95 Shares 4122 views

Ciekawe pomysły: z własnymi rękami prezenty i przedmioty dekoracyjne

I znowu, rzeczy robione ręcznie wchodzą w modę. Projektowanie pokoi, dekoracja ubrań i naczyń, codziennego użytku są wykonane w stylu ręcznie robionym. Ciekawe pomysły z własnych dłoni wykonane unikatowe przedmioty pomogą radykalnie zmienić wnętrza mieszkania, podwórza. Można także utworzyć unikatowy obraz z haftem lub przygotować oryginalny prezent.

Felting z niezmienionej wełny – ciekawe pomysły

Z własnych rąk możesz zrobić wiele użytecznych i użytecznych rzeczy w domu. Na przykład przytulny dom dla zwierząt domowych. Każdy wie, jak koty lubią wchodzić na różnego rodzaju torby i pudełka. Norek wykonany z wypalanej wełny z góry może przypominać narożnik natury, rodzaj wyspy z wzgórzem z roślinami i kwiatami. I przydatne, piękne i oryginalne. I poczułem buty, ozdobione aplikacjami, nadrukami, haftowaną muliną, koralikami, tępinami i koralikami ozdobionymi futrem, stanie się wspaniałym, po prostu fantastycznym prezentem!

Pościel, dywaniki, ponczos – ciekawe pomysły

Z jej rękami craftswoman może splotować takie piękno, że nie potrafi opisać w baśni, jak mówią albo pióro. Oczywiście tkanie ręczne to długi, czasochłonny proces. A co najważniejsze, jeśli rzeczy tkane są wykonywane za pomocą specjalnego urządzenia – krosna ręcznego . Ale dywany, narzuty na fotele i kanapy mogą być wykonane bez użycia maszyny. Te ciekawe pomysły dekoracji własnymi rękoma mogą być tkane tradycyjną drewnianą ramą z rzeźbionymi na dwóch przeciwległych stronach goździków-haczyków. Na haczykach są nałożone cienkie, ale mocne nici – baza. Sama rama jest ustawiona tak, że podstawa jest pionowa. Teraz ręcznie kapitan wkłada grube nici, zwija się na promie, delikatnie wykonuje przeplot z bazą. Alternatywne kolory pozwalają osiągnąć niepowtarzalny wzór w produkcie, a nawet zrobić zdjęcie – tak pięknie powstały niepowtarzalne tkaniny w starożytności.

Własne dywany – ciekawe pomysły

Z własnych dłoni można tworzyć nie tylko tkaniny tapicerskie, ale również miękki puszysty dywanik. Jeśli używasz już opisanej metody ramki, na silnych nici osnowowych po prostu wełna lub przędza nakłada się na węzły. Wybierając właściwą przędzę barwną zgodnie z wybranym wzorem, możesz stworzyć prawdziwy dzieło sztuki: od krajobrazu lub ozdoby do ikony lub portretu. Można uprościć dywan – ze specjalną igłą. Zazwyczaj igła do dywanu jest wykonana z medycznych grubych igieł, wiercąc w samej końcówce otworu gwintu. Uchwyt musi być również wykonany jako wgłębny, aby przejść do niego gwint roboczy. Włóż gwint za pomocą konwencjonalnej igły, która ma już przędzę w oku, która jest potrzebna w kolorze, zwinięta w splątanie. Igła i nici są usuwane z dołu przez igłę medyczną, a następnie wciągane do wywierconego otworu. Następnie usuwa się pomocniczą igłę do szycia. Tkanina jest już zadrukowana odpowiednim wzorem. Mistrz pracuje z niewłaściwej strony, przyklejając igłę do podstawy nici na końcu i pociągając ją do tyłu. Tak więc, na przedniej stronie, która w tej chwili jest przeciwieństwem robocza, powstaje oczko. Czy "kroki" kapitan powinien być o tym samym rozmiarze, dość ciasno. Po zakończeniu całego rysunku – wypełniając całe pole pracy – zła strona jest rozmazana klejem tak, aby dywan nie spada. Po wyschnięciu kleju powierzchnię produktu przeciąć nożyczkami. Ale niektórzy ludzie lubią dywany z dzwonkami – tak też produkt wygląda ładnie i niepowtarzalnie.

Ciekawe pomysły na prezent

Z własnych dłoni można tworzyć prawdziwe arcydzieła z … śmieci! Na przykład pusta plastikowa butelka łatwo przekształca się w rzeźby. A jeśli wewnątrz ich do prowadzenia elektryczności i wstawić żarówkę, będzie to twórcza lampa. Również zabawny prezent będzie zagadką z paznokci lub grubego drutu, biżuteria z biżuterii, koralików, gliny plastycznej, figury z solonego ciasta lub masy papierniczej. Elementy wykonane samodzielnie są wycenione znacznie wyższe niż jakikolwiek zakupiony analog zrobiony w fabryce lub fabryce.