156 Shares 7480 views

Korzeń kostka liczby

Prawie każdy chce poprawić, aby przejść do czegoś bardziej poważne i złożone. Każdy robi to na swój sposób. Niektórzy ludzie szukają pracy, która z biegiem czasu zajmie miejsce lidera, inni pragną tylko, aby zarobić więcej pieniędzy. To zawsze było, że im bardziej inteligentny człowiek, tym bardziej będzie on osiągnąć sukces. Ale są tacy, którzy poprawy ich umysły i doskonalić sztukę obliczeń. Pierwiastek sześcienny (jego obliczenia) – jeden z najbardziej powszechnych sposobów „prowadzą umysły w porządku.”

Od najdawniejszych czasów wierzono, że trening umysłu – to jest droga do osiągnięcia mądrości. Starożytni Grecy, którzy osiągnęli wyżyny w matematyce, powiedział, że „każdy człowiek rodzi się mądry, ale nie każdy może go znaleźć w sobie.” W ostatnim czasie stały się bardzo popularne, aby rozwijać zdolność do wykonywania złożonych i czasami gromozdskie computing w umyśle. pierwiastek, aby obliczyć, które nie jest tak proste, jeśli liczba jest wystarczająco duża – w jedną stronę. Istnieje kilka typowych wariantów jak wydobyć pierwiastek z liczby. Rozważmy parę.

Numer metoda 1

Czasami można zobaczyć plakat, które stwierdzają, że dana osoba spędza w umyśle skomplikowanych obliczeń, w tym obliczenia pierwiastek. Przez pewien czas nie było wiadomo, jak to zrobić, ale tutaj jest algorytm obliczeń jest znany, i każdy może pokazać swoje umiejętności.

Wyciąg korzeń kostka jest wykonywana przez „liczby przycinania”. Po pierwsze trzeba pamiętać o jednej prostej zasady: ostatnia cyfra, a wynik z kostki, dla niektórych liczb, mianowicie, 1, 4, 5, 6 i 9 są identyczne. Spójrzmy na konkretny przykład. Załóżmy, że musimy wyodrębnić pierwiastek o liczbie 85 184. Rozważmy największą grupę w liczbie – tysiące, jest 85. Który numer w kostce daje najbardziej zbliżoną do 85, ale nie przekracza to? Ta figura 4. Rozważmy teraz pozostały numer 184. Należy zauważyć, że kończy się na 4. Jedynym numer, który daje jednoznaczną gdy podniesiona do trzeciego poziomu 4-ku wielowartościowe liczby na końcu, numer 4. wynika, że odpowiedź na to pytanie jest 44. Numer mnoży je przez siebie 2 razy (44x44x44) i uzyskać 85184.

Metoda nr 2

korzeń kostka może być usunięta i rozszerzając liczbę szereg Taylora. Jednak ta opcja jest o wiele trudniejsze niż poprzedni. Musimy jasną wiedzę o wzorze rozkładu, a wszystkie operacje będą musiały obliczać nie jest w umyśle i na papierze. Od sześcienny root – budowa trzeciego stopnia, a następnie obliczania zachowanie ze wznoszeniem 5. Rozbudowa ten numer w szereg Taylora, otrzymujemy odpowiedź z skąpe błędu. Jednakże obliczenia musiał spędzić dużo. Dlatego metoda ta nie jest najkorzystniejsza pod względem oszczędności czasu. Po tym wszystkim, jeśli liczba jest bardzo duża, zajęłoby wiele wysiłku, aby rozwiązać

Istnieje oczywiście inny sposób, kalkulator. W inżynierii kalkulatory mają zdolność do pojedynczego kliknięcia przycisku, aby usunąć pierwiastek z liczby. Jak już wspomniano wyżej, sposób ekstrakcji pierwiastek o liczbie bardzo dużo. I cały czas tam są entuzjaści, którzy próbują coraz więcej opcji. Teraz, jeśli chcesz, możesz znaleźć tabelę z wartością pierwiastek wszystkich liczb. Można tworzyć własne, po prostu dla zabawy lub na „ciepłe-up mózgów”, dokonaj tabeli. Oczywiście, to nie jest jeden dzień, ale takie hobby może stać się ciekawą i dość rzadkie hobby. Po tym wszystkim, przez, bez względu na to – jest to bardzo dobre ćwiczenie dla umysłu. Najważniejsza rzecz – to nie tak, co myślisz i czy robisz to w ogóle. Wszyscy ludzie są unikalne, nie są jedynymi, które wywołują w umyśle wszystkich skomplikowanych obliczeń. Dar, który mają z natury. Wszyscy inni mogą rozwinąć te zdolności. Spróbuj, a może być kolejnym wymyślić innego sposobu, jak obliczyć pierwiastek z liczby.