695 Shares 6954 views

Konfitura z czerwonej porzeczki: Przepisy dla różnych gustów

Porzeczka – bardzo przydatna i po prostu pyszne jagody, zawartość witaminy C w nim więcej niż w cytrusów. W zimie, można przygotować go fresh – po prostu zamrozić lub zagotować z cukrem. Aby dowiedzieć się, jak zrobić dżem z porzeczek, ale nie z czarno-czerwonym, opisujemy w tym artykule. Po prostu trzeba wybrać jeden z przepisów i zabrać się do pracy, i zimno w zimie można mieć w zapasie tylko o smaku herbaty i używać go do wypełniania ciastka lub babeczki, ciastka, napoje owocowe lub do gotowania galaretkę.


Konfitura z czerwonej porzeczki: klasyczny przepis

1 kg świeżych owoców, trzeba przenieść jagody:

  • 1,2 kg cukru;
  • Pełne szkła czystej wody filtrowanej;
  • 100 g aromatycznej miód;
  • skórka z jednej cytryny.

Zapętlić owoców, mycie i pozwolić woda wypłynie. gotować syrop z wymienionej ilości cukru i wody do wrzenia, dodaje się skórkę i pozostawić do przygotowania płytki przez 10 minut. Po szczepu, zagotować i dodać ponownie już przygotowane jagody. Trzeba będzie wystarczająco dużo czasu na przygotowanie dżem z czerwonych porzeczek: przepis wymaga gotowania w kilku etapach. Po raz pierwszy, musi się gotować przez 5-7 minut, po czym pokrywa się patelnię ręcznikiem i odstawić na 6-8 godziny. Po tym czasie ponownie umieścić dżem na piecu i doprowadzić do gotowości. Można go sprawdzić w następujący sposób: Trochę łyżeczkę płynu, wlać go na płytkę i zobaczyć – jeśli spready kropli, gotować trochę więcej, jeśli nie, miskę można łatwo wyjąć z pieca. Jam trzeba wlać do banków i odstawić na jego powierzchnia musi być utworzone plenochka. I po tym można zamknąć puste okładki – żelazo lub konwencjonalnych tworzyw sztucznych, i wysłał do przechowywania aż do zimy.

Konfitura z czerwonej porzeczki: Pięć Minuta przepis

Nie każdy właściciel ma wystarczająco dużo czasu na gotowanie dżem z poprzedniej receptury. W związku z tym, może również przyjąć jako podstawa, a taki sposób – do 1 kg owoców, trzeba z 600 gramów na kilogram masy cukru, w zależności od porzeczki kwasem. To musi być umyte i biust. Jedna trzecia jagody z cukrem, aby zasnąć i położyć na talerzu jak tylko wyróżniać się sok, dodać pozostałe owoce i gotować przez pięć minut. Po gorąco bezpośrednio wylano do sterylnych słoików pokrywki zwijać.

Konfitura z czerwonej porzeczki: przepis, który nie wymaga gotowania

Można nazwać ten przedmiot obrabiany i jam – jego wspaniały smak tego nie ulegnie pogorszeniu. Przemyć jagody, przenoszenie i rozdrobnić przy użyciu szlifierki lub miksera, wlać cukru w proporcji 1: 1, chociaż osoba jeszcze większy, a ktoś mniejszy – to wszystko zależy od upodobań i mieszać aż do całkowitego rozpuszczenia się piasek i toczą się na brzegach. Ze względu na wysoką zawartość kwasów, czerwone nie ulegnie pogorszeniu i pozostanie aż do zimy.

Dżem z porzeczek: recepta z bananem

To nie dokładnie tak próbowałem, ale jeśli kucharz czerwonej porzeczki z banana, można uzyskać słodki i kwaśny, pachnący deser, miski, które mogą być wystawione na świąteczny stół. wziąć:

  • l czerwonych porzeczek;
  • 4 bardzo dojrzałe banany;
  • 600-700 gramów cukru.

Sok z owoców może być ściskany przy użyciu sokowirówki jak to: podgrzać porzeczki w kuchence mikrofalowej w ciągu 3-4 minut, na łaźni parowej w ciągu 10 minut. Po uścisku miękkim soku owocowego przez gazę. skórki banana i pyuriruyte. Wymieszać w misce wszystkie składniki do gotowania dżemu, doprowadzić do wrzenia na kuchence i gotować, mieszając od czasu do czasu, przez 40 minut. Ready – wlać do banków, pokryw rolek i powrócić do przechowywania. Cokolwiek przepis go używać, trzeba pyszne, lekko kwaśny obrabianego, która będzie naturalnym źródłem witamin dla swojej rodziny w mroźnej zimy.