525 Shares 6492 views

MMA myśliwiec Musa Khamanaev: biografia

Musa Khamanaev jest rosyjskim wojownikiem mieszanych sztuk walki, mistrzem Federacji Rosyjskiej w brazylijskim Jiu-Jitsu. Jest zasłużony mistrz sportu międzynarodowej klasy Federacji Rosyjskiej w walce wrestlingu. Obywatelstwo Musa Khamanaev to Czeczenię. Wysokość myśliwca wynosi 170 centymetrów, waga – 65 kilogramów. Wykonuje w następujących stylach: MMA, walka sambo i freestyle wrestling. Do 20 sierpnia 2016 Khamanaev miał 21 pojedynków, w 17 wygrał (7 KO) i 4 porażki (1 KO). Został również mistrzem serii turniejów MMA o nazwie M1-Challenge.


Biografia i znajomość sztuk walki

Urodził się 14 października 1987 roku w mieście Groźny (republika czeczeńsko-Ingushska, ZSRR). Rose aktywny i poruszający facet. W wieku sześciu lat zapisał się do sekcji bokserskiej, ale po pewnym czasie zmienił tę dyscyplinę sportu w swobodną walkę. Musa Khamanaev wykazał dobrą technikę uderzenia i obrony. W wieku 15 lat był już w sparingach przeciwko 25-letnim profesjonalistom. W 2006 roku Musa zapisał się do lokalnego Uniwersytetu Politechnicznego, gdzie zaczął angażować się w sambo z głęboką walką i spotkał się z wieloma trenerami i profesjonalistami w tym sporcie. Kilka lat później wygrał mistrzostwo Federacji Rosyjskiej w walce sambo, a rok później osiągnął triumf mistrzostw świata. Tutaj Musa Khamanaev zdołał wygrać konfrontację z obecnym mistrzem świata i Eurazją Rustam Khabilov.

Tytuł mistrzowski

W listopadzie 2012 roku, po wygraniu walki z niemieckim Danielem Weikhelem, Hamanayev został ogłoszony mistrzem turnieju M-1 Challenge. W tej konfrontacji z powodzeniem przerzucał przeciwnika na ziemię, a kilka sekund później przeprowadził bolesną recepcję zwaną hakiem na piętę, co przekłada się na skręcanie piętę. Później musiał obronić tytuł mistrza. Tym razem walka Musa Khamanaev spędziła z Finnem Nico Puhakką, wygrywając od niego punkty.