623 Shares 4407 views

Nie włączaj laptopa „Lenovo”: przyczyny i rozwiązania

Komputery – to odwieczne zagadki dla użytkowników. Bardzo trudno jest przewidzieć, czy ten lub że urządzenie będzie działać dobrze przez długi czas. Od awarii i usterek nie są doskonałe. Co należy zrobić, jeśli okazało się, że laptop nie włącza się „Lenovo”? Dlaczego tak się stało? Najlepszą radą i zalecenia zostaną przedstawione poniżej. Zrozumieć to wszystko nie jest takie trudne, jeśli w akcie eliminacji. Dość często, użytkownicy natychmiast przenosić laptopa do centrów serwisowych. Czyniąc to nie jest konieczne. Jest prawdopodobne, że problem jest rozwiązany bez pomocy z zewnątrz. Więc jakie opcje istnieją?

Brak baterii

Nie włączaj laptopa „Lenovo”? Jest prawdopodobne, że bateria urządzenia jest po prostu nieobecny. To ustawienie jest istotne, gdy chodzi o użyciu urządzenia bez podłączania ich za pośrednictwem sieci przewodowej.

Aby szybko i łatwo poprawić sytuację. Wystarczy włożyć do laptopa, w jej dolnej części, akumulatora. Użytkownik zobaczy specjalny panel niszowy. Jest on umieszczony w brakującej części laptopa. Następnie można wznowić pracę z urządzeniem. Całkowita? Nie zniechęcaj się! Możliwości jest wiele!

naładowania akumulatora

Jak włączyć laptopa „Lenovo”, jeśli bateria jest włożona, ale urządzenie nadal nie chcą pracować? Nie należy wykluczyć, że nie ma baterii. W takim przypadku nie będzie działać pracy w laptopie bez jego dodatkowego włączenia do sieci.

Wystarczy go podłączyć do maszyny dedykowany kabel zasilający, a następnie włóż ją do gniazda. A potem – trochę poczekać. Przedni panel laptopów powinna świecić światłem wskazując stan naładowania akumulatora. czeka trochę (zwykle kilku godzin) – i to jest możliwe bez dodatkowych przewodów do pracy z „Lenovo”. Jednak tak długo, jak bateria jest rozładowana ponownie. Jak pokazuje praktyka, trwa średni ładunek przez 4 godziny.

żywność

Kolejnym powodem jest nieco podobna do sytuacji z baterii laptopa. Laptop nie chce włączyć? Nie możemy wykluczyć braku podłączenia do zasilania w ogóle. Dlaczego jest to wyrównanie jest przydzielony oddzielny przedmiot?

Fakt, że niektóre notebooki „Lenovo” wyposażone są w wbudowany akumulator. Znajduje się on pod dolnym panelu, a nie mogą być usunięte tak po prostu. W tym przypadku zaleca się, aby znaleźć przewód zasilający i podłączyć go. A potem – do podłączenia do urządzenia.

Jeśli sprawa w przypadku braku zasilania, urządzenie włączy się i działać. Postęp jest tam jeszcze? Nie włączaj laptopa „Lenovo”? Co wystąpić inne sytuacje? Jak sobie z nimi radzić?

drut

Na przykład, cała sprawa może uszkodzić kabel zasilający. Zwłaszcza te sytuacje są istotne dla starszych laptopów. Albo przewód zasilający urządzenia jest często stosowany / zaciśnięty / poddaje się wpływów zewnętrznych. Diagnozowanie podobny problem dla użytkownika jest bardzo problematyczne.

Jeżeli istnieje podobny przewód zasilania, zaleca się, aby podłączyć go do laptopa, a następnie włącz powtórzyć próbę. W przeciwnym razie lepiej jest wziąć urządzenie ze wszystkimi składnikami centrum serwisowego „Lenovo”. Tam szybko pomóc radzić sobie z tym problemem.

Inną alternatywą – kupując nowy przewód zasila notebook konkretnego modelu. Nowy komponent będzie działać w 100%. W związku z tym, że komputer się włącza. A co, jeśli nawet po wymianie postęp drutu nie odbędzie?

złącza laptopów

Nie włączaj laptopa „Lenovo”? Jak będzie w tym przypadku? Gdy wszystkie uprzednio wymienione opcje zostały wyłączone, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na inne niuanse. Na przykład w złączu wtykowym do urządzenia.

Faktem jest, że czasami gniazdo na laptopach są uszkodzone. Ta przyczyna jest praktycznie niemożliwe na nowych komputerach, a nie ma już miejsca, jeśli chodzi o starszych urządzeń.

Pomaga poprawne Service Center problemu „Lenovo”. Jest nie tylko pomoże zrozumieć, czy w złączach biznesu, ale również ich naprawy. Tylko w niektórych przypadkach trzeba kupić nowego laptopa.

karta graficzna

Jakie inne opcje mogą być? Wszystkie wspomniane wcześniej sytuacja – jest to bardzo powszechne zjawisko. Ale są one bardzo szybki przepis. Co jeśli laptop „Lenovo” czarny ekran problemy? Ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, co dzieje się z urządzenia jako całości.

Na przykład, gdy chłodnica działa. I dobrze – nie ma hałasu głośny, wykonuje swoje funkcje. W rzeczywistości, laptop jest włączony, ale brak obrazu. Jak się potem?

Warto sprawdzić kartę graficzną. Jest prawdopodobne, że jest uszkodzony. Czarny ekran zamiast dołączonego komputera lub laptopa – jest to dość powszechne zjawisko, gdy problem z kartą graficzną. Nieświadomi użytkownicy lepiej przetestować teorię, skorzystać z usług centrum serwisowego „Lenovo”. Bo można łatwo uszkodzić innych elementów laptopa. Po naprawie lub wymianie problem karty graficznej powinny wykluczać siebie.

Pamięć o dostępie swobodnym

Nie włączaj laptopa „Lenovo”? Co robić? Ta sytuacja nie jest wykluczona ze względu na sprzęt konfliktów. Na przykład, karty graficznej i pamięci RAM. Lub nawet „RAM” złamał. Wiadomości dla starszych laptopów, lub tych, które zostały zmodyfikowane do pewnego stopnia. Zwłaszcza, gdy użytkownik ręcznie palcami „prasowanie” w urządzeniu.

Co do zasady, jeśli problem jest w pamięci, notebook wyemituje specjalny sygnał, gdy włączone. Jest to niemożliwe, aby nie słyszeć. To rozwiązuje wszystkie lub naprawy laptopa (PC odnosi się do punktu serwisowego, a następnie podjąć gadżet pracy), lub zakupić nowe urządzenie.

BIOS

Jakie okoliczności mogą wpłynąć na wydajność „Lenovo”? Przyczyny wyznaczonego problemu bardzo dużo. I samo-identyfikacji ich nie jest tak proste jak się wydaje. Jak będzie, jeśli nie chcą pracować laptop „Lenovo”? Nie włącza się monitor, ale z „żelaza” wszystko jest w porządku, przewód zasilający należy podłączyć konektory i bateria są również normalne. Dlaczego nie wyeliminowało problem?

Jest prawdopodobne, że cała sprawa w jednostce systemu komputerowego. Nieprawidłowa lub uszkodzony BIOS często przynosi użytkownikom wiele problemów. Komputer nie może być zawarte w takim przypadku po prostu wyłączyć i ponownie uruchomić się zachować to, co zostało wykonane podczas pracy urządzenia.

Pomaga tylko wtedy ponownej instalacji i konfiguracji „BIOS”. Zazwyczaj zajmuje się tym administratorów systemu, a także pracownicy centrów serwisowych. Przeciętny użytkownik nie zaleca się niezależnie komunikować się z BIOS. Jest możliwe, że niezgrabnie wyciągnąć reinstall włączyć laptopa „Lenovo” stertę bezużytecznego metalu. Na szczęście zdarza się to bardzo rzadko.

dysk twardy

Zdarza się również, że pomimo faktu, że laptop „Lenovo” jest zawarty, nie załadowane lub przeładowane stale uruchomiony. Następnie chcesz upewnić się, że wydajność dysków twardych. Jeśli go brakuje, lub jest z walnięcie, nic zaskakującego. W rzeczywistości, gadżet działa, ale załadować system operacyjny go nigdzie.

Niezwykle rzadkie zjawisko. Dobry zdiagnozowane przez skontaktowaniem się z centrum serwisowym. Laptop w tej sytuacji trzeba uzupełnić dysk twardy, który będzie działał poprawnie. Aby zainstalować system operacyjny, to nie jest ponowiona z urządzeniem. Wszystko w porządku? Wtedy nie można się martwić o integralności laptopa i jego przyszłej pracy. Nadal bez rezultatu? Nie włączaj laptopa „Lenovo”? Nie wykluczone pewne sytuacje. Co konkretnie? Co jeszcze jest zalecane, aby zwracać uwagę na użytkowników?

ON-OFF

Czasami komputer lub laptop jest włączony, a następnie wyłączyć. Lub w sposób ciągły restartuje. Bać się takich okolicznościach nie jest konieczne. Wymagane jest, aby zwrócić uwagę na pracę chłodnicy. To nie działa albo działa normalnie?

W każdym razie, jeśli laptop „Lenovo” (lub cokolwiek) zaczyna się spontanicznie restartuje lub na stałe, to można stwierdzić, że winę banalnego urządzenia przed przegrzaniem.

Występuje na różnych powodów. Jeden z nich – zatkany chłodniej. Wszelkie laptop jest wymagane od czasu do czasu czyścić. I chłodniejsze urządzenie zbyt. Jest on zobowiązany do podjęcia wszelkich możliwych działań w celu wyeliminowania przegrzania. Na przykład, aby przeprowadzić czyszczenie wentylatora lub nawet zastąpienie go. Warto też zwrócić uwagę na położenie komputera – laptop nie powinno być tak, że dostęp do tlenu w chłodnicy została zablokowana. Wszystko to przyczyni się do powrotu na działanie gadżetu.

pokaz

Czasami problemem jest usterka wyświetlacza laptopa. Teoretycznie, to będzie działać, ale tutaj jest to obraz użytkownik nigdy nie widzi. Kiedy przychodzi do uszkodzenia wyświetlacza, ekran na laptopie „Lenovo” jest wymagane, aby ustawić nowy. Odbywa się to tylko w centrach serwisowych. I wtedy nie zawsze.

Najczęściej po prostu trzeba kupić nowy laptop z wyświetlaczem awarii. Nie ma znaczenia, jaka firma była urządzeniem – „Lenovo” lub ASUS, na przykład. Główną rzeczą, która powoduje uszkodzenie we wszystkich laptopów są takie same.

Teraz wiem, dlaczego nie działa laptop „Lenovo”. Nie włącza się monitor, system uruchomi się ponownie, albo ma żadnej innej awarii gadżet – różne sytuacje były traktowane. centra serwisowe Pomoc w takiej sytuacji nie zawsze jest konieczne.