190 Shares 4927 views

Rosyjski dyplomata Alexander Avdeyev: biografia, działania i ciekawostki

Aleksander Awdiejew – słynny rosyjski dyplomata. Przez kilka lat prowadził przez Ministerstwo Kultury Federacji Rosyjskiej.


Biografia dyplomata

Alexander Avdeyev urodził się w mieście Kremenczug regionie Połtawy w 1946 roku. Zaraz po zakończeniu II wojny światowej.

Po ukończeniu szkoły średniej poszedłem do Moskwy, aby zrobić. Stał studentem Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych. W 1968 roku ukończył Państwowy Instytut Moskwie.

W tym samym roku Aleksandr Awdiejew rozpoczął swoją karierę zawodową. Podjął pracę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych ZSRR. Niemal natychmiast został wysłany za granicę. Pracował referent sekretarkę w Konsulacie Generalnym Związku Radzieckiego w algierskim mieście Annaba, a następnie stał się attaché w Algierii. W Afryce Avdeyev pracował przez kilka lat , Alexander. Moskwa po algierski dyplomata wydawało overdeveloped miasta.

W 1973 roku wrócił do ojczyzny. Około roku pracował w centrali Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

znowu za granicą

W 1977 roku Aleksandr Awdiejew Alekseevich wysyła z powrotem do pracy w zagranicznej ambasadzie. W tym czasie we Francji. Ambasada radziecka w Paryżu, posiada on funkcję pierwszego, drugiego i pierwszego sekretarza.

W Paryżu, był zamieszany w skandal związany z przypadku KGB Władimir ppłk Vetrov. Oficer ochrony został zatrudniony przez Western inteligencji. W szczególności, dał NATO program Radziecki za porwanie zachodniej technologii.

Alexander Avdeyev był wśród 47 radzieckich dyplomatów, którzy zostali wydaleni w wyniku zdrady Vetrov. Później jednak udało mu się udowodnić swoją niewinność w sprawie. Awdiejew powrócił do Paryża.

W 1987 roku został mianowany Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny do Luksemburga. Po rozpadzie Związku Radzieckiego opuścił służbę dyplomatyczną w Europie.

Od 1992 do 1996 roku, rosyjski dyplomata Alexander Avdeyev reprezentuje interesy Federacji Rosyjskiej w Bułgarii.

W 1996 roku wrócił do centrali MSZ jako zastępca i pierwszy wiceminister.

W ciągu 6 lat (od marca 2002) szefem rosyjskiej ambasady we Francji. A następnie połączyć tę pracę ze stanowiska ambasadora w Księstwie Monako.

Ministerstwo kultury

W 2008 Awdiejewa życie przybiera jednak niespodziewany obrót. On zmienia swą misję dyplomatyczną na stanowisku Ministra Kultury Federacji Rosyjskiej.

Alexander Avdeyev, którego biografia przez wiele lat związany z ustanowieniem rosyjskich stosunków w krajach europejskich, staje się poważnym urzędnikiem w kraju, odpowiedzialny za kulturę.

Nominacja ta pochodzi wkrótce po Dmitriya Medvedeva zwycięstwa w wyborach prezydenckich w Rosji. W tym poście Avdeyev zastąpiony Aleksandra Sokolova, znany nauczyciel i muzykolog. Sokolov jako minister pracował przez 4 lata. Choć ministerstwo kultury zostało połączone z Ministerstwem Komunikacji Masowej. Krótko po rezygnacji Sokolov został rektorem Konserwatorium Czajkowskiego.

Praca jako ministra

wymóg zwiększenia finansowania kultury w Rosji Awdiejewa pierwszych kroków jako rozpoczął minister. W wyniku swojej działalności kwota wsparcia państwa wzrosła o jedną czwartą. Do 2012 roku fundusze wyniosła 94 mld rubli. Pomimo tego, Awdiejew stale podkreślał, że nie jest to wystarczające dla planowanego rozwoju sfery mu powierzona. Awdiejew zawsze żądał więcej.

Wykorzystując swoje kontakty w obcych rządów, Awdiejew ułatwione sieci w Europie. W 2010 roku odbyła się Rok Rosji we Francji, w 2011 roku – w Hiszpanii i we Włoszech, aw 2013 – w Niemczech.

W 2009 Awdiejew trafienie przeciwko budowie wieży „Ohta-Center” w Petersburgu. Zauważył, że jako minister kultury kategorycznie przeciwko tej budowie. Awdiejew obsługiwane wielu Petersburgu, którzy sprzeciwiali się budowie wieżowca w Petersburgu. Ponadto twierdził, że w razie potrzeby, Ministerstwo Kultury jest gotowy złożyć oficjalne oświadczenie. W rezultacie, Rosokhrankultura Awdiejew wysłany raport, który wskazał na rażące naruszenia prawa przy wydawaniu zezwoleń na ustawieniach dużych wysokościach.

W 2010 roku podpisał dekret rezonansowej Alexander Awdiejew. Minister zmniejszył się o więcej niż 10 razy na liście rosyjskich miast o statusie historycznym. W rezultacie tylko 41 miasta pozostał na liście. W szczególności, Niżny Nowogród, Moskwa i Psków zostały wyłączone.

W 2011 Avdeyev powstał przeciwko doradca prezydenta inicjatyw Arkadij Dworkowicz. Oficjalna zasugerował zmniejszenie stypendystów. Awdiejew ostro skrytykował te inicjatywy, twierdząc, że stypendium dla studentów szkół artystycznych musi być co najmniej utrzymane na tym samym poziomie.

likwidacja Rosohrankultury

W 2011 roku uczestniczył w likwidacji Awdiejew usługi Rosohrankultura. Jedną z głównych przyczyn była weryfikacja przeprowadzona przez Izby Obrachunkowej. Według wyników, działalność usługowa okazało się nieskuteczne.

Przekształcenie funkcji Rosokhrankultura przeniesiony do Ministerstwa, które doprowadziły Awdiejew. Również oficjalna obiecał, że w wyniku tych zmian będzie wzmocnienie pracy w ochronie zabytków, będą uważać, aby zrobić prawa w dziedzinie ochrony dziedzictwa kulturowego.

W tej decyzji, było wielu przeciwników. Zauważyli oni, że eliminacja „Rosohrankultury” zmniejszenie kontroli nad wydatkowaniem pieniędzy wysłał do Ministerstwa Kultury na odbudowę obiektów, ponieważ pieniądze na odbudowę z Ministerstwa Kultury. W rezultacie powstaje sytuacja, w której agencja będzie musiała kontrolować siebie.

Reforma „Lenfilm”

Awdiejew próbowali rozwiązać inny problem – ostry studio loss-making "Lenfilm". Ministerstwo Kultury rozwinęła się etapy plan prywatyzacji i korporatyzacją „Lenfilm”. Przeciwko niemu zostały wykonane przez znanych reżyserów i operatorów. Zaprezentowali własną wizję tego, jak wydostać się z tej sytuacji. Awdiejew obiecał znaleźć rozwiązanie, które zadowoli wszystkie strony. Jednak do chwili jego rezygnacji, konflikt nie został rozwiązany. Losy „Lenfilm” wciąż pozostaje niepewna aż do końca.

Ciekawostką jest fakt, Awdiejew przyznał, że „Lenfilm” powinien zostać zreformowany, bez korzystania z pomocy komercyjnych projektów. Musi pozostać skuteczną studio filmowe, a także płacić za siebie.

W 2012 r Avdeyev podpisał dekret w sprawie ustanowienia jasnych granic dziedzinie Borodino, dając specjalny status do sąsiednich krajów. W szczególności w obszarze zakazane wszelkie działania, które mogą szkodzić przedmiot kultury. Dozwolone tylko badania i prace konserwatorskie. Niemal wszystkich uprawnień związanych z ochroną terytoriów poszedł do kierownictwa Muzeum Historii Wojskowej Borodino. Tak więc, dziś wielu uważa, jest to wyjątkowe miejsce udało się utrzymać w niemal nienaruszonym stanie.

Również, gdy był Minister Kultury Avdeev udało się szybko kompletna rekonstrukcja dużą skalę Teatru Bolszoj, Muzeum Puszkina, aby rozpocząć aktualizację. Prace konserwatorskie prowadzone w Petersburgu w katedrze morskiego i Ogród Letni.

Rezygnacja ze stanowiska ministra

Ze stanowiska ministra Awdiejew lewo w maju 2012 roku. Został on zastąpiony przez Vladimir Medina, który sprawował tę funkcję i teraz. Vladimir Medina stał się jasny osobowość mediów, w przeciwieństwie do dyplomatycznego Awdiejewa, dziś aktywnie omówienia wszelkich czynności Ministerstwa Kultury.

Wrócił do ambasadorów pracy Awdiejew Aleksandr Alekseevich. Dyplomata był niezwykły rosyjski ambasador przy Watykanie i przedstawiciel Zakonu Maltańskiego. Ten honorowy misja nosi do dnia dzisiejszego.

życie osobiste

Były minister jest żoną Galina Vitalevna Awdiejewa. W małżeństwie, para mieszkała przez wiele lat. Przynoszą jedynego syna.

Jednocześnie jego życie prywatne nie lubią się reklamować. Na łamach mediów i imprez publicznych są rzadkie, tak aby nie dać powodu do niepotrzebnych plotek i plotek.