164 Shares 2106 views

Anna Bykova i jej książka „Self-dziecko, czyli jak stać się” leniwe „mama”

Dla pięknej połowy ludzkości dziecka – jest największym objawieniem. Stając się matką, kobieta odkrywa świat, którego istnienie wcześniej nie miał pojęcia. Jej wewnętrzny świat przekształca się od tego momentu, pełen nowych kolorów i dźwięków. Pragnienie, aby być matką – jedna z najsilniejszych potrzeb duchowych. Przychodzi taki czas, gdy staje się po prostu ktoś musi dać jej ciepło i opiekę. Świadome macierzyństwo prowadzi do całościowego postrzegania życia, prawdziwego zrozumienia istoty kobiecej natury.


o autorze

Anna Bykov – specjalista z doświadczeniem, posiada bogate doświadczenie w dziedzinie relacji dziecko-nadrzędnej. Odnosi się ono do wielu, a każdy otrzymuje indywidualne podejście. To pomogła już tysiącom ludzi odnaleźć harmonię w rodzinie, aby zrozumieć ich własne dzieci. Anna – praktykujący psycholog i matka dwóch wspaniałych synów.

Ta niezwykła kobieta jest autorem takich dzieł jak „dobra wspólnego w dziecięcym czy dziecko”, „Dziesięć Strategie przezwyciężyć lęki”, „bezpieczeństwo psychologiczne w szkole.” W swoich książkach, Anna Bykov bada takie pytania jak: jak uczyć dziecko do zbierania zabawek dla siebie, bez kłopotów z nastrojami i położył się spać na własną rękę, aby jeść. W jej zabawnych tekstów odzwierciedlenie problemów ustanowienia wzajemnego zrozumienia, edukację i rozwój. Anna ma wiele dyplomów i nagród, ona ciągle prowadzi szkolenia kursy kształcić się.

Książka „Self-dziecko, czyli jak stać się” leniwe mama ' „- jeden z najbardziej znanych w tego autora. Uczy tworzenia nowego spojrzenia na wydarzenia.

Kto zyska niepodległość

Przede wszystkim, dziecko sam. Prawdziwy rozwój jest możliwy tylko w warunkach autonomii. Rodzice, którzy mają zbyt wiele kontroli nad ich dziecko może zauważyć jego brak jakiejkolwiek chęci do rozwiązywania ich biznesu w przyszłości. Kontrola nie powinna być mylona z troską i zrozumieniem.

Na potrzebę dostosowania wewnętrzną wolność mówi w książce „leniwy mama” Anna Bykov. Dziecko, które nie otrzymało dziecko pozytywne doświadczenie samodzielności w dorosłym życiu nie jest w stanie podjąć właściwą decyzję, aby wziąć na siebie odpowiedzialność. Nauczył swojego syna lub córkę od najmłodszych lat, aby odpowiedzieć za swoje czyny, moja matka też się szczęśliwsi, ona nie będzie już trzeba stale monitorować każdy krok dziecka.

kontrola rodzicielska

Podobnie jak wielu ludzi, jako dorośli, marzą, aby pozbyć się dyktatury rodziców! A wszystko to z powodu niewłaściwego podejścia do procesu kształcenia. Jak nauczyć dziecko być wolny w wyborze? Przede wszystkim porzucić pomysł, aby stale monitorować go. Twoja troska nie powinna uniemożliwić mu zdobycie niezbędnych umiejętności życiowych. Kontrola rodzicielska w większości przypadków staje się rodzajem drażniącą, która nie pozwala osoba rosnąć i przenieść całkowicie do przodu.

Aby zminimalizować manifestację swoich nawyków, aby kontrolować działania dziecka, zaczynają mu dać takie instrukcje, które z całą pewnością można obsłużyć. Dzieciak musi czuć się odpowiedzialny, aby zrozumieć, że to jest zaufany. Odmowa manipulacji przyczynia się do szczerej i uczciwej relacji.

Co zapobiega stać się „leniwe mama”

W większości przypadków kobiety są przekonani, że ich obowiązkiem – poświęcić cały swój czas na dziecko. Wielu nawet nie myśleć o tym, jak zwrócić uwagę na siebie i swojej żony. Takie zachowanie nie może być uznane za uzasadnione. W rezultacie, to boli wszystkich członków rodziny i dziecka, zbyt. Kobieta powinna mieć swój własny biznes, hobby, ulubioną rozrywką. Rzeczywiście, dzięki samorealizacji nie jest w stanie skupić się tylko na opłatach i pokazać się jako osoba. To, co obejmuje pojęcie „leniwej matki.” Anna Bykov podkreśla potrzebę wyzwolenia od towarów krajowych i winy na dziecko, bo masz coś nie ma czasu dla niego zrobić dzisiaj. Nie bądź perfekcjonistą!

Jak wiecie, każdy z nas powinien mieć swoją własną przestrzeń. Anna Bykov w swojej książce twierdzi, że po urodzeniu dziecka ma potrzeby dalej żyć własnym życiem.

Równowagi między „możliwe” i „niemożliwe”

Jak nauczyć dziecko, aby słuchać ciebie? Istnieje kilka sztuczek. Zdając sobie sprawę z tego, że nie będzie smutny i nieustannie narzekają na życie. Ważne jest, aby utrzymać wewnętrzną równowagę pomiędzy ograniczeniami i radości. Na przykład, jeśli masz dziecko, że nie pozwoli, powinna ona brzmieć argumenty. Nie wkładaj zbyt wiele ograniczeń, w przeciwnym razie dziecko nie będzie już traktowany poważnie. Jako rekompensatę, zawsze znajdzie powód, by zadowolić dziecko.

samokształcenie

Czy wiesz, że wielu ludzi, którzy naprawdę docenić siebie jako osobę? Anna Bykov w swojej książce zwraca uwagę na potrzebę edukowania od najmłodszych lat w dziecku poczucie samowystarczalności. Oznacza to, że konieczne jest, aby podkreślić swoje mocne strony, w każdy możliwy sposób, aby chwalić i zachęcać w trudnych sytuacjach. Kiedy trzeba dokonać wyboru, nie zdecydowali się na dziecko, niech nieść swój krok. Rodzicielstwo zaufanie zaczyna się od świadomego zachowania rodziców.

To jest jak otwarcie nowych funkcji i znaczących perspektyw mówi Anna Bykov. „Niezależny dziecko, czyli jak stać się” leniwe mama ' „- to książka, która jest warta przeczytania każda matka.