218 Shares 8601 views

Zachowane z papryki lub ketchupem „Chile” pomidory: recepty

Zachowane z papryki lub ketchupem „Chile” pomidory – to świetna przekąska dla tych, którzy kochają dowcipny. Dla zachowania pomidory ostry kombinezon jako konwencjonalnych rodzajów pomidorów i pomidorkami (ten ostatni wyglądać piękniej, są dobre do dekoracji stołu na wakacje).

Pamiętaj, aby spróbować przynajmniej jeden pomidor przepis „Chile” na zimę z art. Jest bardzo smaczne!

Pomidory „Chile” na zimę. recepty

Proponujemy, aby rozważyć trzy główne opcje dotyczące przygotowania pomidorów. Dwie z nich zostaną wykończone ketchup „Chile”, który jest łatwo dostać się w mniej lub bardziej duży sklep spożywczy, trzeciej opcji – przy użyciu najbardziej papryki chili. Wybrać, które z nich będzie miał więcej do swoich potrzeb.

Puszki ketchup "Chile" pomidory. Jedna opcja

Niezbędne składniki:

 • pomidory – 700-800 g;
 • gotowy ketchup "Chile" – 250 g;
 • Jedna filiżanka cukru;
 • 150 ml octu;
 • dwa lub trzy ząbki czosnku;
 • Dwie łyżki soli (z małym jazdy);
 • trochę koper (parasole mogą być wykorzystywane);
 • woda – 1 l.

przygotowanie

Czosnek powinny być szczotkowane i pokroić w plasterki. koper zioła należy przemyto, wysuszono ręcznikiem papierowym i cięcia.

Banki rozszerzony dokładnie przemyto pomidorów bez wad i łodygi i wytworzona czosnek i koper. Tak, że owoce nie są popękane od wrzącej wody, zaleca się każdy sos pomidorowy 2-3, aby nakłucie wykałaczką lub małe nacięcia nożem na krzyż u jego podstawy.

Następnie przygotować marynatę.

Woda jest niezbędna do wlać do garnka, sól, cukier, ketchup, doprowadzić do wrzenia i po całkowitym rozpuszczeniu się składników. Następnie wlać ocet i zagotować ponownie.

W gotowych puszek wlać marynaty. Delikatnie wymieszać puszki do lewej nadmiaru powietrza „zablokowany” pomiędzy elementami, wlać marynaty do góry i szybko gotowane walcowaniem na gorąco obejmuje, jeśli to konieczne.

Następnie puszki powinny być ukryte w koc obejmuje kompletny dół i czekać na ich chłodzenia (zwykle w ciągu dni, jeśli banki litr iw ciągu dwóch dni, jeśli puszki trzy litr). Po tym, mogą być usunięte do miejsca stałego składowania.

Drugi preparat realizacja

W tym przepisie, jest bardziej wygodny w użyciu duże pomidory, ponieważ będą musiały być cięte.

Niezbędne składniki:

 • pomidory;
 • gotowy ketchup "Chile" około 300 gramów;
 • cukru 1/2 filiżanki;
 • 1/2 filiżanki octu;
 • czosnek;
 • laurowy;
 • pieprz ziele (smak);
 • Dwie łyżki soli;
 • małe zielone koper (parasole mogą być wykorzystywane);
 • woda – 1 l.

przygotowanie

W dokładnie umyte banków są umieszczone na dnie liść laurowy, ziołami i ziela angielskiego pieprzu. Następnie należy wypełnić pomidory warstwy słoik uprzednio pocięte na dwie lub cztery części (w zależności od początkowej wielkości pomidory), przy czym każda warstwa posypać przyprawy. Kontynuować układanie warstw (przyprawy, pomidory), aby wypełnić słoiki całkowicie. Końcowa warstwa musi być z przyprawami.

Następnie przygotować marynatę. Pula mieszanka woda, cukier, sól, keczupu i ocet. Mieszaninę doprowadza się do temperatury wrzenia aż do całkowitego rozpuszczenia składników, po czym napełnia się puszki. Tara rolka i ukrywanie w koc aż do ostygnięcia. Po tym, banki są czyszczone w piwnicy lub spiżarni.

Opcja z pieprzem

Ta metoda jest bardzo prosta, pomimo faktu, że nie ma określonej receptury. Dziwne, ale prawdziwe.

Sekret tkwi w tym, że kucharz konserwy chili pomidory można elementarny, dodając do swojej zwykłej receptury pomidorów na zimę ostrą papryką.

Oznacza to, że przygotowują się do swojego ulubionego przepisu, ale dodać do ostrinku do gustu. Z reguły jeden litrowy słoik wystarczy umieścić 3-4 plastry 0,5 cm szerokości, jeśli używasz w przygotowaniu długie strąki papryki, lub jeden mały przyprawy, jeśli używasz fine grade. Dla tych, którzy lubią iść na apetytem, ilość pieprzu można zwiększyć dwukrotnie lub nawet trzykrotnie.

We wszystkich trzech wariantów przygotowania pomidorów „Chile” należy pamiętać, że ich jedzenie jest zalecane nie wcześniej niż jeden miesiąc po przygotowaniu. W przeciwnym razie, pomidory mogą nie mieć czasu, aby dokładnie marynowane.

Pomidory w marynacie chili zadowoli ty i twoi bliscy ich smaku, będą również świąteczna dekoracja stołu. Ta przekąska zaleca się złożyć do gorących potraw mięsnych i mocnych napojów, ale często są one natychmiast zmiecione ze stołu jako samodzielne danie.

pomidory Cooka „Chile” na zimę. Przepisy wymienione powyżej, aby Ci pomóc!

Bon appetit!