557 Shares 3065 views

gruczolakowatość macicy – co to jest?

Gruczolakowatość zwane atypowe endometrium (centralny lub rozproszony), rozrost śluzówki macicy, w rzeczywistości, jest stanem przedrakowym.


Przednowotworowych proces – jest specyficznym patologia, które z różnym prawdopodobieństwem może przejść do raka. Przedrakowym proces rozrostowy ma możliwość odwrócenia rozwoju, tylko 10% faktycznie zamienia się w onkologii. gruczolakowatość macicy powinny być traktowane bardzo poważnie przez lekarzy.

Opis choroby

Endometrium procesów rozrostowych jest bezpośrednio związane zaburzenia hormonalne. To często się krwawienia z macicy i bezpłodność. pojawiają się one z tego powodu, że istnieje hyperestrogenia. Nadmiar estrogenu w endometrium skutkuje ilościowych i jakościowych zmian strukturalnych, które prowokuje wzrost zagęszczający i jego wewnętrzne struktury. A tam jest gruczolakowatość szyjki macicy.

Procesy rozrostowych są różnych typów, zależnie od rodzaju komórek, które wykonują te procesy w ciele:

– przerost gruczołów;

– rozproszony krokowego;

– płatowe rozrost.

Uważamy, każdy z nich w sposób bardziej szczegółowy.

rozrost gruczołowy

W przypadku zwiększenia struktury gruczołowej rozwija gruczołowej hiperplazję endometrium. Czasami prowadzi to do cystic ekspansji edukacji w gruczołach luk, wtedy zdiagnozowano gruczołowe-torbielowate krokowego. Endometrium pojawiają się i rosną nieprawidłowych komórek, która jest typowa dla gruczolakowatość.

Ważne jest, aby zrozumieć, że naruszenie czynności mózgu, zwłaszcza gdy dotknięte podwzgórza, jak również osłabiona odporność i syndrom metaboliczny pojawia się w przypadku raka gruczołowego krokowego. Ponadto, niezależnie od wieku.

rozlany przerost

W niektórych przypadkach, rozprzestrzenianie procesów rozrostowych dzieje się na całej powierzchni endometrium, podczas gdy eksperci ujawniają rozlany rozrost. Że jest szerzenie gruczolakowatość jest rozproszony proces rozrostowy.

przerost zrazikowy

Ponadto, nie jest formą ogniskowego rozrostu. Proliferacja tkanki endometriozy występuje w ograniczonym obszarze. Następnie nagromadzenie znika w jamie macicy, wówczas staje się podobny do polipa. gruczolakowatość ogniskowej polip, który ma nienormalnych komórek.

Gruczolakowatość macica traktowane głównie z chirurgii. Dalsze prognozy zależy od kilku czynników:

– wiek pacjenta;

– rodzaj zaburzeń hormonalnych;

– neuroendokrynne towarzyszące im choroby;

– stan zwolnienia.

Niektóre kobiety są zainteresowane w kwestii tego, co jest różnica z macicy gruczolakowatość gruczolakowatość endometrium? To ten sam proces jest nietypowy. Określenie „macicy gruczolakowatość” nie jest całkowicie prawdziwe, jak atypią wpływa tylko na warstwę wewnętrzną, do której jest endometrium. A w łonie matki, istnieje kilka warstw.

Zwłóknienie i gruczolakowatość

Włóknisty gruczolakowatość jako diagnozy nie istnieje. Zwłóknienie – patologia, w którym rośnie tkanki łącznej gruczolakowatość – rośnie gruczołowej. Mieszany charakter patologii, też mogą mieć, która zostanie wywołana fibrocystic rozrost.

Gruczolakowatość mogą być nie tylko w macicy. Zdarza się w piersi, ale w rzeczywistości te patologiczne procesy są całkowicie różne. Gruczolakowatość choroba piersi Reclus, gdy jest tworzenie niewielkich łagodnych torbieli wielkości. Przeanalizowaliśmy szyjki gruczolakowatość. Co się stało, stało się jasne.

Jakie są przyczyny endometrium gruczolakowatość?

Przyczyny transformacji komórek atypowych te same czynniki, które powodują te rozrostowych procesów w śluzówce macicy. Ważne powody nie gruczolakowatość znane. Oczywiście, wyzwalacze są stale badane, ale do dziś nie da się powiedzieć dokładnie to, co jest nietypowy proces wyzwalania w endometrium. Ale im więcej istnieje szereg niekorzystnych warunków, tym większe prawdopodobieństwo rozwoju choroby.

Pierwsze miejsce wśród wszystkich prowokowanie czynników gruczolakowatość endometrium zajmuje niewydolności hormonalnej. Zakłócony neurohumoralną regulacji całego ciała ludzkiego. Estrogeny i progestageny są zaangażowane w fizjologicznym cyklicznych zmian w macicy. Przede wszystkim dlatego, że estrogen jest zwiększenie wewnętrznej warstwy śluzu. Ale praca z progestagenów jest czas, aby zatrzymać rozrost błony śluzowej macicy, a została ona odrzucona.

Jeśli nadmiar estrogenów proliferacji endometrium występuje niekontrolowany. Hyperestrogenia może się zdarzyć z różnych powodów:

– działanie hormonalne jajników utraty;

– jest brak owulacji;

– cykl się pojedynczą fazę;

– istnieje przerost endometrium.

Jeśli PCOS jest przewlekłą brak owulacji. Jest to także rodzaj prowokacji do rozwoju przerostu. Jeśli kobieta bierze leki hormonalne niekontrolowany, to może mieć wpływ hormonów. Spowoduje to rozpoczęcie procesu w hiperplastycznego endometrium.

Jeśli istnieją jednocześnie hyperestrogenia, extragenital patologia i zaburzenia neuroendokrynne w organizmie, zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania gruczolakowatość. Otyłe kobiety z nadciśnieniem raka choroby śluzówki macicy narażona jest 10 razy większe niż to, w którym normalny masy i ciśnienie krwi.

Z jakich powodów może nadal rozwijać hyperestrogenia? Często wątroby i dróg żółciowych prowadzi do tej choroby, ponieważ wykorzystuje estrogeny wątroby.

Tak więc, nie jest niekontrolowany wzrost wewnętrznej warstwy macicy, co prowadzi do tworzenia nieprawidłowych komórek. To gruczolakowatość endometrium. Co jeśli diagnoza „gruczolakowatość szyjki macicy” leczenia? O tym później.

Znaki endometrium gruczolakowatość

Z reguły nie ma wyraźnych objawów gruczolakowatość nie istnieje, dlatego, że nieprawidłowe komórki można wykryć tylko metody laboratoryjne. Wykryty proces rozrostowych, to niezbędne jest wyjaśnienie jego naturę.

Istnieją pewne objawy rozrostu, które powinny być zapłacone uwagę na:

– zmienia charakter krwawienia – okresy się obfita, krew wychodzi pętli;

– ból brzucha i dolnej części pleców przed menstruacją i podczas niego;

– przejaw syndromu metabolicznego – otyłość, nadmierne włosów typu męskiego ciała, zwiększenie poziomu insuliny we krwi;

– zaburzenia płodności – jest to niemożliwe, aby począć i urodzić dziecko;

– obecność zapalenie sutka;

– zapalenie układu moczowo-płciowego;

– Ból podczas stosunku, krwawienie z pochwy po nim.

Czy gruczolakowatość macicy wykryty na USG?

Zastosowanie ultradźwiękowej skanowania jest określone przez grubość i struktura endometrium. Przezpochwowe dobrze sonda z tego badania poradzić. Który obserwuje proces rozrostowy – ogniskowe lub rozproszonych – pokaż skanowanie. W rezultacie, jeśli wykazały rozproszone krokowego, możliwe jest założenie, obecność rozproszonego gruczolakowatość. Wizualizację za pomocą czujnika jest niemożliwe, ponieważ nie ma cechy wyróżniające.

Ogniskowa gruczolakowatość macica jest łatwy do wykrycia, gdyż są wizualizowane w postaci polipa. Chociaż charakter zmian komórkowych również nie będzie działać do wykrycia. Atypii nie mogą być śledzone przez ultradźwiękowej skanowania.

Jest skrobanie błony śluzowej macicy, po czym materiał jest przesyłany do badania histologicznego. Ta metoda diagnozowania jest bardzo ważne, gdy gruczolakowatość. Badamy strukturę komórek, jego zmiany strukturalne, jak również, w jakim stopniu i nasilenie jest nietypowy. Jeśli atypii nie został znaleziony, to sugeruje, łagodnego przerostu.

Często wykonywane chirurgicznego skrobania jamy macicy, a następnie powstały materiał był badany. To może pomóc histeroskopii do oględzin w całkowitej ewakuacji endometrium.

macicy gruczolakowatość Leczenie

Gruczolakowatość obecność kobiety może być przyczyną niepłodności, ale nawet w udanej koncepcji przedwczesnego zakończenia ciąży może pojawić się na tle choroby.

Leczenie polega przede wszystkim na tym, że usuwa się mechanicznie zmieniony endometrium. Zatem chirurgicznie usunąć źródło zmian patologicznych, a ponadto są skrobanie do badania histologicznego. Kiedy uzyskane wyniki, w zależności od określonej planu leczenia.

przypisany terapii hormonalnej i chirurgii indywidualnie. Jeśli dziewczyna jest młoda, eksperci są ograniczone do leczenia leków hormonalnych. Pacjent, który jest w wieku bliskim menopauzy z terapią hormonalną prowadzone radykalnej operacji – usunięcie macicy i przydatków. To znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo gruczolakowatość przejściowego w raka. Można uratować życie kobiety.

Ważne jest, aby zrozumieć, że wczesna diagnoza gruczolakowatość najbardziej pożądane w tym przypadku ryzyko raka jest minimalne. Dlatego konieczne jest, aby regularnie odwiedzać ginekologa, przechodzą kompleksowe badanie, do podjęcia wszystkich niezbędnych testów. Mamy uznane w niniejszym artykule gruczolakowatość raka endometrium. Zadbaj o swoje zdrowie!