844 Shares 2931 views

Jamistych (żołądek) i jego chorób. Zapalenie żołądka, wrzody, polipy i erozja antral: objawy i leczenie

W tym roku Kongres Towarzystwa Gastroenterologii – najbardziej ambitny regularnego zarządu wspólnoty Gastroenterologii. Towarzystwo Gastroenterologii ma ponad 100 lat i jest największym na trzeci czas tworzenia. Jej kongresy odbywają się co dwa lata, za każdym razem w innym mieście uniwersyteckim i przyciągnęła uwagę lekarzy różnych specjalności – gastroenterologów, chirurgów, endoskopistów, rodzina lekarzy pediatrów, jak i profesjonalistów zajmujących się teoretycznymi, podstawowych problemów fizjologii i patologii układu pokarmowego.

Rozwój nowych metod w leczeniu zapalenia żołądka świata

Głównym celem Kongresu było prowadzone szkolenie lekarzy i poprawy ich profesjonalnym poziomie – raporty miały charakter wykładu i znane lekarzom aktualnego stanu wiedzy na temat diagnostyki i leczenia chorób układu trawiennego, przepisów krajowych, europejskich i międzynarodowych działań wymaganych gdy pacjent trafił antral (żołądek). Ponad 1500 specjalistów uczestniczyło w kongresie. Między innymi na Kongresie uczestniczyło grupą lekarzy-endoskopistów Rosji.

Helicobacter pylori (H. pylori)częstą przyczyną zapalenia żołądka

Ponieważ zdecydowana większość dorosłej populacji jest zakażonych Helicobacter pylori (stąd ma co najmniej cechy morfologiczne przewlekłym zapaleniem żołądka), w wielu krajach zachodnich, rozpoznanie przewlekłego zapalenia żołądka antrum nie jest uważane za istotne klinicznie. Ta koncepcja morfologicznych, aw przypadku objawów klinicznych patologii uznawanych za funkcjonalnej (nonulcer) niestrawności. Ulubiony lokalizacja Helicobacter pylori, znanego jako śluzu (żołądek) tak, przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka przez H. pylori zazwyczaj rozpoczyna pokonania antrum.

Biorąc pod uwagę, że w antralnej błony śluzowej żołądka nie jest to główny i ciemieniowe komórki, oczywiste jest, że nie towarzyszy żołądka hypoacid. Wręcz przeciwnie, Helicobacter pylori jest w stanie stymulować komórki G, zwiększając produkcję gastryny, polip powodować antrum żołądka. To z tego powodu, że antral żołądka jest często związane z chorobą wrzodową dwunastnicy.

Jednakże, długotrwałe utrzymywanie się zakażenia Helicobacter pylori jamistych prowadzi do zmian zanikowych w tej dziedzinie, a Helicobacter powoli przemieszczać się w kierunku bliższego końca, a to jest spowodowane antrum żołądka, wrzodowej. To prowadzi do postępującego zaniku nabłonka żołądka w organizmie, które objawia się w szczególności, zmniejszenie ilości komórek podstawowych i okładzinowych, a tym samym wydzielanie soku żołądkowego.

Biorąc pod uwagę powyższe aspekty patogenetyczne, zrozumiałe jest, dlaczego wspólnej klasyfikacji przewlekłego zapalenia błony śluzowej żołądka – Sydney-Houston, 1996 forma główna przewlekłego non-zanikowego zapalenia błony śluzowej żołądka jest uważane (antral) żołądka, kiedy uderzył antral (żołądka) i nie ma wydzielniczą niepowodzenie.

przewlekłe zapalenie trzustki

Przewlekłe zapalenie trzustki – przewlekłe zapalenie trzustki, uszkodzenia tkanek miąższu zniszczeniem niego i włóknienie w późniejszych etapach – hormonalnego zniszczenie miąższu. Częstotliwość przewlekłego zapalenia trzustki, gdy uderza śluzu żołądka () – 6-9%. Przewlekłe zapalenie trzustki staje się takie, że proces patologiczny trwa dłużej niż 6 miesięcy.

Klasyfikacja: zapalenie trzustki o etiologii alkoholowej, przewlekłe nawracające zapalenie trzustki, zakaźnego, dziedziczny, idiopatyczny, autoimmunologicznych.

Etiologia alkoholizm; naruszenie diety (tłuszczowych produktów smażonych); okresowe niedociśnienie z zimne poty, omdlenia; porażenie jelita; kompresja zespół sąsiadujących narządów: żółtaczka, duodenostasis, śledziony.

Diagnoza CBC: leukocytoza, przyspieszone OB, eozynofilia.

Nowe kierunki w leczeniu przewlekłym zapaleniem żołądka

Wśród useshnyh kierunki w leczeniu chronicznego zanikowego nieżytu żołądka należy nazwać leczeniem podstawienie, ale trzymać je w obecnie trudne ze względu na brak preparatów do korekcji komórek żołądkowych generacji niewydolność pepsynę i kwasu solnego (jeden z leków, takich kierunku – „acidin-pepsyny” – ostatnio rzadko znaleźć w aptekach). Jednym ze składników leczenia przewlekłego zapalenia błony śluzowej żołądka o niskiej kwasowości to preparaty enzymów, co w pewnym stopniu skompensować niestrawność. Są one skuteczne w erozji antrum żołądka. Należą do nich „Panzinorm”. W leczeniu takich pacjentów z zastosowaniem leków, które normalizacji silnika funkcji żołądka. Indywidualnego pacjenta w celu poprawy właściwości nabłonka żołądka cytoochronne wyznaczyć „sukralfat” ( „Venter”) oraz preparaty bizmutu. W przypadku zmian dysbiotic dodany eubiotics lub probiotyki.

Leczenie krople żołądkowe

Obiecujące leczenie pacjentów w biurach gastroenterologicznych dzisiaj jest stosowanie przeciwutleniaczy, zwłaszcza preparatami witamin A, E i C. Jednak w dzisiejszym zalecić pacjentom nie wywary ziołowe lub nalewki, a gotowe przygotowane z mieszanki ziół. Wśród nich zauważyć lek „żołądek spada”. Istnieje kilka odmian tego (żółciopędny, ciepły, kojący, etc.). Jeden z tych gatunków, w postaci kropli do żołądka – przeznaczony do leczenia pacjentów z przewlekłą niewydolnością wydzielniczą żołądka z erozji antrum. Preparat „żołądek kropli” składa się z czterech składników roślinnych. 2 części (korzeń goryczki żółtej i zioło centaury) jest gorycz, 2 więcej kwiatów rumianku (dawkę i kminek) mają działanie rozkurczowe.

Gdzie traktują antral (brzuch)?

Gastroenterologicznej Dział wykonuje terapeutycznych i diagnostycznych, konsultacyjną, organizacyjnej i metodologicznej pracę na świadczenie specjalistycznej opieki szpitalnej pacjentów z profilu pokarmowego. Zapewnia opiekę służb ratunkowych do pacjentów chorób gastroenterologicznych.

Kompleks działań zmierzających do rehabilitacji społecznej i pracy adaptacji pacjentów gastroenterologicznych. Implanty w praktyce klinicznej nowych rozwiązań w celu zapewnienia opieki medycznej w zakresie chorób układu pokarmowego i analizować skuteczność ich realizacji.

Przygotowuje i prowadzi konferencje naukowo-praktyczne, seminaria mające na celu wprowadzenie wyników badań naukowych do praktyki służby gastroenterologii. Organizacja pracy działu jest określana przez położenie gastroenterologicznej dziale.

Planowana hospitalizacja na oddziale przeprowadza się w kierunku chirurgii przewodu pokarmowego, lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, lekarzy, medycyny rodzinnej miejscowości.

Dział wysłane do pacjentów z przewlekłymi chorobami układu pokarmowego. Hospitalizacja z powodu wskazań nagłych przeprowadzonych w kierunku załóg pogotowia, lekarza dyżurnego.