841 Shares 1592 views

Głazunow Muzeum w Moskwie: adres, godziny pracy. Wykonawca Głazunow Ilya Siergiejewicz

Głazunow Muzeum – zbiór zdjęć z prawdziwego patrioty. Znajduje się w odrestaurowanej rezydencji w centrum Moskwy, na ulicy. Volkhonka, d. 13. W muzeum można dowiedzieć się nie tylko o życiu i twórczości wybitnego artysty, ale również do odwiedzenia wystawy i kolekcji muzyki.


informacje historyczne

Stary trzypiętrowy budynek, w którym mieści się obecnie muzeum Głazunowa, należąca do rodziny Naryszkin. Kiedy to został kupiony przez wdowę generała D. S. Dohturova, siedem lat to Wynajęliśmy kawalerkę, VA Tropinin. Tutaj namalował portret Puszkina, kiedy wrócił z wygnania w 1826 roku.

Głazunow Muzeum zostało otwarte w 2004 roku. Opiera się ona na zbiór obrazów i rysunków artysty, przyniósł dar dla ludzi. To jest – ponad siedemset prace. Ponadto muzeum Głazunow znaleźć miejsce do organizacji ciekawe zbiory artysty: Kolekcja ikon i mebli. Uderzające jest to, że w naszych czasach kupieckiej ludzie żyją tak szeroki umysł.

Kontynuując tradycję

Głazunow Ilya Siergiejewicz kontynuuje szlachetne tradycje mecenatu, które były wodowane braci Trzeciakowska, S. Mamontov. Portrety sztuki i polityki figur, Wielkie obrazy olejne 90., co odzwierciedlało chaos i przerażenie tym czasie małe prace graficzne, ilustracje rosyjskich klasyków, praca na temat starożytnej Rosji – różnorodnych działań, podkreślił problemy, które niespokojnych artystę, ma galerię zdjęć Ili Glazunova. przed tobą obraz, który po raz pierwszy stał się znany opinii publicznej.

To się nazywa „100 wieki” lub „Wieczny Rosja”, napisany w 1988 roku. Pokręciła współczesnych, kiedy pojawił się w małych egzemplarzy. Patrzyli na świętych, liderów społecznych, pedagogów, – słowem, cała procesja, która miała Rosję za jej tysiącletniej historii. Nie każdy może zapoznać się z oryginałem. Teraz można to zrobić, odwiedzając Muzeum Głazunowa.

Krótka biografia artysty

Malarz i grafik Ilja Głazunow urodziła się w Leningradzie w 1930 roku. Tam znalazł wojnę. Na dwunastoletnia chłopiec umarł z głodu całą rodzinę. Mu wyjęte z jeziora Ładoga w miejscowości w regionie Nowogród. Po blokada został zniesiony, nastolatek wrócił do rodzinnego miasta i zaczął malować. Jego nauczycielem w Akademii, po szkole artystycznej stał B. Johanson.

W dwudziestu sześciu lat Ilja Głazunow ożenił młodego artysty, który opuścił to pole i poświęcił swoje życie geniuszu żoną i ich dzieci. Portret artysty i jego rodziny reprezentowaną na poniższym zdjęciu.

W ciągu tych lat, założył zainteresowanie twórczością Dostojewskiego i są ilustracjami powieści „Demons”, „The Idiot”.

Pierwsza indywidualna wystawa Ilja Głazunow wzbudziła wielkie zainteresowanie i kontrowersje.

Podróże i praca

Artystka pracuje w ciągu najbliższych dziesięciu lat na portrety, pejzaże rosyjskiej północy, ilustracje klasycznej literatury rosyjskiej, odbywają się wystawy i podróż do Holandii, Francji, Laos. To tworzy „wietnamski cykl.” Została ona przyjęta do Związku Artystów. W 70-90s Głazunow Ilya Siergiejewicz ciężko pracuje, ilustracje, tworząc cykl poświęcony Bitwie Kulikow. Jeździ do Chile, Finlandii, Szwecji, odwiedził Pustelnia Optyńska, co scenografię do opery „Kniaź Igor” i „Dama Pikowa” w Berlinie, odwiedził Kubę, gdzie będzie pisać portret Fidela Castro. Jednocześnie do prowadzenia nauczania. W 1999 roku otrzymuje "Golden Eye" Picasso – UNESCO medal.

Od 2000 roku istnieje stałe nagrody dla artysty za jego wkład do sztuki współczesnej.

I wracamy do pytania, że jesteśmy bardzo zainteresowani. Jest to galeria zdjęć Ili Glazunova, wnętrze jest zaprojektowane przez samego artystę. to rozwija się teraz w stoczni jest zakończona przez nowego budynku.

Co jest na wyświetlaczu

Głazunow Muzeum jest niemożliwy do uruchomienia rundy w ciągu jednej godziny. Począwszy od piwnicy, gdzie portret włoskich filmowców żony artysty, szkice i fotografie urzędu pracy prezydenta, chciałbym zatrzymać się w dowolnym miejscu.

pierwsze piętro

To wczesne prace wystawiane Ili Glazunova. Jedna z prac, które zostały już uznane styl mistrza, zwanego „Love”.

Może mieć portret artysty i jego żony. Dwie oddzielone od całego świata za ich znaczeniu. Ich późna noc ukrywa zasłonę deszczu i wiatru, który nie zauważy.

duże płótna

Po komory działa powinien przejść do hali, w której wykazuje płótna dużą skalę, który może nie być obojętny, gdyż odzwierciedla dramat przeniesionego do 90 lat w obrót. Odzwierciedlają one ból i przerażenie. Jest zapisem czasu. „Rynek dla naszej demokracji”, napisany w 1999 roku.

Płótno, najpotężniejsza w całej kolekcji, podsumowuje Zarząd Borysa Jelcyna z jego batutą dyrygenta, tak boleśnie uderzyła w całym rozległym kraju. W tym obrazie, również nie zapomniano zupełnie skandaliczną telewizyjny „o tym.” Artystka przedstawiona się w prawym rogu plakatu.

Na tym samym piętrze w pokojach można znaleźć ilustracje do Kuprin, A. Block, F. Dostojewskiego, Leskov. Są wspaniały głęboki wgląd w pracę naszych wspaniałych pisarzy pokroju, które znaleźć bardzo trudne w świecie zachodnim.

Na drugim piętrze znajduje się Rosja. I to jest w porządku, że malarz jest tak głęboko przepojona historii Rosji. Kulikovo field – pierwsze oznaki wolności, które rozbłysły nad Rosją i pokazał ludziom, że nie zawsze to jarzmo z Tatarami może i musi wygrać to. Kulikovo field – punkt zwrotny w perspektywach narodu rosyjskiego.

trzecie piętro

To pokazuje starożytności do Rurik, sineus i truvor.

Jest to mityczny ptak Słowian – Sirin i Alkonost, portrety Ivana Groznogo, a także obrazy zwykłych Rosjan. Ikony zebrane artysta głęboko religijny, który w swych młodszych lat, mimo że do podjęcia zasłonę, przeniosłem się do nowego, jeszcze nieodkrytych budynku.

Charakterystyka twórczości

Wieloaspektowy artystę Ilja Głazunow. W jego pracach można zauważyć kilka trendów:

  • Monumentalne dzieło.
  • Obrazy z historii Rosji.
  • Cykl miejski.
  • Obrazy literatury rosyjskiej.
  • Portrety.
  • Teatr.
  • Pracować jako architekt.
  • Literackiej.

Za każdym razem zadać pytanie: „W jaki sposób jeden człowiek może tworzyć tak wiele rzeczy, które mają wpływ na najbardziej niepokojące pytania”. Udaje mu się połączyć pracę artysty z wielkiej aktywności społecznej, odpowiadając na wszystko co związane z kulturą i polityką. Głazunow był pierwszym od 70 lat wyszedł z ogólnego planu odbudowy Moskwie. Działacze dokonały zachowanie zabytkowych budynków w stolicy. To dzieło kontynuował w stworzonym All-Rosyjskiego Towarzystwa Ochrony zabytków.

Głazunow Muzeum: Godziny otwarcia

Galeria Godziny pamiętać nie jest bardzo trudne. Działa od jedenastej rano do siódmej w nocy przez siedem dni w tygodniu, z wyjątkiem czwartku, kiedy muzeum jest otwarte do dziewiątej wieczorem. Głazunow Muzeum w Moskwie jest bardzo demokratyczna: Użytkownicy twierdzą, że co trzeci niedzielę wstęp jest wolny.