696 Shares 7423 views

Jak dbać o szczeniaka

Który pojawił się w domu jest małe, miękkie, puszyste i długo oczekiwany cud. I od razu pojawia się pytanie: jaka powinna być troska o szczeniaka? W rzeczywistości, trzeba było zadbać, zanim zabrać dziecko do domu.

Najpierw musimy wybrać miejsce dla niego. To nie znaczy, że należy wybrać w celu jego łóżku psa. W żadnym wypadku! Więc razbaluete szczeniaka od najmłodszych lat. I dobrze, nawet jeśli byłoby to trochę lapdog, na przykład, Yorkshire Terrier. A jeśli kupisz rottweiler lub Caucasian Shepherd? Uruchamianie trochę naprzód, powiem, że właściciele dużych ras, co pozwoliło opochivat szczeniaka na łóżku przez kilka pierwszych miesięcy, a potem może nie zawsze odzwyczaić psa z ciepłym miejscu blisko do właściciela. Ponadto psy dorastają zajmują dużo miejsca i trzeba zwolnić go na pierwszym z ich pragnienia. Wydaje się to często w postaci miedzianego gospodarza odpychając łóżka, a czasami szum i uśmiechu. Nie antropomorfizować psa. Nie pozwól mu wziąć w hierarchicznej drabinie semi- „paczki” na pierwszym miejscu. W przeciwnym razie będą kłopoty.

Tak, dbając o szczeniaka rozpoczyna wyboru lokalizacji. Jak powinien być umieszczony i gdzie?

Po pierwsze, powinno ono być matowa, odpowiedni rozmiar (nie zbyt mały i nie jest zbyt duży). Pożądane jest, aby mata była naturalna niż materiał syntetyczny, łatwych do mycia. Można użyć poduszkę lub pokrywy mat, które zostaną usunięte, gdy są brudne.

Po drugie, samo miejsce ma być zlokalizowany w kameralnym cichym zakątku, gdzie pies nikt nie będzie przeszkadzać podczas wakacji. W żadnym przypadku nie należy umieszczać psa w kuchni, w przedpokoju, w łazience, a nawet więcej, w toalecie. Unikaj urządzeń grzewczych w pobliżu i przeciągami.

Jeśli mieszkasz w prywatnym domu, idealnym miejscem będzie wstępnie wyposażone i przestronne woliera kryty. Idealnie, powinno być chronione przed wiatrem i mają drewniane podłogi. Niektórzy właściciele wolą posadzek betonowych. To naprawdę jest przydatna, jeśli chodzi o czyszczenie. Ale robić to nadal nie jest warto, bo na betonowej pies może złapać przeziębienie, nawet w lecie. Szczenięta nie są ograniczone w wolności, będąc stale na wolnym powietrzu, rosną zdrowsze i bardziej dostosowane do kaprysów zmienną pogodą.

Ale bez względu na to, gdzie szczeniak będzie żył, go nie zaprzecza (i ja też) wiele godzin w rozmowie. Chodzić mu, grzebień, paszy, grać i po prostu porozmawiać. Jest to – klucz do sukcesu w szkoleniu w przyszłości. Pies, który ma dobry kontakt z właścicielem, jest bardzo łatwe do pociągu, wykonuje polecenia z przyjemnością i bez zarzutu. Najlepszy komplement dla właściciela psa dostaje okrzyki i klepie po ramieniu. Słyszeliście, że właściciel psa rozumie, na pierwszy rzut oka? W pewnym sensie jest to prawda. Powodem jest znowu w dobrym kontakcie właściciel i pies. Od momentu powstania i rozpocząć dbanie o szczeniąt.

Miejsce Moniker określony wybrany (lub nadano hodowcy). Co będzie dalej? Jaka powinna być troska o szczeniaka? Oczywiście, prawidłowe odżywianie. Hodowca, wręczając ci szczeniaka, należy szczegółowo opisać, co i jak karmione szczeniaka, co było jego reżimu, które zostały podane do karmienia i witamin. Najlepiej, należy podać szczegółowy opis wydruku, w tym czasie karmienia oraz listę produktów stosowanych w żywieniu. Pamiętaj, aby podjąć szereg hodowca telefonu. Najprawdopodobniej nie masz czasu, aby włączyć do niego po poradę. Przez pierwsze kilka dni diety powinny być ściśle przestrzegane. Zmiany te mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie dziecka. Nowe produkty są wprowadzane tylko kilka dni później i stopniowo. Pamiętaj, aby patrzeć, jak oni reagują na szczeniaka: jeśli wymioty był zdenerwowany, alergie. Produkty, które nie są trawione ani powodować alergie, są wykluczone z diety. Jest bardzo wygodny w użyciu zrównoważonej suchej karmy. Ale powinny one być tylko super-premium dopasować rasę i wiek (i ładunki zbyt) i podawać, oczywiście, stopniowo. Weterynarze nie zalecamy, aby wejść do suchej paszy wcześniej niż trzy miesiące. Jeśli dokonasz wyboru na rzecz takiej paszy, pozostawić wodę szczeniaka. Powinna ona być zawsze czyste, świeże i łatwo dostępne.

Jak dbać o szczeniaka jest w treningu toaletowego. W rzeczywistości, szczenięta są bardzo inteligentne i szybko sobie sprawę, że są one wymagane. Niektórzy zaczynają pytać dobrze poza już do dwóch miesięcy. Wyjąć szczeniaka na zewnątrz, jak tylko się obudzi albo jeść. Fakt, że zaraz po śnie on musi ją opróżnić pęcherza i jelit. Młode szczenięta nie może tolerować w przyrodzie.

Nie bij psa za to, co zostawiła kałużę na podłodze: to tylko twoja wina. Jeśli dziecko zwalnia się podczas chodzenia, należy go chwalić.

Opisując opiekę szczeniaka, nie wspominając o szczepienia. Dalsze porady można uzyskać od lekarza weterynarii. Wszelkie szczepień pokazano tylko całkowicie zdrowe zwierzęta są wolne od robaków. W przeciwnym razie pies może umrzeć.

Ale dbać o szczeniaka nie kończy. Przed wami kilka ciekawych etapów uprawy, szkolenia, być może – wystawy i tytułów, a można i kształcić nowe potomstwo. Szczenięta, opieki nad nimi – zawsze ciężką pracę, czasami bardzo trudne i męczące, ale zawsze daje swoje efekty. Ale jaki będzie wynik, to zależy tylko od Ciebie. Powodzenia!

Ary w domu
587 shares 4742 views