293 Shares 4934 views

Obliczenie ciężaru wzrostu i wieku. Obliczanie idealnej wagi

Nie ma chyba człowieka, który nie będzie się martwić o jego wyglądzie. Każdy z nas chce wyglądać atrakcyjnie – mieć idealne proporcje ciała, może nawet stać się nowym standardem piękna. Ale jak wiadomo, wszyscy jesteśmy różni – do wysokości, wieku, kompletne.


W dużej mierze na ludzkiej autopercepcji wpływa na jego wagę. W związku z tym jest on wyższy, tym bardziej czujemy się nieswojo. Jest mało prawdopodobne, że znajdą się ludzie, którzy nie chcą obliczyć idealną wagę dla niego. Jak wspomniano wcześniej, wszyscy jesteśmy różni, a więc waga jest indywidualna.

Metody obliczania idealną wagę

Nie lubimy się nawzajem, a każda ma swój urok. Oraz w dążeniu do idealnej figury nie zaszkodzi znać dokładną wagę, który chcesz dążyć. Tak będzie łatwiej kontrolować i przepuszcza resztę drogi do normy.

Przy obliczaniu idealną wagę, pamiętaj, że jesteś z tych kilogramów najpierw musi czuć się komfortowo. Bo ktoś szaleje wystające obojczyki, podczas gdy inni wolą odwrotny krzywego kształt.

Pomimo wszystkich indywidualnych preferencji, lekarze mają rodzaj ramy dla ustalania niedobór lub nadmiar kilogramów. Do tej pory zbadane i napisany przez największy z wielu kalkulatorów internetowych i różnych tabel. Wielu ekspertów studiuje na pytanie jak zrobić obliczenia wagi wzrostu i wieku, płci. Ale nie dojdzie do konsensusu.

Najbardziej znane sposoby obliczania:

 • według Quetelet
 • Według Brock.
 • Według Jegorow, Lewitów.
 • Lorentz.

Obliczenie ciężaru wzrostu i wieku, będzie można prowadzić dowolną z metod. Ale po zapoznaniu świętą figurę, będzie można rozpocząć ścieżkę do jego standardu.

Obliczanie BMI Adolfa Ketle

Warto, aby ostrzec, że ta metoda nie oblicza idealną wagę. Według Quetelet, czego potrzebujesz na podstawie aktualnej masy ciała i wzrostu, aby obliczyć BMI (wskaźnik masy ciała). Po, koncentrując się na wynikach i opracował stół, uzyskać informacje na temat potrzeby przybrać na wadze lub schudnąć.

BMI oblicza się przez naukowca wzoru: waga kg / (wysokość mx wysokości, m).

Tabela BMI Ketle

BMI

waga

Wiek 18-25 lat

Wiek 26-46 lat

17,5

do 18

nieodpowiedni

17,5-19,5

18-19

Zaniżone, ale nie krytyczny

19,5-22,9

20-25,9

norma

23-27,4

26-27,9

nadmiar

27.5 i wyższe

28 i powyżej

otyłość

Przykład: kobiety w wieku dwudziestu siedmiu lat, wzrost stu siedemdziesięciu centymetrów i waży sześćdziesiąt siedem kilogramów. BMI = 67 / (1,7 x 1,7) = 23,18. Według tabeli, indeks masy ciała wskazuje wagę w normalnym zakresie.

Metoda Quetelet – to nie jest całkiem obliczenie wagi dla każdego wzrostu. Ponieważ wzór do obliczeń jest odpowiednia tylko dla przeciętnej osoby (170-190 cm – u mężczyzn i u kobiet – 155-175). Jeśli jesteś w ciągłym ruchu i robią w siłowni, to metoda obliczania również nie pasuje do ciebie. Plus BMI jest to, że nie popycha osobę na drodze do ideału niewidzialne, i ocenia stan rzeczywisty.

Obliczanie idealnej wagi dla Brocchi

Paul Brokk – chirurg i antropolog, pochodzący z Francji. Formuła dzięki którym możliwe jest przeprowadzenie obliczenia masy człowieka, on wynaleziony w 1871 roku. Zastosuj możliwe jest dla osób o wzroście od stu pięćdziesięciu pięciu do stu siedemdziesięciu centymetrów. Jest to również warunek do obliczenia jest posiadanie średniej budowy. Wzór dla kobiet: masa = wysokość – 100. Następnie otrzymaną postać mnoży się przez 0,85. Dla mężczyzn wzrost wziąć sto. A wynik jest mnożony przez 0,9.

Na przykład, byłoby idealną wagę równym 59,5 kg ((170 – 100) x 0,85 = 59,5) dla kobiet, o średniej ciała i wzrost 170 cm.

Zaktualizowany kalkulacja Brocchi

Po pewnym czasie ulepszoną formuły. Od starej wersji wymagane mężczyznę średniej budowy, w pewnym okresie wzrostu, w tej kategorii nie byli w stanie wprowadzić ludzi z niestandardowym rysunku. Na przykład, z ciężką kości lub masy mięśniowej. Po przetworzeniu przez naukowców metoda Brocchi stało się bardziej realne i autentyczne:

 • Kobiety: masa = (wysokość – 110) x 1,15;
 • męskie: masa = (wysokość – 100) x 1,15.

Dla przykładu, obliczanie idealnej masy kobiet wzrost sto siedemdziesiąt centymetrów będzie następujący: (170 – 110) x 1,15 = 69 Sześćdziesiąt dziewięciu kg – jest optymalny ciężaru dla słabszej płci o niestandardowym rysunku.

Lorenz idealny

Naukowcy opracowują formułę wyłącznie dla targów połowa ludzkości, silnego podłodze te obliczenia byłoby niewłaściwe. Obliczanie idealnej masy ciała w sposób następujący: (wysokość – 100) – (wysokość – 150) / 2 = wagi ciała.

Przykład: kobieta wzrasta metr siedemdziesiąt cm. Obliczenia są następujące (170 – 100) – (170 – 150) / 2 = 20/2 = 70 – 60. W ten sposób, zgodnie ze wzorem Lorenz reprezentatywnych słabej połowie ludzkości idealnej masy jest sześćdziesiąt kg.

W porównaniu z obliczeniem Brocchi, Lorentza bardziej rygorystycznych wymogów w odniesieniu do masy ciała. Formuła ta jest najbardziej odpowiednia dziewczyna od osiemnastu lat. A jeśli proponowana postać nie jest w pełni zadowolony z ciebie, tylko o nim zapomnieć i użyć formuły innego naukowca. A także cała, kalkulacja nie jest odpowiedni dla kobiet powyżej 175 cm.

Metoda Egorova-Levitsky

Wzór obliczenia masy dla tej metody, nie jest konieczne. Naukowcy stworzyli tabelę prezentującą bardzo wysoką masę ciała, biorąc pod uwagę wiek i płeć osoby.

Tabela Jegorow-Levitsky

wysokość

20-30 lat

30-40 lat

40-50 lat

50-60 lat

60-70 lat

F

M

F

M

F

M

F

M

F

M

150

50

51

54

57

56,5

58,5

56

58

55

57

160

60

63

66

70

69

73

70

70,5

65

68

170

69

73

76

78

80

81

77

80

75

77

180

81

85

84

88

88

90

84

87,5

82

84

w przygotowaniu twórców zostały uwzględnione wszystkie z najważniejszych czynników kształtujących wagi. Wskazywali oni do maksymalnego limitu, ale nie określił minimum. I, w rzeczywistości, to nie jest konieczne. Po tym wszystkim, osoba dotyczy przede wszystkim nadwagi, raczej niż ich brak.

Jak osiągnąć idealną wagę

Jeśli po dokonaniu obliczeń wagi do wieku, wzrostu i płci, stwierdzono, że istnieje kilka dodatkowych kilogramów, nadszedł czas, aby pomyśleć o ich eliminacji.

Starając się utrzymać idealną wagę ciała, to czyni wielkie usługi dla organizmu. W wielu krajach rozwiniętych, osoby z nadwagą stanowią pięćdziesiąt procent ogółu ludności. A ich liczba zwiększa się kilkakrotnie każdego roku. Nadwaga – dodatkowe, niepotrzebne obciążenie na organizm człowieka. Od tego cierpieć, aby w większym stopniu i stawów narządów wewnętrznych. Ale jednak warto zauważyć, że cienkość ma również korzyści. Złote myśli w kwestii wagi – to jest to, co jest wymagane do każdej osoby.

Po podjął decyzję, aby schudnąć, nie starają się znaleźć chudotvoryaschuyu i szybką dietę. To nie istnieje. Będzie to nie jest dobre, ale osłabi jej ciało jest bardzo zdolny. schudnąć stopniowo jest najlepszy. Wszakże w rzeczywistości, pozbyć się nadmiaru wagi nie jest trudne, trudności pojawiają się przy próbach utrzymania.

Bezpieczne odchudzanie jest uważana za metodę, w której tydzień tracisz między pięćset gramów do jednego kilograma. Jeśli waga idzie szybciej, a następnie nagrać nie tylko tłuszcz, ale także włókien mięśniowych. I to absolutnie nie można tolerować. Ponieważ w dobrze rozwiniętej muskulaturze łatwiejsze do utrzymania optymalnej wagi.

Wskazówki dla osiągnięcia celu

Kroków do idealnej wagi:

 • Wypicie szklanki czystej wody pitnej na pusty żołądek, a piętnaście minut przed rozpoczęciem każdego posiłku.
 • Nie poddawaj się śniadanie. I nie każdy posiłek można przegapić. Po tym wszystkim, więc masz głodny, a jeść więcej następnym razem. Jak pan wie, że lepiej jest jeść dużo czasu, ale trochę.
 • Spróbuj zmniejszyć spożycie tłuszczu.
 • Przyjdź do sklepu z listą przygotowaną wcześniej na zakupy. Więc nie ulec pokusie, aby kupić coś niepotrzebnego i szkodliwego.
 • Żuć jedzenie dokładnie. Więc nie tylko nie dusić, ale szybko wypełnione. Podczas korzystania powolne żywności głód wkrótce zniknie.
 • Jeśli czujesz, że nie trzeba uzupełniać i jedli, to pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić – to nie jest w pośpiechu. Siedzieć na pięć minut. A potem myśleć o tym: jeśli głód jest naprawdę silny.
 • Jeść w kuchni surowo. W żadnym wypadku nie jeść na stojąco lub w podróży.
 • Każde spożycie żywności, dodać świeże owoce lub warzywa.
 • Wyrzucić biały chleb.
 • Dusić i piec. Staraj się nie smażyć potrawy.
 • Pozwól sobie słodycz nie więcej niż dwa razy w tygodniu.
 • Zrezygnować z fast food.
 • Optymalna liczba posiłków dziennie – Pięć.
 • Często gotować własne posiłki. Więc będziesz mieć kontrolę nad jego metod przetwarzania i kalorazh.