224 Shares 8189 views

hypogalactia profilaktyka. Posiłki karmiących miesięcy: stół. powody hypogalactia

Narodziny dziecka – to wielka przyjemność i odpowiedzialność. A co najważniejsze dla jego prawidłowego wzrostu i rozwoju – odpowiedniej diety. I to z mlekiem matki. Oczywiście, dzisiaj istnieje duża różnorodność związków syntetycznych, ale są one dość drogie, i nie może w pełni zastąpić mleko matki. Dlatego też zapobieganie hypogalactia powinny być wykonywane począwszy od okresu ciąży.

Opis choroby

Można wykazać we wszystkich różnych sposobów. Poniżej mówimy o głównych typów i cech ich wyświetlania. Jednakże, na ogół może być określony jako zmniejszenie gruczołu sutkowego. To może być wyrażone w naruszenie procesów laktacji, podniesienie lub obniżenie zawartości tłuszczu i substancji odżywczych mleka, jak również zmniejszenie czasu karmienia (mniej niż pięć miesięcy).

typy

Podczas gdy my bardzo krótko opisać tę odchyłkę jako hypogalactia. Co to jest, wie z pierwszej ręki, co trzeci matkę. Jednak wewnątrz jest podzielona na kilka podgatunków. Jeśli chodzi o jak to może być wczesne i późne. W którym najwcześniej jeden jest normą. W tym przypadku, nie ma mleka w ciągu 10 dni od daty dostawy. O późno hypogalactia można powiedzieć, jeśli minęło więcej niż 10 dni od daty dostawy.

Powody hypogalactia będzie każdorazowo własnych. Drugi stopniowanie dzieli choroby w pierwotnym i wtórnym. Podstawowym występuje nie więcej niż 5% kobiet w ciąży. Wynika to z naruszeniem hormonalnych zakłóceń. W większości przypadków jest to cukrzyca, rozlane wole toksyczne. W tych przypadkach, gruczoły sutkowe nie produkują wystarczającej ilości mleka.

Wtórny hypogalactia aequo pierwsze miejsce z niewłaściwym zorganizowanego procesu karmienia piersią. Bardzo często zdarza się to rzadko lub później przywiązanie do piersi. W dodatku, naruszenie laktacji może wiązać się z przedwczesnego porodu, chorób zakaźnych u matki, powikłania ciąży i porodu, a także nieodpowiednią dietą.

I kończymy rassmarivat typów hypogalactia, a ostatnia klasyfikacja dzieli go na true i false. Wszystkie te gatunki należą do pierwszego rodzaju, i nie są tak często. lekarze w szpitalu są znacznie bardziej narażone na fałszywe hypogalactia. To wystarczy mleko jest produkowane, ale matka wydaje się, że dziecko nie brakuje.

Po raz kolejny o przyczynach

Mamy nie rozważyć wszystkie przypadki, w których kobieta może napotkać ten sam problem jak hypogalactia. Co to jest, wiemy już, co najmniej, początkowe wrażenie, ale teraz iść dalej. Zaburzenie to może być spowodowane przez podejmowanie pewnych leków, takich jak hormony i leki moczopędne.

Czasami lekarze mają do czynienia z niechęci kobiet do karmienia piersią. W większości przypadków będzie to uzasadnić swoją decyzję, aby przenieść dziecko do mieszaniny braku mleka lub niskiej pokarmowego. Nie jest najlepszym sposobem jest grać i później piersią. Dlatego dziś jeszcze w sali porodowej dziecka dać mamie do generowania odruch ssania. A ostatnio popularne Rozporządzenia (1 karmienie trzy godziny) są również zawarte w liście powodów, które mogą rozwijać tego odchylenia. Dlatego pierwsze kilka tygodni po urodzeniu zaleca się dać dziecko do piersi tak często, jak to możliwe, z wyjątkiem okresów snu.

Sen i odpoczynek karmiące matki powinny w pełni zaspokoić potrzeby swojego ciała. Idealnie, matka powinna mieć pewność, spać w ciągu dnia, wraz z okruchami. Nadmierne obciążenie fizyczne i psychiczne znacznie zmniejsza laktację.

Główne objawy

Rzeczywiście, jak kobieta sobie sprawę, że miała na brak mleka matki? Nie trzeba zgadywać, jeśli zwrócić uwagę na dziecku. Jeśli moc nie wystarczy, że dziecko będzie kapryśna, ciągle płacze i prosi pierś. Nawet po długim ssanie próbę go zdjąć klatki piersiowej będą towarzyszyły okrzyki. Konsekwencją tego będzie słaby przyrost masy ciała. Zwykle dzieci mają jeden dzień, aby dodać 20-30 g Jeśli stwierdzą, że okruchy nie osiągnie te dane, czy zaczął się schudnąć, a następnie zgłosić go natychmiast do lekarza, aby podjąć działania.

zapobieganie hypogalactia

W czasie ciąży należy upewnić się, że dziecko ma mnóstwo mleka. W tym celu, przyszła mama powinna unikać stresu, jeść prawidłowo i na czas, aby pójść do łóżka. Począwszy od drugiego trymetr trzeba przygotować się do karmienia piersią dziecko, w przeciwnym razie trudno będzie uniknąć pękania brodawki, aw rezultacie zakaz karmienia. hypogalactia zapobieganie na okres 13-14 tygodni jest codziennie non ciągły masaż i pocieranie sutki sucha ręcznikiem. Ruchy powinny być miękkie i bardzo ostrożny, ale stopniowo przygotować piersi do karmienia piersią, a problemy będą znacznie mniejsze.

Po urodzeniu dziecka

Czas mijał szybko, a dziecko jest gotowe do rozpoczęcia jedzenia pokarmu. Co dziwne, ale zapobieganie hypogalactia odbyła teraz, bezpośrednio z okruchów na dłoniach. Poniższe zasady muszą być ściśle przestrzegane, jak to wykorzystanie jest bezpośrednio zależne od wzrostu i rozwoju dziecka.

  • W nocnej opieki nad dzieckiem do zaangażowania i tata mama mogła odpocząć. Lepiej zgodzić się na to wcześniej. Jest bardzo ważne, aby mieć kogoś pomoc w pracach domowych, to kobieta będzie w stanie spać kilka godzin po południu. Laktacja znacząco redukuje zmęczenie, nie zapomnij o tym, kiedy myśli o wyczynach pracy. Niech maszyna-maszyna myje pralnia, multivarka przygotowywania kolacji, i prześpij się z cennym dziecka.
  • hypogalactia profilaktyka karmiących kobiet – to przede wszystkim organizacja prawidłowego odżywiania. Dieta nie powinna być zbyt wysoka kalorii, ale zawsze zróżnicowane i wyważone. W żadnym wypadku nie można trzymać się diety. Pamiętaj, że w czasie ciąży, twoje ciało jest obecnie jedynym źródłem mocy dla okruszków. Przed pierwszych pokarmów uzupełniających, gdy otrzyma od matki wszystkich składników odżywczych, witamin i minerałów. Masz jeszcze czas, aby schudnąć, tak długo, jak wyeliminować z diety smażone, tłuste i słodkie żywności.
  • Karmienie piersią jest bardzo zależny od nastroju psychicznego. W czasie ciąży, śniłeś że kiedy dołączyć okruchy do mleka kobiecego będziesz miał pod dostatkiem. Dlatego słuchać rad doświadczonych matek. Nakarmić okruchy karmienia – jest nie tylko dobre dla jego zdrowia, ale także wygodne dla matki, a także jest korzystne dla budżetu rodziny.
  • Im starsza kobieta, tym bardziej ona może mieć problemy z laktacją. Dlatego optymalny wiek na posiadanie dzieci jest nazywany okresem od 22 do 35 lat. W tym czasie, kobiece ciało jest gotowa zapewnić potomstwo z mlekiem. Jednak osłabienie związane z wiekiem laktacji – jest on korygowany przez państwo, tylko trzeba iść do lekarza w czasie.

leczenie

A co zrobić, jeżeli mleko nie jest wystarczająco, a kobieta jak okruchy karmienia piersią? Przede wszystkim należy pamiętać, że nie jest hypogalactia zdanie. Leczenie jest dość proste, ale jednocześnie skuteczne. W przypadku niedostatecznej produkcji mleka jest przypisany do niacyny, preparaty witaminowe, zwłaszcza witaminę E. Doskonała pomoc wywary z ziół, w tym głóg, pokrzywy i pietruszki. Nie przeciwwskazaniem dla matek karmiących piersią, nie są. Dieta musi zawierać orzechy włoskie i laskowe, orzechy nerkowca i nasion słonecznika. Ponadto lekarze zalecają picie słabą herbatę z mlekiem.

asystent №1

Jeśli czujesz, że Twoje dziecko nie jest wystarczająco dużo żywności, nie spiesz się kupić ziołowe apteka. sprawdzone narzędzie Ludowej zwiększania laktacji – to napar z nasion kopru. Łyżka nasion trzeba wlać do szklanki wrzącej wody i pozostawić na 2 godziny. Powinien pić przez cały dzień, jedna łyżka.

Dodatkowo, można spróbować zrobić okłady na piersi pomiędzy karmieniami. W tym celu nawilżyć ręcznik w gorącej wodzie. Należy zauważyć, że wszystkie wymienione metody działają tylko wtedy, gdy kobieta sama jest ustawiony karmić piersią dziecko. W przeciwnym razie, nie dręczyć siebie i po prostu kupić gotową mieszankę.

Dowiedz się więcej o żywieniu

Jak już powiedzieliśmy, jest dokładnie to, co jest jedzenie moją matkę, i ustala skład mleka. Dlatego bardzo ważne jest, aby rozważyć matkom karmiącym moc przez kilka miesięcy. Tabela pozwala kobiecie, aby lepiej zrozumieć, co i kiedy musi umieścić w misce do Pipsqueak dorasta nie tylko duże, ale również zdrowe. Musimy pamiętać, że karmienie piersią – jest utrzymanie ścisłej relacji matki i dziecka, który był z nimi przed urodzeniem, jak długo one funkcjonować jako jeden organizm.

Najbardziej popularny błąd

Najczęściej kobieta boi się tak, że dziecko będzie głodne, zaczyna jeść dużo i często. Jest to ułatwione przez mitów rozpowszechnionych w społeczeństwie. oni przekonać kobiety, że produkcja mleka ma dużo kalorii, które trzeba wypełnić. W rzeczywistości duża ilość jedzenia (zwłaszcza rafinowane, tłuszczu) szkodliwe dla Ciebie i Twojego dziecka. Dodatkowe kalorie są osadzane na stronach młodej matki i toksyn z produktów rozpadu, których organizm nie ma czasu na przetworzenie, przenikają do mleka matki.

Produkcja mleka dziennie wymaga około 500 kcal. Kiedy siedzący tryb życia, kiedy kobieta ciągle w domu, o dziecko, to wystarczy 2000 kcal dziennie. W związku z tym dieta nie powinna przekracza zwyczajowe 2500 kalorii. Wtedy będziesz w dobrej kondycji, a dziecko wyrośnie zdrowy.

W pierwszym miesiącu, najtrudniejsza

Wiedząc, jakie powinno być prawidłowe odżywianie dla matek karmiących miesięcy (tabela powyżej), można zaplanować swoją dietę w najbardziej trudnym i przełomowym okresie, gdy żołądek i jelita dziecko dopiero przyzwyczaja się do pracy w trybie offline. Należy pić dwa litry czystej wody, to wszystko pójdzie na laktacji. Przed dziesiątym dniu powinny przestrzegać ścisłej diety. W tym okresie można jeść pieczone jabłka, banany, płatki zbożowe (ryż, gryka, kukurydza, pszenica). Lunch będzie dobrym rozwiązaniem zupy bezmięsne. Pamiętaj, aby podać gotowane menu dietetyczne mięso, do 15 gramów dziennie masła i niewybredny olejów roślinnych.

W drugim tygodniu życia dziecka (po 10 dniach) powinny być stopniowo dodawane do diety produktów mlecznych i gotowanej ryby, jaja, brązowy chleb, gotowane ziemniaki i makarony. Parzona, upieczone i gotowane owoce i warzywa.

Zakazane w tym okresie jest pełnego mleka krowiego. Buliony z każdego rodzaju mięsa, zbyt, jest dać domowników. Suszone owoce nie mogą rodzynki. Wszystkie surowe warzywa i owoce, oprócz pieczonych jabłek i bananów, również usunięte z menu. Dopóki nie masz święto na świeże ciasta i wypieku mąki, a także bawić się kawy i herbaty. Oczywiście, ta lista się w puszkach i kiełbasy, ogórki, alkohol.

Od dwóch do sześciu

Teraz, dieta może być stopniowo rozszerzany. Ciało dziecka jest już zaangażowany w prace i odpowiednio trawieniu pokarmów. Dlatego matka nie może sobie pozwolić na nowe elementy zawarte w diecie. Należy zachować dziennik żywności, więc wiesz dokładnie, kiedy i co jeść, a czego reakcja dziecka nastąpiła. Teraz można dodać do diety większej ilości świeżych warzyw i owoców, a także gotowane jedzenie.

Można utworzyć własną zupę warzywną do soku pomidorowego, uzupełnić ją z cielęciny lub królika, przepiórek lub kurczaka. Ponadto, można jeść sezonowe owoce i orzechy (z wyjątkiem orzeszków ziemnych i pistacji). Udziela się zgody na kilku łyżek dżemu na deser.

Od sześciu miesięcy do roku

Dzielnica pediatra koniecznie powiedzieć, jak utrzymać karmienie piersią do sześciu miesięcy. Najlepiej jednak, lepiej zostawić go jako sos do roku. W tym okresie dziecko już je sobie, ale zajmuje mniej mleka. Więc matka może zbudować swoją dietę zgodnie z ich życzeniami. Dopuszcza się zjeść egzotyczne owoce i owoce morza, trochę fasolki i czosnek, a także czekolady. A kiedy po roku dziecko idzie do oddzielnego diety, mama może odetchnąć z ulgą i wrócić do normalnej diety. Najtrudniejszym i ważny okres dobiega końca. Teraz dziecko wzrośnie skokowo z każdym dniem zachwyca cię z nowych i nowych osiągnięć.