222 Shares 8178 views

Ulan-Ude Muzeum Etnograficzne, Ulan-Ude: zdjęcia, adres, godziny otwarcia

W malowniczej miejscowości Ulan-Ude Ulan-Ude jest Muzeum Etnograficzne. Jego terytorium, które jest około trzydzieści siedem akrów, znajduje się ponad czterdzieści ciekawych zabytków architektonicznych, a także zapewnia niesamowitą wystawę, liczący jedenaście tysięcy pozycji. Uważany jest za jeden z największych kompleksów muzealnych Rosji pod gołym niebem, która ma na celu bliższe zapoznanie zwiedzających z historią i kulturą tego regionu.


fakty historyczne

Pomysł stworzenia takiego unikalny kompleks posiadanych przez znanego i utalentowanego akademik Aleksiej Pawłowicz Okladnikova którzy ucieleśnionego swoje pomysły w życie w roku 1973. Tak więc przyszedł Ulan-Ude Muzeum Etnograficzne.

Powstała dzięki decyzji Rady Ministrów z Buriacji. Agencja zadbał o bezpieczeństwo zabytków historycznych i kulturalnych Transbaikalia, dlatego zdecydowano się utworzyć kompleks muzealny.

opis

Od momentu powstania aż do teraz, to interesująca wystawa jest bardzo popularny wśród ludności Republiki Buriacji i jego gości. Przez cały rok jest tu przyjechać na wycieczkę ponad sto tysięcy turystów i mieszkańców. Liczba ta jest doskonałym wskaźnikiem dla regionu. Ulan-Ude Muzeum Etnograficzne (Ulan-Ude) wprowadza wszystkich swoich gości nie tylko z historią regionu, ale także z jego kultury materialnej i duchowej.

Cały kompleks jest podzielony na kilka sekcji tematycznych, gdzie każdy odwiedzający będą mogli dowiedzieć się czegoś nowego o grupach etnicznych i narodowości kraju. Zainteresowanie Ludowej w tym miejscu nie osłabia się w czasie ze względu na fakt, że Ulan-Ude Muzeum Etnograficzne jest w ciągłym rozwoju. Jest regularnie tworzyć nowe pokazy i wystawy, które przyciąga turystów z wszystkich krajów WNP.

Co zobaczyć?

Ten kompleks muzeum wystawa Parkland składa się z sześciu działów, które są oddzielone od siebie przez naturalne krajobrazy. Kolejność ich układ pokrywa się z chronologicznym okresach rozwoju regionu.

Zaczyna Ulan-Ude Muzeum Etnograficzne (Ulan-Ude) z działu archeologicznego, gdzie można zobaczyć odtworzone i autentycznych zabytków starożytności, zakonserwowane od etnicznej Buriacji. Potem przychodzi Nawet sektor, który pokazuje różne naczynia, dżuma i Spīķeri tego narodu.

Jest on następnie przez Departament Buriacji, który jest cały zbiór jurtach wykonanych z filcu i drewna, w środku którego znajduje się łuk – budowle religijne w religii buddyjskiej. Następnie zwiedzający wchodzi sektor Bajkał, gdzie można zobaczyć, jak dom wyglądał wiercone, miał inny majątek. Dział Zabaikal'skii wprowadzi odwiedzających do historii połączeń i ciężkiej pracy prowincji.

Następnie jest stary sektor, w którym można zobaczyć dom z pługiem chłopskiej, wybudowanym w 1881 roku w jego pobliżu znajdują się stodoła, stodoły i inne budynki gospodarcze. Doskonale uzupełnia ten szałas wystawa Kozak Ataman.

To jest po dziale staroobrzędowców, która jest uważana za jedną z najbardziej atrakcyjnych miejsc i muzeum można zapoznać zwiedzających z budynków, ściętego w tradycji architektury drewnianej. Wystawa ta została zaprojektowana jako tradycyjny jednokierunkowej ulicy, na której dom staroobrzędowców zesłany do syberyjskiego regionu w XVIII wieku. To dopełnia wystawa Ulan-Ude Muzeum Etnograficzne sektora miejskiego. Oto kolekcja starych budynków mieszkalnych Verkhneudinsk.

We wszystkich wystawach tego kompleksu na świeżym powietrzu odzwierciedla kultury materialnej i duchowej narodów w formie różnych osiedli, które charakteryzuje jeden lub innej grupy etnicznej. Dlatego mogą one konsekwentnie powiedzieć odwiedzających o historii krawędzi rozliczenia i wszystkich procesów kulturowych, które miały miejsce w tym regionie od starożytności do XX wieku.

The Living Area

Oprócz głównych działów muzeum kompleks działa sektora przyrody. W nim można zobaczyć prawie wszystkie przedstawicieli fauny syberyjskiej. Obszar ten jest regularnie aktualizowana o nowe gatunki zwierząt i ptaków. Ostatnio osiadł tu tygrysy Amur, jelenie, czerwony wilk.

W tym sektorze można również zobaczyć rzadkich zwierząt Transbaikalia i uczyć uważnego podejścia do nich, aby uniknąć ich wyginięcia.

działalność

Ponadto muzeum posiada bardziej złożone i różnorodne podróżowania wystawy w szkołach miejskich, przez które uczniowie mogą dowiedzieć się o kulturze i życiu Buriacji, Evenki i innych narodów tego regionu.

Jako osoby, które pracują w muzeum, aktywnie uczestniczy w wielu konferencjach naukowych, a także prowadzi działalność badawczą. Więcej na terenie kompleksu Park Typ co roku odbywają się uroczystości ku czci największych imprez kulturalnych odbywających się w tym kraju.

opinie

Ludzie uwielbiają się z ich rodzinami w Ulan-Ude Muzeum Etnograficznego. Zdjęcie zrobione na jego terytorium, pokazują, że nie zawsze jest dużo gości z różnych grup wiekowych. Gośćmi tego wspaniałego kompleksu takiego tutaj zbierane są wszystkie eksponaty obrazujące życie i historię ludów zamieszkujących Republikę Buriacji.

Publiczność przychodzi tu na wycieczkę, powiedziała, że wszystkie budynki zebrane tutaj są autentyczne i przyniósł ze wsi. To pozwala zobaczyć, jak ludzie mieszkali tę ziemię, i odczuwać pełne ducha epoki.

Dzieci uwielbiają tu patrzeć zwierząt zamieszkujących ogród zoologiczny, a powiew powietrza leśnego. Kompleks ten jest łatwo dostać się z całą rodziną, gdyż działa na dogodnym terminem.

przydatne informacje

W poniedziałki i wtorki odpocząć Ulan-Ude Muzeum Etnograficzne. Godziny prasować to w ten sposób:

  • Od 16 września i 1 czerwca, od poniedziałku do piątku kompleks zabiera zwiedzających w godzinach od 09:00 do 17:30, aw weekendy – od 10:00 do 18:30.

  • Latem otwiera się o godzinie 10:00 i kończy o godzinie 18:30 w dni powszednie oraz w weekendy – od 10:00 do 19:00.

Koszt biletu osoby dorosłej wynosi 150 rubli, uczniowie mogą zobaczyć ekspozycję na 100 rubli, a dzieci w wieku szkolnym i emerytów – .. za 90 rubli.

Gdzie to jest?

Nie trzeba iść daleko od miasta, aby zobaczyć Ulan-Ude Muzeum Etnograficzne. Adres go następująco: wieś, ulica Górna Berezovka Muzeum 17 B. Jest to malownicza miejscowość położona zaledwie osiem kilometrów od Ułan-Ude. Dlatego możliwe jest, środkami transportu publicznego na podróż do Ułan-Ude Muzeum Etnograficznego. Jak poznać każdą mieszkaniec. Na przykład, można wsiąść do autobusu №37, który jest wysyłany z powrotem od Placu Sowietów. Droga zajmie nie więcej niż dwadzieścia minut.

Osobliwością tego typu złożonego muzeum parku jest to, że wszyscy jego eksponaty są wyświetlane w pierwotnej formie iw najbardziej autentycznej atmosferze, choć przyniósł tutaj z różnych miejsc. W związku z tym, ludzie mogą wybrać się na wycieczkę z powrotem w czasie i zobaczyć, jak tu mieszkali ich przodkowie.