865 Shares 3876 views

Jak izolacja akustyczna VAZ-2114 wykonana przez Ciebie?

Nie jest tajemnicą, że każdy pojazd jest wyposażony w specjalną izolację wibracji i hałasu z przenośnika. Jednak nie wszyscy producenci dostarczają swoje modele z naprawdę wysokiej jakości dźwiękiem. Na przykład pojazdy VAZ z dziewiątego modelu początkowo odznaczały się niskim poziomem ochrony przed hałasem i wibracjami. I nawet z uwolnieniem drugiego pokolenia "Samary" (obecnie model 2114), który został poddany wielokrotnym aktualizacjom technicznym, ta sytuacja nie uległa zmianie. Dlatego te samochody są modyfikowane przez właścicieli samochodów. Ale jak izolacja akustyczna VAZ-2114 jest prawidłowo wykonana i gdzie zacząć? Rozważyć.

Przygotowanie do procesu

Aby dostać się do pożądanego elementu, potrzebujemy małego zestawu narzędzi do usuwania skóry. Dopiero wtedy możemy zobaczyć na własne oczy to, co to jest, izolacja akustyczna VAZ. VAZ-2114 ma nie bardzo skomplikowany schemat okładania i mocowania siedzeń, więc jeśli jest instrukcja obsługi lub nawet bez tego, możesz sobie z tym poradzić w ciągu półtorej godziny. Dla tych, którzy chcą zapewnić sobie ciche wnętrze, zaleca się również zdejmowanie pokrycia podłogowego i sufitowego.

Instrukcja krok po kroku

Przede wszystkim po wyjęciu tapicerki zwracamy uwagę na blachy bitumiczne. To z nich wynika, że wszystkie izolacje akustyczne VAZ-2114 składają się. Jeśli arkusze mają falistą lub falistą powierzchnię, należy je wymienić. Gdy bitum jest gładki i bez uszkodzeń, nie jest konieczne żadne działanie, aby go wyeliminować. Z góry na arkuszach będziemy klejać dodatkową warstwę izolacji hałasu. Zanim to zrobisz, regularne części powinny być dokładnie przemywane i odtłuszczane. Najbardziej skutecznym środkiem na to jest alkohol etylowy. Ponadto narzędzie to pozwala wyeliminować małe ślady korozji na ciele samochodu.

Następnie przygotowujemy warstwę izolatora wibracyjnego do aplikacji. Najlepiej jest wziąć folię – bardziej skuteczna w praktyce niż wszystkie inne. Materiał ten nakładamy na powierzchnie dachu i drzwi za pomocą klejącej podstawy 1,5 mm. Na podłodze i łukach kół powinny być lekko zwiększone (do 2 milimetrów) tej warstwy.

Wszystkie dostępne i widoczne miejsca karoserii są starannie przyklejonymi izolatorami. Kiedy na powierzchni metalu pojawiają się fałdy (żebra), podniebimy rolkę i ostrożnie obracamy materiał na całym obszarze. Więc upewnij się, że izolacja akustyczna VAZ-2114 została wykonana na najwyższym poziomie.

Następnie stosujemy izolator hałasu nad świeżo nałożoną częścią. Cały proces nanoszenia jest podobny do pierwszego, ale tutaj grubość podłoża klejącego na korpusie powinna wynosić 0,4-0,7 milimetra. Łukowate i kleiste tuleje o średnicy 0,8 mm. Powinieneś też kleić przewody. VAZ-2114 (biała) często ma kilka elementów sibilant na kartach drzwi, które nieustannie grzeją i wibrują. Dlatego po zakończeniu pracy kleimy wszystkie przewody do nowego separatora szumu. Wszystko, na tym etapie, możesz odebrać salon i jeździć samochodem dla zabawy. Nawiasem mówiąc, system chłodzenia VAZ-2114, który zawiera grzejnik i środek zapobiegający zamarzaniu, nie wpływa w żaden sposób na wynik pracy, więc nie bój się samodzielnie izolować akustycznie.