685 Shares 5847 views

Rozwiązać problem: nie działa bezprzewodowa mysz

Do tej pory komputery są dostępne w prawie każdym domu. A gdzie znajduje się komputer, prawie zawsze mają myszy i klawiatury. Bardziej powszechne jeszcze wired „gryzonie”, ale coraz częściej mamy do czynienia z ich odpowiednikami bezprzewodowych, które są idealne do wykorzystania dla nie tylko laptopy, ale także dla komputerów osobistych.


Myszy bezprzewodowe – jest mobilny i wygodny. Jeśli masz laptopa, to znacznie ułatwia pracę z nimi. Do prezentacji bezprzewodowa mysz będzie niezbędna, ponieważ będzie można zdalnie sterować komputerem. Ale są problemy, gdy nie działa mysz bezprzewodową. I to nie zawsze jest w zasięgu ręki jest przewodowy modelu. Oczywiście, zawsze należy mieć przy sobie zapasowy akumulator. Ponadto, nie zaszkodzi będą zarezerwowane dwa pachy: przewodowe i bezprzewodowe. Postaramy się dowiedzieć, dlaczego nie działa mysz bezprzewodową i jak rozwiązać ten problem.

Pierwszym problemem. baterie

Przede wszystkim upewnij się, że „gryzoń” nie jest baterie zaniedbany. Bezprzewodowa mysz i klawiatura w formacie AA baterie są wymagane jako władzy. Sprawdź je z eksploatacji. Często nawet nowe baterie mogą nie działać poprawnie.

Drugim problemem. Portu nie działa

Jeśli masz problem z myszą, na przykład, nie działa bezprzewodowy A4Tech myszy lub Microsoft, upewnij się, że mysz USB jest podłączony do odpowiedniego portu w komputerze. Typowo, mysz zawarte jest niewielkie urządzenie, które jest podłączone do komputera i transmituje sygnał. Sprawdź, czy urządzenie jest prawidłowo podłączony i spróbuj podłączyć go do innego portu USB w komputerze. Być może nie pracował sobie port USB.

Trzecim problemem. Program Hung

Jeśli nie działa bezprzewodowa mysz może po prostu zawiesić program lub sam komputer. Spróbuj zacząć ponownie zsynchronizować mysz z odbiornikiem. Microsoft ma urządzeń do tego celu pod spodem znajduje się specjalny mały przycisk. Umieszczać urządzenia w pobliżu odbiornika, inne urządzenia bezprzewodowe muszą odwrotnie usunąć dużą odległość. Odbiornik sygnału, należy nacisnąć przycisk i upewnij się, że wskaźnik miga. Jeśli monitor komputerowy w wyniku nastąpił dialog, to trzeba postępować zgodnie z instrukcjami podanymi w nim.

Jeśli okno się nie pojawi, na spodzie myszy kliknąć na przycisk „Połącz”. Jeśli światło jest zielone i nie miga, urządzenie synchronizacja przebiegła pomyślnie.

Jeśli ta akcja nie działa, po prostu uruchom ponownie komputer. Być może praca oprogramowania po prostu zepsuty.

Czwarty problem. Konieczne jest, aby zaktualizować oprogramowanie

Jeśli mysz bezprzewodowa wymaga oprogramowania, może być konieczne, aby go zaktualizować. Na przykład, należy pobrać oprogramowanie dla urządzeń firmy Microsoft można na oficjalnej stronie internetowej.

Piąty problem. brudny obiektyw

Jeśli nadal nie działa mysz bezprzewodową może być zabrudzona soczewka. Aby wyczyścić go, wykonaj następujące czynności:

  • wycierania dole „gryzonia” suchą tkaniną;
  • usunięcie kurzu z soczewki, soczewka przepłukano kilkakrotnie z suchym powietrzem;
  • delikatnie przetrzeć wacikiem.

Szósty problem. uszkodzony mysz

Jeśli mimo wszystko akcja nadal nie działa mysz bezprzewodową może być uszkodzona. To można sprawdzić na innym komputerze. W tym przypadku można wziąć urządzenie do punktu serwisowego, gdzie eksperci powiedzieć na pewno, dlaczego wystąpił błąd, lub kupić nową mysz. Najczęściej, druga metoda jest o wiele łatwiejsze, ponieważ można zaoszczędzić czas i praca na komputerze nie zostanie zawieszone. Zwłaszcza, że bezprzewodowy „gryzoń” kosztować sporo.