173 Shares 5721 views

Objawy raka żołądka i jego diagnoza.

Objawy raka żołądka są dość zróżnicowane, a niestety nie są specyficzne, dlatego trzeba wyraźnie wiedzieć, jakie odchylenia w trawieniu wymagają natychmiastowego wezwania do lekarza.


Pierwsze objawy raka żołądka mogą wystąpić na etapie transformacji normalnych komórek do komórek nowotworowych. Następnie pacjent może poczuć słabość, złe samopoczucie, zmniejszenie skuteczności i niewielki, ale utrzymujący się wzrost temperatury. Czasami pacjenci skojarzą te objawy z banalną przepracowaniem lub łagodnym przeziębieniem, ale rzeczy mogą być znacznie gorsze. Później pojawiają się objawy raka żołądka, które można przypisać patologii przewodu pokarmowego. Osoba zaczyna dużo jeść mniej niż zwykle, a on czuje się całkowicie nasycony. W rezultacie ciało nie zawiera składników odżywczych i jest ostre wykorzystanie wszystkich tłuszczowych magazynów. Taki pacjent gwałtownie rośnie, wygląda wyczerpany i słaby. W miarę postępu guza objawy anemiczne wzrastają (nowotwór, jak to karmi czerwone krwinki), kolor skóry staje się blady, pojawiają się koła pod oczami. Objawy raka żołądka stopniowo się rozwijają, pojawia się zapach i uczucie ciężkości po spożyciu nawet małej porcji żywności.

Pacjenci skarżą się na szczególny smak w ustach i niezdolność do spożywania mięsa (obrzydzenie). Niektórzy pacjenci są zaniepokojeni bólem w klatce piersiowej (często są myleni z bólem serca), ale występuje tylko w stadium, w którym guz rośnie do celulozy lub sąsiadujących narządów.

W trakcie trwania choroby utrzymuje się temperaturę podskórną , a czasami może to zaburzyć pacjenta.

Jak już wspomniano, objawy raka żołądka są bardzo niespecyficzne, a czasami zupełnie nieobecne, dlatego pacjenci często okazują się za późno.

Większość ludzi, którzy podążają za zdrowiem, są zainteresowani kwestią: jak ustalić raka żołądka? W tym celu wystarczy, aby przestrzegać właściwego stylu życia, zauważyć najmniejsze problemy w organizmie i regularnie konsultować się z terapeutą (raz w roku). Jeśli chodzi o diagnozę bezpośrednią, jeśli podejrzewasz raka żołądka, jest to początkowo w starannym zestawieniu anamnezji. Ponadto, jest męczące przeprowadzenie fibrogastroskopii z biopsją. Często początkowe objawy raka żołądka mogą być wrzodowe lub erozyjne wady błony śluzowej. Dlatego konieczne jest pobranie tkanki do badania, w wyniku czego potwierdzić lub zaprzeczyć rozpoznaniu. W jaki sposób rak żołądka objawia się w FGDS – bardzo indywidualnym problemem, czasami może to być nowotwór ukształtowany, a czasami tylko miejsce erozji. Ale w obu sytuacjach problem jest wystarczająco poważny.

Oprócz endoskopowych metod diagnostycznych możliwe jest wykonanie kontrastu dyfraktogramu rentgenowskiego (kontrast jest pobierany wstępnie). W tym przypadku zdjęcia wyraźnie wskazują na nowotwór, można zmierzyć jego wielkość. Bardziej dokładne zdjęcie trójwymiarowe można uzyskać przy pomocy tomografii komputerowej, ale można zobaczyć guz w stosunku do innych narządów i tkanek, określić jego kiełkowanie i przerzuty.

Popularną metodą diagnozowania raka żołądka jest badanie ultrasonograficzne, za pomocą którego można początkowo stwierdzić, czy w żołądku znajduje się patologia, a także po rozpoznaniu, aby zobaczyć przerzuty w węzłach chłonnych.

Istnieje kilka sposobów zapobiegania rozwojowi tego procesu:

Regularne regularne i zrównoważone odżywianie;

– ograniczenie stosowania pikantnych, słonych i wędzonych produktów spożywczych, sosów, przypraw i przypraw;

– odmowa palenia i picia alkoholu;

– Ograniczenie stosowania konserwantów i półproduktów;

– zmniejszyć kontakt z oparami chemikaliów.