610 Shares 1815 views

Ocet esencja: ile zainteresowanie jest jak hodować i jak liczyć

Wraz z nadejściem jesieni, to czas przygotowań do zimy. I, oczywiście, aby trwale zapisać wszystkie nici, kobiety używają naturalnych konserwantów. I najczęstszą z nich jest ocet. Jednak w niektórych receptur wezwanie do octu, aw innych – ocet istota. Jaki procent kwasu sama w każdym z tych produktów, nie wszystkie gospodynie wiedzą. Zwłaszcza nie wszyscy wiedzą, w jaki sposób można zastąpić drugim. Ale pomoże zaoszczędzić nie tylko czas, ale także zaoszczędzić na niepotrzebne koszty.

Trochę historii

Na obecność kwasu octowego jest znany ludziom przez długi czas. W trzecim wieku nie ma wzmianki o winie perekisshem i jedzenia. Średniowieczu, kwas octowy jest często używany alchemikom ich eksperymentów. I na koniec 19 wieku, udało się go syntetyzować sztucznie. Obecnie jest on powszechnie stosowany w różnych sektorach gospodarki, w przemyśle, w tym żywności.

W rzeczywistości, 70-80% wodny roztwór kwasu octowego, – jest ocet istoty. Jaki procent dokładnie zawiera, zwykle jest napisane na etykiecie. Ale w octu rozumieć już 9% roztworu tego samego kwasu. Jeszcze znaleźć w sklepach Apple, winogron i octu winnego. Otrzymuje się je przez fermentację surowców naturalnych, a więc zawartość kwasu jest niska i nie przekracza 3-5%. Jest to zazwyczaj zaleca się nimi do sałatek i preparatów do gotowania. Tylko sklep w domu jest o wiele wygodniejsze jedna butelka, zamiast kilku różnych nich.

Jak hodować octowy istotę?

W konsekwencji, wiele z nich jest zainteresowany, jak hodować octowy istotę w domu. Po tym wszystkim, nie zawsze mają możliwość zakupu odpowiedniego produktu w sklepie, i zachować całą gamę drogich domach, a przestrzeń w kuchni nie jest wystarczająca. Główną rzeczą, którą musisz wiedzieć – jest proporcja octu i wody w celu uzyskania pożądanego rozwiązania. Na przykład, do 9% octu, trzeba wymieszać istotę i wodą w stosunku 1 do 7 i za każdym razem nie patrzeć na te informacje, to jest możliwe, aby mieć pod ręką podobny stół.

Procent% octu esencje numer, art. łyżki Woda, art. łyżki
3 2 45
5 1 13
7 1 9
10 1 6
30 2 3

Tylko trzeba pamiętać, że oprócz właściwości konserwujących naturalnego octu jabłkowego lub winogronowego nadaje potrawie specyficzny smak. Dlatego dla sałatek jest znacznie bardziej użyteczne i lepiej podążać oryginalnej receptury.

Jak liczyć istotę ocet?

Czasami sytuacja odwrotna. W wielu książkach receptę na półfabrykaty często zaleca się stosowanie octu istotę. Ale to nie było w domu lub w stanie kupić w sklepie. To jest możliwe, aby zastąpić te, które są już dostępne. Pozostaje tylko zrozumieć, jak przerobiony istotę octowego. Jaki procent nie będzie w occie, który jest w domu, może być używany, aby go zastąpić. W tym celu powszechnie stosuje się wzór:

  • X: Y * V1 = V2

w którym X – oznacza stężenie kwasu octowego w esencje (zwykle 70%);

Y – stężenie kwasu octowego w ocet, który jest zdolny do zakupu;

V1 – objętość cieczy, pożądane jest recepty;

V2 – jest to kwota, którą trzeba zastąpić istotę.

Na przykład, jeśli postanowił wykorzystać danie 5% octu jabłkowego zamiast 1 łyżka esencji należy dodać 14 już ocet.

W każdym przypadku, gdy gotowanie i preparaty do stosowania zimą octu istoty (jaki procent byłoby to może być), ważne jest, aby dokładnie działa. W kontakcie ze skórą i kwasu śluzową powoduje poważne oparzenia, a nawet mogą potrzebować pomocy lekarskiej.