793 Shares 6502 views

OTG – jaki rodzaj kabla, i jak go używać?

Gadżety z systemem Android mają różne zalety w porównaniu z innymi systemami. Ich lista może być długa, ale powinien zatrzymać się na jednym z nich. W szczególności, te urządzenia obsługują połączenia różnych gadżetów do nich przez zwykły interfejs USB. Ale to wymaga „mediatora”, który jest kabel OTG. Co to jest i jak z niego korzystać? Wszystko to dowiesz się z tego artykułu.


Kabel OTG – co to jest?

Kabel ten jest bardzo krótki, na jednym końcu jest standardowym złączem USB, a drugi – złącze MicroUSB. Jak wiecie, złącze MicroUSB jest włożona do inteligentnego telefonu, a w złącze USB jest już możliwe, aby połączyć wszystko.

Zobaczmy, co można podłączyć do telefonu za pomocą kabla OTG. Oznacza to, że mamy rozumieć, teraz kolejne pytanie – co to jest?

podłącz dysk flash USB

Podłącz napęd flash – najłatwiejszą opcję za pomocą kabla OTG. Co daje? Przynajmniej z telefonem, można słuchać muzyki, która jest klasyfikowana na normalnym dysku flash. Można również oglądać filmy i programy z dysku flash. Jeśli nie ma wystarczającej ilości pamięci do filmu na telefonie, a następnie nagrać go na dysku flash i zobaczyć swój gadżet poprzez OTG-kabel.

Warto zauważyć, że w większości przypadków, podłącz dysk flash USB za pomocą tego kabla jest możliwe, ale mogą pojawić się problemy. To wszystko zależy od wersji oprogramowania, która jest zainstalowana w telefonie. Na przykład, w Nexus jest tak trudne do set-OTG kabel, wiąże się instalację programów firm trzecich. Można również rozwiązać ten problem z zainstalowaniem custom firmware, ale konieczne jest w każdym przypadku majstrować.

czytnik kart

Jeśli telefon rozpoznaje napęd USB Flash, jest prawdopodobne, aby być w stanie rozpoznać i czytnika kart z kartą SD wewnątrz. W większości przypadków, telefon widzi karty pamięci włożonej do czytnika kart. Tak więc, na smartfonie, można edytować zawartość karty SD poprzez OTG-kabel. Które mogą być przydatne w niektórych sytuacjach, być może oczywiste.

Zewnętrzny dysk twardy

Pamięć dysk 500-700 GB można również podłączyć do telefonu. Na smartfonach tej pory nie może być takiej pamięci, ale z dysku zewnętrznym – całkowicie. A do tego potrzebny jest tylko kabel krótko OTG. To daje użytkownikowi? Jak to ma miejsce z lampą, telefon może oglądać pełne filmy nawet w FullHD jakości. Smartfon na pewno nie ma wystarczającej ilości pamięci dla dużych zespołów, ale na pewno będzie wystarczająco pojechać.

Jednak często występują błędy podczas podłączania dysku twardym USB OTG. Że tak się dzieje, to jest znany wielu użytkownikom. Dlatego nie jest nawet aplikacja OTG Helper USB, który sam w sobie jest zmapowany dysk i montuje go. Po podłączeniu, staje się dostępne w menedżerze plików. Ale nawet to nie zawsze zapisać program. Na przykład, Seagate dysk twardy o pojemności 4 GB nie pojawia się nawet z tym programem. Całkiem możliwe, że dysk nie jest po prostu wystarczająco dużo żywności smartphone.

mysz

Niespodziewanie, po podłączeniu myszki do telefonu za pomocą kabla, a następnie na ekranie pojawi się kursor i będzie reagować na wszelkiego ruchu myszy. Jak komputer, wszystkie programy i ikony zostaną otwarte przez dwukrotne kliknięcie. Oczywiście, praktyczne zalety korzystania z myszy na smartfonie nie, ale warto spróbować dla samego eksperymentu. Ktoś jeszcze wątpi, że USB OTG – to jest cool?

klawiatura

Wbrew powszechnemu przekonaniu, że tabletki i telefony zostały zaprojektowane, aby konsumować treści, zamiast tworzyć je na tablecie lub smartfonie, można wpisać tekst za pomocą klawiatury. Jest podłączony kablem poprzez OTG, a każda z systemem Android urządzenie rozpoznaje go doskonale. Tekst jest teraz o wiele łatwiej napisać, bo wirtualna klawiatura – to jest nonsens, który jest odpowiedni dla sieci społecznych, ale nie do pisania tekstów.

gamepad

Istnieją wyspecjalizowane rozwiązania dla gier na smartfony, ale za pomocą kabla można podłączyć kontroler do pełnoprawnego gry. Jeśli mogę grać z nim? Jest! Na Android urządzeń zapewniają łączność nawet gamepada.

USB hub

Po podłączeniu USB-hub, z telefonu można tworzyć stanowiska pracy z myszą i klawiaturą. Dodatkowo można podłączyć głośniki. Jednakże, nie ma gwarancji, że będą one w pełni obsługiwać wszystkie podłączone urządzenia, mimo że wysiłek się opłaca.

inny

Większość dzisiejszych głośniki są podłączone do portu USB do komputera zasilacz i złącze jack 3,5 mm. W tym przypadku moc mobilnych kolumn-portów USB jest wystarczająca. Również wiele fajne słuchawki nie są podłączone przez „mini jack”, ale bezpośrednio przez USB. To wstyd, gdy wielkie „uszy”, to jest niemożliwe do zastosowania w połączeniu ze smartfonem. Ale wraz z kablem OTG, staje się możliwe.

Podłączenie drukarki – to naprawdę przydatna rzecz dla której powinny mieć taki kabel. Jest to bardzo wygodne, aby drukować na dokumentach drukarek, które są przechowywane na smartfonie. Ale jeszcze bardziej wygodne drukowanie zdjęć. Oczywiście, to lepiej, że drukarka jest podłączona do sieci Wi-Fi, ale jeśli tej funkcjonalności nie, to możemy również zrobić kabel OTG. Co to jest, teraz wiesz.

Innym rozwiązaniem, które jest odpowiednie dla tabletki bez modemów 3G / 4G. Chodzi o podłączeniu modemu, który zapewni dostęp do sieci 3G / 4G. Nie wszystkie tabletki mają poparcie tych norm, a jeśli tak, to te modele są droższe. Można zaoszczędzić trochę pieniędzy, jeśli kupisz modyfikację gadżet bez wsparcia sieci bezprzewodowej trzeciej lub czwartej generacji i wykorzystania modemu USB, który przypadkowo błąkam w domu. Z kablem OTG jest możliwe, a płyta jest doskonale rozpoznać. Ale jest pewien wyjątek: można jedynie podłączyć modem jako root i za pomocą niektórych programów. W większości przypadków to pomaga PPP Widget 2 wniosku.

Można kontynuować eksperyment przez długi czas, ale najważniejsze jest to, że zdajesz sobie sprawę, że jest to kabel.