816 Shares 1247 views

„Ford Focus 2”: wymiana piast własnymi rękami

„Ford Focus 2” – cieszą się dużą popularnością w rosyjskim samochodzie. Jego popularność zyskał dzięki wysokiej niezawodności, konserwacji i cenę. Wśród właścicieli samochodów panuje przekonanie, że zagraniczny samochód jest o wiele trudniejsze do naprawy niż WHA. To nie zawsze tak jest. Zwłaszcza, jeśli chodzi o ten samochód jako „Ford Focus 2”.


Wymiana piastę albo łożysko – operacji, która nawet początkujący mechanik może wykonać. Jak to zrobić – przeczytaj nasz artykuł dzisiaj.

objawy

Jak określić tę szkodę? To bardzo proste. Podobnie jak w przypadku każdego innego łożyska, noszone tutaj jest charakterystyczny szum. Wraz ze wzrostem prędkości jest wzmacniany. Ale jak określić, które szczególnie należy wymienić koła Zestaw łożysk? „Ford Focus 2” jest umieszczone na podnośniku. Dalsze pisał koło przemian kołysał się z boku na bok. Jeśli nie jest grą na jednym z „Ford Focus 2” koła samochodu, zastępując piastę będzie nieuniknione. Jeśli nie ma windy, możliwe jest użycie podnośnika. To prawda, że musimy zawiesić każde koło z osobna, ale to zajmie dużo więcej czasu.

Charakterystyka struktury piasty

Należy pamiętać, że w niektórych pojazdach, ten element nie jest składany. To nie jest wyjątkiem i „Ford Focus 2”. Zestaw wymiana odbywa się w całości, nawet jeśli tylko łożysko nie powiodło się. Co ciekawe, element zmienia się w kolekcji tylko w najnowszej generacji „Focus”. łożyskowy FF-1 zmienia oddzielnie. W odniesieniu do naszego przypadku, musimy kupić zespół piasty. Jest wart około trzech tysięcy rubli. Od samochodów „Ford Focus 2” Replacement Kit odbywa się w parach, czyli wzrostu cen naprawa raz do sześciu tysięcy. Nie da się uniknąć, ponieważ te elementy są noszone niemal jednakowo. Jeśli zastąpić tylko jedno łożysko wkrótce zagudit pobliżu. Zauważ też, że odróżnienie piastę, przeznaczony do pracy z systemem ABS i bez niego. Przed zakupem należy sprawdzić, czy w urządzeniu, taki system jest zainstalowany. To nie jest drogie jest wymiana tylnej piasty. „Ford Focus 2” w zakresie konserwacji uzyskać wiele pozytywnych opinii.

Analizując cechy elementu zastępczego jako całość, są następujące zalety:

  • Minimalne ryzyko niewłaściwego łożyska (jak to jest wciśnięty w fabryce).
  • Maksymalizację zasobów, jako elementu odpowiedzialnego za jakość producenta.
  • Więcej niż zwykłą wymianą, a także znaczne oszczędności w czasie wykonywania robót.

szkolenie

Umieścić pojazd na podnośniku lub na płaskiej powierzchni. przygotować również zestaw narzędzi:

  • Śrubokręty.
  • Zestaw głowic od 12 do 18 lat.
  • Klucze.
  • Rękawiczki.
  • Ściągacz.
  • Kliny i Jack (jeśli prace mają być wykonane bez windy).

Pierwsze kroki

Tak, jak jest wymiana łożyska przedniej piasty? "Ford Focus-2" jest ustawiony do podnoszenia lub jack. Następnie zdjąć koło z prawej strony. Jeśli umieścić koło na podnośniku, zaciągnąć hamulec postojowy i ustawić kliny. Teraz, klocki hamulcowe i cylindra muszą być usunięte. Następnie wymagana odkręcić śrubę centralną piasty. Następnie przy użyciu striptizerkę, wyjąć dyszę kierownicy. Jeśli samochód jest wyposażony w system zapobiegający blokowaniu kół hamującego, wyłącz czujnik ABS. Usuń zacisk hamulcowy. Zawieszamy go na wiosnę. Strzelanie przewodów hamulcowych lub odprowadzanie nie jest konieczne. Następnie pobrać przegub kulowy, golonka i zawieszenie zębowe (jak zawieszenie niniejszych typu „MacPherson”). Na pięści jest czujnik ABS – to jesteśmy również wyłączone. Następnie dociskane do piasty za pomocą kolumny odpędowej. Pre zalecany do czyszczenia zabrudzeń od zwrotnicy. Teraz można jechać tylko w nowej piasty i zainstalować wszystkie elementy w odwrotnej kolejności.

Należy pamiętać,

Niektóre kierowcy do prasowania piasty za pomocą młotka lub młot. Zastosuj tych narzędzi jest bardzo niebezpieczne. Można uszkodzić nową piastę, zwrotnicę lub inne elementy zawieszenia. Aby zainstalować ten element wykorzystać specjalną prasę. Jednak ta jest dostępna tylko w dużych warsztatach i kupić go od razu nieopłacalna. Jak być w tej sytuacji? Jeśli nie chcesz, aby skontaktować się z serwisem, można użyć mechanicznego ściągacza. Koszt narzędzia (jeśli weźmiemy pod uwagę prostego mechanicznego wykonania) nie przekracza pół tysiąca (praca w warsztacie są od 2,5 tys, więc urządzenie zwróci się już przy pierwszym użyciu). Zestaw jest wyposażony w specjalny trzpień podkładka mocy i śruby. Przy odpowiednim leczeniu może nawet bez demontażu piasty amortyzatora i piasty golonka jest zastępowany. „Ford Focus 2” naprawiane własnymi rękami nie jest tak trudne, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Jak korzystać z mechaniczną striptizerkę? Z zestawu wybrać odpowiedni rozmiar trzpienia i zainstalować urządzenie na łożysku. Obracając śrubę napędową w jednym lub drugim kierunku, będzie generować połączenia wtłaczanego lub usuwania komponentów. Podczas instalowania piasty jest ważne, aby uniknąć zakłóceń. Zainstalować przegub tak, że człon ruchomy wzdłuż osi łożyska.

moment dokręcania

Ważne jest, aby nie dokręcać nakrętkę łożyska koła. Producent zaleca inhalacji z siłą nawet do 181 Nm. Zaleca się użycie klucza dynamometrycznego. Jednakże, w przypadku ich braku może regulować szczelność „na oko”. Dokręcić nakrętkę do koła w aż pisał stan nie będzie się obracać lekko vnatyag. Odkręcić nakrętkę parę skrętów. Następnie potrząsnąć koło z boku na bok. Musi przedstawić małą szczelinę. Jest to zjawisko normalne, ponieważ silne dokręcenie klatka łożyska koła łatwo kruszyć. Zawsze zostawić małą szczelinę. Dodatkowo smarować nakrętkę „Litol-24” i założyć pokrywę. W ramach tej procedury zastępczej jest teraz kompletna. Sprawdź, jak zachowuje się samochód. Gul powinien zniknąć. Samo urządzenie nie należy odłożyć na bok. W przypadku drgań, sprawdzić czas dokręcania piasty.

wniosek

Więc zorientowali się, jak produkować samodzielnym zastępując piastę. „Ford Focus 2” – bardzo utrzymaniu samochód, więc taka operacja, jak instalacja niosącym moc każdego właściciela samochodu. Najważniejsze – aby użyć do tego ściągacza zamiast młotem. Jedynym sposobem, aby zapewnić długie i dobrze skoordynowanej pracy nowego koncentratora.

I kolejny ważny punkt – w trakcie pracy, należy sprawdzić smaru w piaście łożyska. Z mechanizmu jest szkodliwe skutki – przegrzania, tarcie, pyłu drogowego. Wszystko to ma negatywny wpływ na element zasobów. Jeżeli smar nie jest pod pokrywą, dodaj go „Litol”. Jeżeli zastosujemy się do tych zaleceń, piasta łożysko życie będzie około 150 tysięcy km.