu jest kościół NMP.

Wschodnia część tego terytorium jest zajęte przez niewielki cmentarz. Jest umieszczony khachkary – kamienne stele, które utworzyły krzyż obraz.

wniosek

Należy zauważyć, że – Razdan dorzecza, w którym w tym samym czasie odkryto złoża złoto, żelazo, miedź, molibden, magnez, fosfor i inne minerały.

Z kolei nowoczesne miasto i tam były idealne połączenie nowoczesnej dzielnicy z mikro-przytulnej dzielnicy willowej-wiejskich. Są doskonałe możliwości, aby połączyć to z doskonałą znajomością historii ormiański.