116 Shares 4257 views

Antonovskoe powstanie w prowincji Tambov

W przedrewolucyjnej Rosji przeżywa poważne trudności z jedzeniem. W 1915 roku, w sierpniu, rząd ustanowił stałą wartość dla zamówień chleba. Już w 1916 roku, w grudniu, opracowała kryzys tworzenia rezerw rządowych zmuszony do rozpoczęcia rekwizycji zboża. Gospodarstwa nie były w stanie jej pokonać. W prowincji Tambov zażądał zmniejszenia wielkości dostaw.


Odstąpienie od chłopów chleba gwałtownych środków doprowadziła do powstania w Kozlov County w 1917 roku, we wrześniu. Chłop niezadowolenie rozprzestrzenił się bardzo szybko. W krótkim czasie został spalony ponad stu majątków ziemskich. agencje rządowe próbowały bezskutecznie zatrzymać „redystrybucji”.

Chłopstwo ucierpiała znacznie w ciągu lat wyniszczającej wojny. Wojna domowa, interwencja, słabe zbiory spowodowały wielkie szkody w rolnictwie. Wielkość produkcji w kraju spadła o siedem razy. Wśród ludności nasiliły głód. W tych okolicznościach, stan wprowadził monopol na sprzedaż chleba, a później rekwizycji.

Rolnicy wykazały odporność na środki rządowe. Mass forma niezadowolenie był gwałtowny spadek „uprawy”. Pola obsiane dla dokładnie tyle, ile było konieczne dla użytku osobistego. W kraju jest znacznie zmniejszone zasoby żywności. W 1920 roku sytuacja stała się katastrofalna kiedy wiele obszarów uderzony przez suszę. W niektórych rejonach prowincji Tambov, ludzie byli w beznadziejnej sytuacji, na granicy przetrwania. W tym przypadku stan nie zmniejsza poziomu nadwyżki.

Wieśniacy byli źli nie tylko niewspółmiernie wysokie wymagania rządów, ale także w jaki sposób pozbyć się jedzenia im zabrane. Nie było wystarczająco dużo miejsca do przechowywania samochodów do wysyłki ziarna. zgnilizna zbóż, jest destylowany w wódka, że wymienione. W końcu, niezadowolenie doprowadziło do powstania. Zaczęło Antonovskoe powstanie.

Przywódcą ruchu był SR. Ponadto Antonov służył jako zastępca szefa policji w Tambov, a później szef policji w Kirsanov District.

Antonov powstanie w pierwszych dniach było na epizodyczny charakter i partyzant. Jednak ruch stopniowo rozprzestrzenił się do innych miasteczka.

Antonovskoe Powstanie rozpoczęło się w połowie 1920 roku. Następnie wieś Kamenka i Khitrovo odmówił chleba, a następnie rozbroił zapotrzebowania.

Antonovskoye powstanie rozprzestrzeniać z niewiarygodną prędkością. Przez 1921, ruch osiągnął największy zasięg, rozprzestrzenił się na sąsiednie dzielnice w Saratowie i Woroneżu prowincji. W styczniu tego roku w prowincji Tambov przyszedł Łunaczarski i Bucharina. Analizując sytuację, doszli do wniosku, że Antonovskoe powstanie jest niewątpliwie zagrożeniem dla istnienia systemu radzieckiego. W tych okolicznościach, Biuro Polityczne postanawia przyjąć odwołanie do chłopów Tambov. 09 lutego, ogłosił zniesienie nadwyżki w prowincji.

Pod koniec kwietnia, zdecydowano o likwidacji pasma Antonow. Należy zauważyć, że w lutym 21 roku w rebelii składał się z około 40 tysięcy żołnierzy. Następnie liczba osób zaczęła się kurczyć. Wynika to głównie ze względu na zniesienie nadwyżki, a także początku decydujących działań Armii Czerwonej. W lecie 1921 roku zostali pokonani przez głównych sił Antonov. Pod koniec lipca, dał ostateczną kolejność. Według ostatniej kolejności oddziałów bojowych zadano podzielić się i ukryć się w lasach lub do rozdzielenia.

W Rosji, wszystkie rewolucje i powstania byli chłopi. Kiedy ludzie zostali wypędzeni do rozpaczy, co czyni życie nie do zniesienia, przypadek wybuchu społecznego. Powstań chłopskich były zawsze towarzyszy rozlewu krwi.