132 Shares 6580 views

Spanish Alano: fotografie, opisy, opinie właścicieli

Alano – rasa dużego psa. Wcześniej była aktywnie wykorzystywana w Hiszpanii do udziału w walce. Spanish Alano – najstarsza rasa. Jeden z niewielu, który nie prowadzi do innych gatunków, a ona była przodkiem Molosser. Inna nazwa tych psów – Hiszpański Bulldog Alano. To jest bardzo piękne, dobrze zbudowany, zwinny i posłuszne psy, wielkie strażników straży i lojalnych przyjaciół.


Historia rasy

Korzenie powstania tej rasy sięga starożytności. W związku z tym, ich historia jest niejasna, ale w zasadzie ustalone. Sama nazwa rasy mówi nam, że ich kraj – Hiszpania. Istnieje wersja, że pies dostaje jej początki dzięki koczowniczego pochodzenia indoeuropejskiego – Alania. Są przodkowie współczesnego Osetii.

Alans byli hodowcy psów. Również były zaangażowane i konie. Jest także myśliwi i pasterze i doskonałymi wojownikami. Psy były one wymagane do pracy, więc są one wyjęte z konkretnym celu i jasno określoną funkcję. Jakiś czas później, hiszpański Alano został wprowadzony przez koczowników i Europie. Stało się to na początku piątego wieku naszej ery podczas najazdu plemion Alanów i innych na Półwyspie Iberyjskim i zajęciu Europy Zachodniej. Wojownicze plemiona wkrótce wypędzeni, a psy zostały przywiezione przez nich, mamy osiadł i stało się powszechne.

Hiszpański pies rasy Alano wymienionych w „Księdze Polowanie”, który został opublikowany w XIV wieku. W innych publikacjach wielokrotnie pisano o tym, że te psy zostały przywiezione z Hiszpanii i najeźdźcy mieli znaczny wpływ na inne gatunki. Ponad piętnaście wieków rasa ta została wykorzystana na polowanie jelenie, dziki. A także szeroko rozprzestrzeniła się ona swój udział w byków byków.

Trwało to aż do końca XIX wieku. Podczas gdy w Hiszpanii zakazane pozwalają psy do wzięcia udziału w walce. Ponadto pasterze częściowo przeniósł się do Hiszpanii bardziej nowoczesne warunki prowadzenia gospodarstwa rolnego w niepełnym wymiarze godzin i zaczęli wypasać swoje bydło w kojcach, a nie w otwartym polu. Że nie jest już potrzeba ochrony i wypasu stada. I po tym została zmniejszona, a liczba takich psów.

Wszystko to doprowadziło do niemal całkowitego zaniku rasy w latach trzydziestych XX wieku. Była nawet uznane oficjalnie wymarły.

Odzyskanie rasy

Hiszpanie zdecydowali się go przywrócić. Kiedy w osiemdziesiątym roku pies koparki i weterynarzy zaczął badać te psy, to okazało się, że hiszpański Alano wielokrotnie mieszać z innymi moloss. Ale są też przypadki czysty, zakonserwowane w kilku miejscach. Było to głównie w tych obszarach, w których do zachowania tradycyjnego rolnictwa z wołów. Po tym wszystkim, Spanish Alano stosować je kontrolować.

Po znalezieniu prawdziwych przedstawicieli rasy zaczęły się przywrócić funkcje ich zachowanie, które jest godność, spokój usposobienie, bezwarunkowe posłuszeństwo wobec właściciela, wielki skoordynowana praca w grupie.

Alano – jeden z najbardziej inteligentnych psów. Może doskonale obliczyć swoje siły rezerwowe i nie spędzić go na próżno.

W 1997 roku społeczeństwo zostało opracowane standardy, według których miał rosnąć Spanish Alano. Szczenięta Miał też na nią odpowiedzieć, inaczej wyrzucone psy.

charakter Alano

Te psy zaskakująco wyważone. Są spokojne. I to pomimo faktu, że przez długi czas, byli uczestnicy krwawych wojen. Psy są niezawodne i posłuszny, ale zupełnie niezależne. Jeśli nie są zaznajomieni z innych ras, jest mało prawdopodobne, że ten pies jest odpowiedni jako swojego pierwszego doświadczenia. Może to zająć dominującą pozycję i prowadzić rodzinę.

Zatem Alan może agresywnie leczyć tych, których uważają za gorsze w statusie. Jest to pies dla ciężko porywający ludzi. Dla tych, którzy będą w stanie delikatnie kieruj Alana na jego miejscu i było jasne, że lider – człowiek. Z właścicielami stają się uległe, posłuszne i dobrze wychowany. Są one ważne, aby prawidłowo i odpowiednio przeszkolony domu, potulny, jak hiszpański Alano dość duży pies, a może zaszkodzić jego siły.

opinia Ludowej o rasie

Hiszpański właściciele buldogów uwierzyć, że te psy – prawdziwy znaleźć dla rodziny. Poświęcone każdemu z jej członków, w przeciwieństwie do innych ras, wybierając jego wojska tylko jedna osoba. Są łagodne i opiekuńczy, szczególnie w odniesieniu do małych dzieci. Ale nadal warto pokazać ostrożność i nie zostawiaj dziecka samego z psem, jeśli postać nie jest w pełni poznany. Są wielkie psy i zachowanie dziecka, które z powodu wieku nie rozumie, co zrobić, może powodować agresję w nich.

zachowanie

Alano – bardzo przyjazny i czuły pies, ale tylko dla tych, którzy wiedzą. Nieznajomi alarmujące. Alano dopóki nie bada, nie pozwoli im czuć się swobodnie. Jednak nie wystarczy spojrzeć na wielkość, która ma Spanish Alano (Zdjęcia zostały przedstawione w artykule), aby zrozumieć, że żart żartować z niego nie warto, zwłaszcza, gdy się poznaliśmy. W odniesieniu do głupawym ludzi Alano działa zdecydowanie i szybko.

W tym przypadku, pies wyraźnie rozumie, kto jest przed nim. Mocno mogą atakować złodzieja czy włamywacza, ale nie dotykać przechodniów, którzy nie wywołują. Na tej pozycji, a to jest szczególnie korzystne, aby zobaczyć strażnika. Te psy nie szczekają dużo i cicho ataku. To jest najlepsza dla nich w domu o wysokim ogrodzeniem, gdzie nikt nie może przypadkowo dostać się pod nieobecność właścicieli.

Jeśli jednak tak się stało, że Alano atakowany, może to prowadzić do śmierci jego przeciwnik. On nie zna ból i lęk podczas ataku, jego uchwyt nie rozłączyć bez zespołu przyjmującego, a wielkość ofiary nie ma znaczenia. Dlatego zaleca się, aby nabyć Spanish Bulldog tylko najsilniejsi ludzie, którzy potrafią zarządzać go prawidłowo.

Ale dla wszystkich jego okrucieństwem, ale dogadać się świetnie z innymi zwierzętami w tym samym domu.

Według historii, Alan zawsze był w stadach z innych ras psów, ale zawsze dominuje. Jeśli inni krewni pokazał bezkompromisowość, wszystko rozwiązane w walce. Wyjątkiem mogą być hodowane dla psów z nim.

Spanish Alano można opisać jako inteligentną i silną wolę psa. Łatwe do pociągu, chwytając całą nową wiedzę, jak mówią, w locie. Oto tylko na wymagane szkolenie różnych metod do psów nie znudzi.

W trakcie swojej historii, co tylko psy cecha nie działa! Ktoś po prostu może być: myśliwi i pasterze, i wojownicy. Obecnie coraz częściej są wykorzystywane jako strażników. I muszę powiedzieć, ze swoich obowiązków radzą sobie umiejętnie. A jeśli nie trzymać je na łańcuchu i pozwól aby kontrolować obszar domach prywatnych – najlepsze strażnicy nie mogą być, i pragnienie.

Karmienie Alano gotowych karm

Alano jedzenie skromny i nie powodują żadnych problemów do ich właścicieli. Wszystko, co pasuje do każdego psa nadaje się do nich. Początkowo właściciele zdecydować, co będą jeść Spanish Alano. Właściciele opinie są podzielone na rzecz suchej żywności i produktów naturalnych. Pierwszy – aby zaoszczędzić czas i skorzystać swojego zwierzaka. Tylko trzeba odebrać jedzenie, indywidualnie odpowiednie dla Twojego psa. Konieczne jest również, aby wybrać produkty najwyższej klasy.

Karmienie „naturalkoy”

Jeśli masz dużo wolnego czasu i Alano jest bardzo drogi, powinien zdecydować się na naturalnych produktach. Najważniejsze w tej diecie, oczywiście, mięso. Pierwszeństwo należy dać wołowiny lub cielęciny. Ale nie wieprzowina. Jest zbyt ciężki dla psiego żołądka i trawią je, powodując, że pies cierpi. Ważną częścią diety owsianki. I praktycznie bez ograniczeń. Można użyć dowolnego ryż, gryka, jęczmień, płatki owsiane.

Właściciele opinia o żywieniu

Z biegiem czasu, właściciel zaczyna lepiej rozumieć to, co preferuje Spanish Alano. Recenzje innych właścicieli tylko zweryfikować tę opinię. Nie morite głodu psa, prowadząc do jedzenia coś, on nie lubi. Do niczego dobrego nie będzie. On jest członkiem tej samej rodziny co ty. Z jego pragnieniem należy się liczyć. W zakresie dozwolonym produktów mlecznych, owoców i warzyw.

Ale słodycze i wyroby mączne należy całkowicie wykluczyć z diety psa.

Ile razy Alano powinien jeść w ciągu dnia? Do sześciu miesięcy – około pięciu. Z biegiem czasu, karmienie stają się rzadsze. Liczba posiłków w dorosłego psa wynosi nie więcej niż dwa razy.

szkolenie

Alano łatwe do pociągu, nawet jeśli nie jesteś specjalistą w tej dziedzinie. Są posłuszne i inteligentne zwierzęta, łatwo przeszkoleni.

Kiedy szkolenie jest ważne, aby przestrzegać zasady powolności. Nie jest konieczne, aby dowiedzieć się z wielu zespołów. Konieczne jest, aby stopniowo szkolić psa: uczonym polecenia, powtórz go i zabezpieczone. Dopiero po dobrej zapamiętywania przystąpić do następnego. Te psy, które przygotowują się do wystawy, potrzebują dodatkowej wiedzy i umiejętności.

Nie musi to zrobić bez profesjonalnej psów Ładowarki i specjalistycznej literatury. Dla każdego wykonania polecenia nie zapomina się chwalić i zachęcać psa. Pies jest bardzo przywiązany do ciebie, pielęgnować swoją lokalizację i przyjaźń. Po otrzymaniu pochwały, Alano z nową energią będą wykonywać wszystko, o ile została pochwalona.

Po prostu coś i trzeba, że do ustanowienia zaufania relacje z psem, było jasne, że lider – to ty, i traktować go delikatnie.

Wreszcie, mała

Teraz już wiesz, że to hiszpański Alano. opis rasy i zdjęcia pomóc każdej osobie w celu zbadania rodzaju psami. Jeśli chcesz psa, trzeba najpierw dokładnie przemyśleć przed zakupem zwierzaka.