558 Shares 6963 views

leczenie biegunki u siebie. Jak pozbyć się biegunki?

Przyczyną biegunki może być cokolwiek chcesz, czy to przestarzałych produktów lub naruszenie mikroflory. Problem biegunki doświadczyło przynajmniej raz każdy człowiek na ziemi. Co robić w takiej sytuacji? Jak pozbyć się biegunki w domu? Pomoże rozwiązać problem medycyny tradycyjnej. Często zdarza się, że nie istnieje pilna potrzeba, aby wepchnąć swoje ciało z lekami, które mogą zakłócić funkcjonowanie wątroby oraz do stworzenia dużego obciążenia serca. To jest zupełnie inna – wywary i napary.

Leczenie biegunki w domu można osiągnąć po prostu patrząc w lodówce lub na półce z wyszukiwaniem zbóż odpowiednią kompozycję.

ryż

Wiadomym jest, że skrobia ma właściwości kopertowania i jest często używany podczas koniecznego leczenia biegunki środków domu. Jeśli nie znaleźć żądany produkt w domu, można zastąpić go zwykłym ryżem i gotować bardzo skuteczne wywar. Szybko lokalizuje choroby i zwalnia Cię z objawów. Dodatkowo, na fig wspomaga prawidłowe tworzenie kału pochłaniających podczas nadmiaru wilgoci. Podczas biegunki organizm jest osłabiony, potrzebuje energii. Jednak błonnik jest przeciwwskazany w tej chwili, ale pożywne congee w takiej sytuacji byłoby bardzo mile widziane.

przepis:

W 0,5 litra wrzącej wody jest konieczne, dodać 2 łyżeczki otmochennogo ryżu (zanurzyć się lepiej w zimnej wodzie). Mieszanina ta musi być na nośniku ciepła i mieszać przez 40-50 minut. Gdy brzeczkę schładza się do temperatury pokojowej, to jest konieczne, aby filtrować przez filtr ma 150 ml, a co 3 godziny.

ptak-wiśniowe drzewo

czeremchy jagody zostały wykorzystane przez ludzi, przez długi czas. Nawet wtedy, ściągające nieruchomość jagody ma korzystny wpływ na organizm, który może pozbyć się wielu dolegliwości. Dziś używamy więcej i kwiatów dzikiej wiśni, gdy potrzebuje leczenia biegunki w domu. Fakt, że te owoce (w każdym etapie dojrzewania) zawiera taniny, które korzystnie wpływają na mikroflorę w jelitach i pomaga uporać się z objawów biegunki. Należy zauważyć, że czeremchy nie należy często i w dużych ilościach: zawiera specjalną substancję, która po uwolnieniu do uwalnia ciała cyjanowodoru trucizny. Aby uniknąć zatrucia, należy przygotować wywar poprawnie.

przepis:

Napełnić klastrów szkła mytymi wiśni, a następnie wlać ich do miski lub innego pojemnika. Wlać owoc dwóch filiżanek wrzącej wody i umieścić kompozycję w łaźni wodnej przez 25-35 minut. Po tym czasie, pokrywa przygotowaną mieszaninę i odstawiono na pół godziny, po czym szczep.

Gotowy do picia wywar z jednej łyżce co godzinę. Do leczenia dziecka poniżej trzech lat należy zmniejszyć dawkę trzykrotnie.

granat skórki

Kiedy jemy granat, skórki, co do zasady, możemy wyrzucić absolutnie żadnego pojęcia, co niesamowite właściwości lecznicze oni posiadają. Granat skórka 30% składa się z taniny, dzięki czemu może być doskonałym sposobem na biegunkę. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że efekt leczniczy tylko czerwonej części kory, biała warstwa musi zostać usunięty. Takie leczenie biegunki w domu jest dość szybki.

Narzędzie posiada szereg przeciwwskazań. Przed rozpoczęciem leczenia dziecka za pomocą granatów, należy skonsultować się z lekarzem. Nie należy również używać skórki owocu, jeśli cierpią z powodu szczeliny odbytu, nerek lub wątroby chorego. Między innymi jest to niemożliwe, aby połączyć leki przeciwhistaminowe i granaty.

Przed gotowego wywar leczniczy powinien być oczyszczony z wewnętrznego kory białej warstwy i suszy (aby przyspieszyć proces, można użyć kuchenki lub pieca).

przepis:

Suche skórki powinna być starannie miele w młynku do kawy i wlać łyżeczkę proszku przygotowanego kubka wrzącej wody. Następnie brzeczkę otrzymuje się na łaźni wodnej przez 15 minut.
Kiedy mieszanka jest gotowa, należy pozostawić na 40 minut i podjąć jedną łyżeczkę 3-4 razy dziennie. Jeśli zatrucie był silny, konieczne jest stosowanie leku przez co najmniej dwa dni. Dawka dla dzieci powinny być zawsze zgodne z pediatrą.

Jak pozbyć się biegunki (biegunka) w domu z pomocą borówki

Jagody starożytności słynie z cudownego, było suszone, gotowane na napoje owocowe, herbaty i wiele więcej. Poza taninami, jagoda zawiera pektynę, która również pomaga pozbyć się biegunki. Aby poradzić sobie z chorobą wykorzystują tylko suszonych jagód świeże owoce działać odwrotnie, i są pobierane przez zaparcia.

Niemniej jednak nie należy zapominać, że ludowe lekarstwa na biegunki , a leczenie w domu powinien zatrzymać i skonsultować się z lekarzem, jeśli objawy utrzymują się przez tydzień.

przepis:

Aby przygotować galaretki jedną łyżkę suszonego borówka ma 300 ml wody i łyżeczka skrobi i cukru smak. Należy pamiętać, że cukier powoduje fermentację, więc należy unikać picia zbyt dużo słodkich pokarmów. Gotowane mieszaniny jako zwykły galaretki i spożycia bez żadnych ograniczeń.

Jagody – to doskonałe narzędzie, które przyspieszy leczenie biegunki u dorosłych. U dzieci (w domu) jest lekiem na ogół odbywa się na „Hurra!” Suszone owoce można po prostu żuć na małych porcjach lub dodawać do herbaty. Nabyć taki „lek” może być sklep lub zaopatrzyć się w nich w lecie.

Biegunka. Leczenie w domu z węglem aktywowanym

Ten sprawdzony naturalny lek, który radzi sobie z objawami biegunki, ale ma jednocześnie pewne specyfiki ekspozycji. Faktem jest, że coraz do ciała, węgiel aktywowany zaczyna działać jako adsorbent, przynosząc nie tylko szkodliwe substancje, ale w tym samym czasie przechwytywania dobroczynne bakterie. Takie mikroorganizmy są konieczne dla odporności. Kolejny minus tego narzędzia jest to, że pomaga pozbyć się tylko te substancje, które jeszcze nie miał czasu, aby być wchłaniane do krwi, więc węgiel aktywny jest aktywna tylko w sytuacjach z zatruciem pokarmowym. Jak pozbyć się biegunki w domu, jeśli biegunka jest spowodowana przez innych powodów, i trwa przez długi czas? Początek: w przypadku zakażenia wirusowego lub przewlekłych chorób jelit wymienionych powyżej leków jest po prostu bezużyteczne, a więc lepiej do lekarza, który może dokładnego rozpoznania i przepisać odpowiednie leczenie. I po drodze (ponownie, tylko po konsultacji ze specjalistą) będzie uciekania coraz receptur tradycyjnej medycyny – holistyczne podejście okazuje się być bardziej skuteczne. Ale wracając do węgla.

Jak przyjmować tabletki

Biegunki zaleca się przyjmowanie tabletek z węglem aktywnym, 3 razy dziennie, w ilości jedną tabletkę na 10 kg wagi ciała. Jeśli biegunka jest silny i nie zatrzymuje się, dawkę można zwiększyć do jednej tabletki na 1 kg wagi ciała. Leczenie nie powinna przekroczyć 10 dni, gdyż może to doprowadzić do odwodnienia i niedożywienia. Zmyć z węglem aktywnym zaleca się dużo wody. Poniżej znajduje się patrzeć na innych popularnych leczeniu biegunki.

kora dębu

Ponadto taniny, kory dębu zawiera wiele elementów śladowych, które przydatne będą nie tylko rozwiązać problem biegunki, ale również pomagają chronić podrażnienie przewodu pokarmowego. Interakcji z białkami tworzą niepowtarzalną warstwę ochronną. Kora dębu nie tylko pomaga w leczeniu biegunki. Ten fitodrug stosowane w zatrucia pokarmowego i innych chorób przewodu pokarmowego, bo to nie tylko opalanie i ściągające, ale również działanie przeciwzapalne.

przepisy:

  1. Leczenie biegunki środków domu mogą być wykonane przez medycznej infuzyjnej wywaru. W tym celu suchej kory dębu dodanie 0,5 litra zimnej przegotowanej wodzie i pozostawia w ciągu 8 godzin. Pij napar musi być takie same dawki w ciągu dnia.
  2. Alkoholanu wytwarza się w sposób następujący. Suchej kory dębu wlewa 400 ml wódki i zaparzać się w ciągu tygodnia. Weź 20 kropli 2 razy dziennie.
  3. Aby przygotować wywar kory potrzeba 0,5 filiżanki cukru i 1 kubka wrzącej wody i pozostawić do gotować przez 30 minut. Zebrane schłodzone do 2 łyżki trzy razy dziennie.

Niektóre z kory dębu mieszane parzona z rumianku i umieścić lewatywę.

czarny pieprz

Leczenie biegunki w domu można zrobić przy użyciu w tym celu zwykły czarny pieprz. Przyprawa poprawia trawienie i sprzyja uwalnianiu enzymów w jelicie. Należy zauważyć, że narzędzie to ma przeciwwskazań. W chorobach, takich jak anemia, zapalenie nerek lub pęcherza, nie może przyjąć pieprzu. Ponadto, oznacza to, że nie należy stosować u dzieci do 5 lat.

Jak zrobić czarny pieprz

Aby poradzić sobie z biegunką, trzeba połknąć (nie cieczy) 10 groszek i pić dużo wody. Lepiej jest wziąć „lekarstwo” na noc.

mocnej herbaty

Praktycznie bez śniadania jest kompletna bez filiżanki świeżo parzonej herbaty. Pijemy ją, a nie podejrzewam, jakie ma właściwości lecznicze tego napoju. Im silniejsze herbaciane liście, tym silniejszy efekt ściągający będzie musiał. Oczywiście, nie jest to odpowiedni produkt pakowany, ponieważ składa się głównie z małych cząstek, które pozostają w procesie przetwarzania liści herbaty i nie mają żadnych składników odżywczych, więc konieczne, jeśli biegunka torturowany do takich celów. Leczenie domu najlepiej zrobić za pomocą herbaty liściastej.

W celu złagodzenia stanu, konieczne jest, aby pić herbaty pozostawia w zasadzie czysty, bez rozcieńczania go wrzątkiem lub zimną wodą.

przepis:

W ¼ kubka mocnej herbaty trzeba dodać 5 łyżeczek cukru, a następnie dodaj kwaśny sok z winogron. Dzięki tej kompozycji biegunki zostaną zapomniane w ciągu kilku godzin.

Jeśli biegunka jest spowodowane przez wirusa choroby, herbata może dodać pre-cut cebulę. Tam nie jest konieczne – wystarczy przytrzymać łuk w herbacie 10 minut.

niebieski jod

To narzędzie jest doskonale przywraca mikroflorę. Niebieski jod pomaga poradzić sobie z biegunką, co było spowodowane przez zakażenie. Struktura ta jest tak niezwykła analog znany wszystkim leku to skrobia, która łączy się z jodem, aby stworzyć unikalną mieszankę, która jest bardzo skutecznym lekarstwem na biegunki. Kompozycja terapeutyczna pomaga wyleczyć ciało i pozbyć się wielu zakażeń oportunistycznych.

Przechowywać niebieski jodu oraz ich mieszaniny, które go zawierają, muszą być dobrze uszczelnione w szklanym pojemniku, a wymagany jest w temperaturze pokojowej. Jednak po kilku dniach lek traci swoje dobroczynne właściwości. Fakt, że niebieski jod nie nadaje się do leczenia, można dowiedzieć się, patrząc na jego kolor: jeśli jest przyciemnione i stał blady, jest mało prawdopodobne, aby pomóc jeśli masz biegunkę.

sól wódka

Dość osobliwy sposób, aby pozbyć się biegunki, ale mimo to bardzo skuteczne. Zachować ten lek może być długi czas, więc w razie nagłego rozpoczął biegunki może podjąć działania natychmiast.

Jeżeli układ nie jest włączony solny nalewki, można po prostu zmieszać z 80 ml wódki 1/3 łyżeczki soli i chug. Oczywiście, ten przepis w każdym razie nie dla dzieci, osób z chorobami wątroby lub kobiet w ciąży.

żołądków z kurczaka

Na pozbycie się biegunki nie są odpowiedzialni żołądki, ale raczej się w nich żółtawe filmu. Do takich celów lepiej jest kupić ptaka w zbadanym sklepach, aby mieć pewność, że podroby z kurczaka były świeże i nie zamrożone.

Żołądki należy wyciąć, dokładnie przemyto i łagodnie oddzielić błonę żołądka i następnie pozostawić do wyschnięcia na arkusz papieru, w temperaturze pokojowej. Następnego dnia, powinny być zgniecione w wysuszonym proszkiem substancji i ma 1 łyżka 2 razy dziennie. Dla dzieci, dawka wynosi 1 łyżeczka dwa razy dziennie.

Konkludując

Jeśli torturowany biegunka (biegunka), Leczenie środków ludowej w domu może pomóc złagodzić stan, zmniejszyć częstość parcia na mocz, a czasem wyeliminować ten problem całkowicie. Ale! Jeśli objawy zaczęły towarzyszyć ból, to lepiej, aby nie opóźniać i zasięgnąć porady lekarza. Ponadto, nie należy eksperymentować z „radą babci” i sprawdzić ich wpływ na siebie, szczególnie na dzieci, jeśli nie jesteś pewien, z powodów, które spowodowały chorobę. Jeśli biegunka towarzyszą wymioty, a nawet, jak również wzrostem temperatury bez samovrachevanii może być mowy – natychmiast wezwać karetkę lub przynajmniej lekarz rejonowy (pediatra)!