230 Shares 9515 views

wełna kamienna: specyfikacje. Folia wełny bazaltowe

Aby dłużej utrzymać ciepło w domu zimą i chłód latem zatrzymać ludzi izolowany swoich domów. Istnieje wiele materiałów do tego, ale najlepsze i najbardziej poszukiwanym w tej chwili jest bazalt wełny mineralnej. W tym materiale, losowo ułożone włókna, które są pochodzenia mineralnego. Dlatego też materiał, a nazywane wełny mineralnej. Teraz będziemy rozumieć, co jest jego urok.

Izolacja z włókien mineralnych, są trzy rodzaje:

 • żużel;
 • wełna szklana;
 • wełny bazaltowe.

Każdy wie, że powietrze jest najlepszym materiałem izolacyjnym. On jest w stanie zapewnić komfortowy pobyt w każdym pomieszczeniu. Zadaniem każdej izolacji, aby utrzymać go przy podejmowaniu statyczne, oprócz zostawić suche. W końcu, jeśli wilgoć przenika do izolacji, to jego działanie w większym stopniu nie może wykonać.

Kto izolacja z wełny bazaltowe tak powszechne, ponieważ jest zdolny do zatrzymywania powietrza, pozostawiając suchą jest lepszy od wszystkich innych materiałów. Co czyni go tak skuteczne.

wełny żużlowej jest z pieca odpadami. Jego kolor jest szaro-brązowe.

Wata szklana jest wykonana z piasku, sody kalcynowanej, dolomit, wapień, boraks i potłuczonego szkła.

Co produkować wełnę bazaltu

Zastanów się, co ma bazaltowe specyfikacji wełny, a także sposoby ich wykorzystania. Spośród wszystkich tych materiałów izolacyjnych wełny bazaltowej ma najniższe przewodnictwo cieplne. Ponadto, nie jest palny, odporna na drgania jak i hydrofobowe. To może mieć różną gęstość, która pozwala mu być elastyczny lub odwrotnie, trudne. Ta cecha sprawia, że wełna bazaltowa uniwersalne.

Bazalt wełny (cechy techniczne z jego włókien) pozwala na tworzenie się wytrzymałością materiałów, kształtów i rozmiarów. Wszystkie te zalety są idealne dla absolutnie żadnej pracy.

Zastosowanie rekreacyjnych różne struktury wełny bazaltowe

Miękka wełna bazaltowa jest stosowana, gdy w izolacji nie będą dostarczane do obciążenia. Jest idealny do tworzenia kolodtsevoy murze lub przewietrzanych fasad minimalnym przepływem powietrza w szczeliny wentylacyjne. Zazwyczaj te budynki nie przekraczają 4 piętra.

Typ półsztywny – wełna bazaltowa, cechy, które umożliwiają jego wykorzystanie budynków wysokich. Zastosowanie takiego materiału doskonałe ukazuje się w wentylowanych elewacjach, powietrze przepływa w których prędkość jest nieograniczona. Dodatkowo do tych korzyści, wełna bazaltowa jest wykorzystywany do ogrzewania, ogniem i do izolacji akustycznej kanałów.

wełna bazaltowa sztywny jest stosowany w miejscach, gdzie izolacja będzie działać obciążenie. Kilka lat temu, decyzja o zastosowaniu tego materiału gdzie indziej podjęta na podstawie gęstości jego struktury. Jednak technika ta jest już przestarzała. W chwili obecnej istnieje wiele z izolacją z wełny mineralnej, która nawet przy minimalnej gęstości, łatwo wytrzymać znaczne obciążenia.

Wskazówki dotyczące wyboru materiału do konkretnego obiektu

Dzisiejsze bazalt wełny, dane techniczne, które są tak duże, że konieczne jest, aby wyglądać bardziej zawężone, jest stosowany jako odpowiedniej izolacji cieplnej pod betonowym budynku. Po tym wszystkim, obciążenie może mieć inny charakter, więc studiując dokładnie, co wpływa na konkretny dom lub budynek. Jeśli, na przykład, izolacja mocowana typu będą stosowane do budynku, nie ma potrzeby, aby wybrać jedną z tych płyt, które mogą wytrzymać obciążenia jest skierowane w szczelinę. Gdy wełna bazaltowa zostaną wykorzystane na płaskich obszarach dachu, warto zwrócić uwagę na opcje, które są w stanie wytrzymać kompresji.

Materiał o wysokiej temperaturze miejsc

Istnieje również część segmentowe, cylindryczne i pół-cylindryczny kształt, które są przeznaczone do izolowania ochronę rurociągu.

W miejscach, z podwyższonej temperatury również wykorzystywane. Nie bazalt wełny do komina, jego właściwości spełniają wszystkie wymagania bezpieczeństwa pożarowego. Poza tym ma bardzo niską wagę, jest to istotna zaleta w przypadku stosowania w domach prywatnych. Izolacja ta ma również wpływ wodoodpornego, co zapobiega tworzeniu się skroplin na powierzchni. W związku z wełny bazaltowe komin ogniotrwały mniej nieporęczne, masa jest również minimalne. Jednak wszystkie wymogi bezpieczeństwa pożarowego pozostaje na najwyższym poziomie.

Co sprawia, że folia wełna bazaltu

Teraz producenci produkują takie grzejniki dla różnych rodzajów prac, które mogą być potrzebne we współczesnym świecie. Aby zmaksymalizować efekt izolacji termicznej jest folia wełna bazaltowa, która ze względu na jej powierzchni odbijającej stwarza lepsze wyniki niż zwykle.

Materiał o wysokiej temperaturze do izolacji agregaty, piece i kominków. Dodatkowo, stały do wykładania wokół urządzenia ze wzrostem temperatury. Częściej foliowane pasty wełna bazaltowa przez mur, aby zapobiec utracie ciepła. Materiał ten nie wchodzi w reakcję chemiczną z innych materiałów, ponieważ jest obojętne. Ta cecha sprawia, że jest jeszcze bardziej wszechstronny.

Również obejmować przypadku włóknem szklanym, co daje wysoki stopień ochrony materiału izolacji cieplnej. To jest najważniejsze w systemach wentylacyjnych do utrzymania poziomu hałasu z tłumika.

Produkty, które przedsiębiorstwa powinny wybrać

W badaniu, izolacja powinna być wybrana z tych producentów, którzy od dawna na rynku i są sprawdzone. W naszym kraju, to jest uważany za najlepszy bazalt wełny Rockwool, na rynku, firma ta była bardzo długi czas, a wielu specjalistów wolą swoje produkty. Ponieważ produkty wiarygodnymi Nobasil firm, Turkart, PAROC "Technonikol".

Zasada działania izolacji termicznej

wełny mineralnej stosuje się do wytwarzania go w losowo zebranych włókien powstała ciepła i zablokowane dźwięków. Własności analogi, które zostały wymienione powyżej, mają takich właściwości. Jednakże, należy wybrać dobrego specjalistę, który można prawidłowo zainstalować izolację. Wszakże jeśli kreator wykona pracę źle, nawet bazalt wełny Rockwool, który jest uważany za najlepszy, nie wypełnia swoich obowiązków.

Innym ważnym jest to, że sam materiał wewnątrz struktury ochronnej ciała i jak zostanie zainstalowany, zależy również od funkcjonalnego elementu izolacji. Często zdarza się, że zainstalowany wełna bazaltowa, cena 400 RUB za izolacją na strychach do 3000 rubli produktu wysokiej technologii z powłoką z folii jest w stanie wytrzymać duże wahania temperatury i nie jest w stanie wytrzymać obciążenie. Ściany są zamrożone w zimie i latem zaczynają gnić i pleśń. To może oznaczać tylko jedno – wszystkie mistrzów nieprawidłowo zainstalowane.

Jak zrobić wełnę bazaltu

Proces technologiczny tworzenia wełny mineralnej polega na tym, że za pomocą grzejników elektrycznych stopiony bazalt. Wszystko odbywa się w temperaturach ogromne. Z tych procesach materiał zwiększa płynność włókien bazaltowych, które losowo rozmieszczone w strukturze materiału. Pomimo skomplikowanego procesu, wełna bazaltowa, cena jest na tyle niska, najbardziej popularny materiał grzewczy.

zalety

 1. Przewodność cieplna z wełny kamiennej jest najniższy wśród reszty izolacji, która pozwala przechowywać ciepło niemal całkowicie. Jego strata jest znikoma. W obliczu obiektu płyty bazaltowe spędził wiele mniej materiału niż w przypadku innych grzejników.
 2. Nie ma zapaść pod wpływem agresywnych mediów i środków chemicznych. Opór ten umożliwia, że pozostaje w swojej pierwotnej postaci, zarówno wizualnie, jak i funkcjonalnie lat.
 3. Okres gwarancji ustalony przez producenta, – 30-40 lat. Jednak budowniczowie mówią, że jest to znacznie dłużej, a do tych danych, można dodać jeszcze jeden, a nawet kilkadziesiąt.
 4. Bardzo dobrze izoluje wszelkie dźwięki, nawet bardzo głośne i ostre. Ponadto, struktura wełny mineralnej, nie jest niszczona w czasie drgania. Jest to istotna zaleta w stosunku do innych grzejników.
 5. odporność na promieniowanie UV, pleśni.
 6. Łatwo wytrzymać bardzo wysokie różnice temperatur.
 7. Pod żadnym pozorem nie spali lub eksplodować, absolutną bezpieczeństwa pożarowego.
 8. Nie reaguje z innych materiałów i substancji chemicznych.
 9. Ekologiczny materiał.
 10. Rozsądna cena z najlepszej jakości.