593 Shares 8412 views

Ciekły kauczuk wodochronne: wykorzystanie ratingów

Ciekły kauczuk hydroizolacji dziś jest powszechne w wielu dziedzinach budownictwa. Jest to nowa generacja materiałów utworzonych na bazie bitumu. Ciekły kauczuk elastyczne, sprężyste i wytrzymałe. Ona nie była oderwana od gruntu, na którym są stosowane.

Powłoczka membranowa ciekły kauczuk stosuje się w wielu różnych powierzchni, takich jak beton, stal, tworzywo dachowych i wiele innych. Materiał ten jest zwany polimer-bitum sterującym. W niektórych przypadkach, staw jest przeprowadzane uszczelniania ciekłego kauczuku.

Główne różnice w porównaniu z innymi materiałami impregnacji ciekły kauczuk

Podobny w składzie do ciekłego kauczuku tradycyjny bitum masy uszczelniającej, a jego zakres jest ograniczony ze względu na właściwości składników, które ulegają rozpadowi pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. Oznacza to, że aby używać go na odkrytych powierzchniach nie może.

Zalety ciekłego kauczuku

 1. Ciecz uszczelniająca może niezawodnie powierzchnię łączącą praktycznie dowolny materiał gumowy. Jakość sprzęgła nie zależy na „wiek” powłok.
 2. Polimerowo-bitumicznej masy uszczelniającej wnika pęknięć i uszkodzeń w jakiejkolwiek formie, wypełniając je szczelnie i dokładnie powtarzalny kształt. To odróżnia go od innych materiałów izolacyjnych, które są bardziej gęste.
 3. Ciekły kauczuk zapewnia doskonałą ochronę leczonych przed korozją, gdyż nie ma szwów i spoin.
 4. Wysoka elastyczność umożliwia stosowanie gumy służyć przez długi czas bez przerw i deformacji.

 5. Uszczelnianie ciekłego kauczuku jest całkowicie nietoksyczne. Nawet w najgorętszej części materiału nie jest szkodliwa paruje olejki eteryczne. Ciekły kauczuk hydroizolacji piwnicy w budynku mieszkalnym jest możliwe bez czasowej eksmisji.

materiał wady

 1. Aby pracować z ciekłego kauczuku specjalnego sprzętu jest konieczna, które, jeśli stosowane niewłaściwie, może być niebezpieczne. Dlatego manipulować materiał powinien być kwalifikowane tylko. Hydroizolacja ciekłego kauczuku, z ich rąk realizowane, jest problematyczne i niebezpieczne.
 2. Emulsja jest dość kosztowne. Opłaca się korzystać z wielu zalet i długą żywotność, ale w tym samym czasie umieścić dużą ilość pieniędzy może nie wszystkich klientów.

 3. Dodatkowe zabezpieczenie dachu lub na basenie może dostarczyć kauczuku powłoki malarskiej. Należy pamiętać, że dla prac tylko odpowiednie preparaty na bazie wody lub silikonu.
 4. Hydroizolacji ciekły kauczuk ma nieatrakcyjny wygląd. Dlatego też jest rzadko stosowane w budownictwie prywatnym.

Sposoby nakładania ciekłego kauczuku

 1. Rozpylany przez hydrodynamiczny gumy dwuskładnikowego. Aby wykonać tę operację wymaga specjalnej instalacji.
 2. Preparaty jednoskładnikowe są natryskiwane z jednostek działających pod wysokim ciśnieniem.
 3. Instrukcja może być stosowana do konkretnego gumy jednoskładnikowy.

Dla wygody konsumentów, niektórzy producenci opracowali uniwersalne związki, które mogą być dystrybuowane do różnych powierzchni.

ciekłego kauczuku zakresu

Charakterystyka stosowania materiału umożliwiają jego stosowanie do uszczelniania piwnic, baseny, stawy, dachów i podłóg.

Korzystanie specjaliści gumowe elementy płynne wykonywanie napraw i częściowe aktualizacji różnych wzorów. Emulsja budowy dróg mogą być przetwarzane Przykrywki powierzchni.

parkingi i garaże dla dużych hydroizolacji podłogi jest idealny gumowy ciecz. Jest również stosowany w przemyśle stoczniowym, aby utworzyć warstwę ochronną na statkach morskich i rzecznych.

Opinie budowniczych na zastosowaniu ciekłego kauczuku do izolacji pogłębia obiektów wodnych

Rozpylone producenci masy uszczelniające nie muszą już udowadniać znaczenie uszczelniania budowniczych obiektów. Firmy, które można dokładnie korelują wszystkie dochody, wydatki, koszty robocizny i czasu, przenosi się teraz do ciekłego kauczuku. Wyjaśniają to przez fakt, że materiał spełnia wszystkie ich wymagania. Jest to szczególnie wygodne do pracy z nim w czasie izolacji fundamentów palowych.

Blisko programistów jest ważne, aby szybko leczyć dużą powierzchnię. Gdy są stosowane prawidłowo, specjalista może obejmować sprzęt uszczelniania 600-1000 m 2 do 8 godzin.

Wymagane monolityczną powłokę uzyskuje się poprzez zastosowanie urządzenia podwójnego mieszania. Po nałożeniu kompozycji na powierzchnię formowania głównej warstwy monolitycznej trwa około 10 sekund, a to ze względu na naturalne odparowanie wody.

Wszystkie parametry podane ciekły kauczuk sprawiają, że popularne wśród konstruktorów zajmujących się budową budynków na trudnych i wilgotnych glebach.

Opinie mieszkańców ceglane domy z gumy ciekłej murowane hydroizolacji

Producenci twierdzą, że materiał wytwarza się w nich posiada doskonałą przyczepność do różnych powierzchni, cegła – nie jest wyjątek. Ale budowniczowie ostrzec o dostępnych funkcji podczas pracy z tego typu fundacji.

Przy użyciu ciekłego kauczuku wodoodpornej piwnicy należy pamiętać, że murowane muszą być suche i wolne od zanieczyszczeń. Jeżeli ściana jest mokry następnie stosowane do izolacji zamknie parę wyjściowy, a cegły są zawsze silnie zamrażać. Na rogach piwnicy to jest wspólne, aby zobaczyć kondensacji. Podczas korzystania dwustronna wodoodporna cegłę mokro przez kilka cykli zamrażania i rozmrażania może zacząć się załamać. To również pogorszyć przyczepność.

W związku z tym istotne jest zastosowanie warstwy powłokowej na zewnątrz budynku, ze względu na właściwości absorpcji wilgoci z cegły. Basement hydroizolacji gumy ciekłej wewnątrz praktycznie nie ma żadnego znaczenia, ponieważ ściana będzie stale wilgotna. Taki środek będzie chronić tylko piwnicy przed wilgocią. W tym przypadku, kompozycja kleju wystarczy tylko kilka zim.

Kamieniarstwo lepiej jest użyć materiału, który jest stosowany przez strony. Przy prawidłowej dystrybucji warstwy hydroizolacji, będzie to trwać dłużej niż 10 lat.

Opinie budowniczych i działanie urządzenia z dachem hydroizolacji ciekłego kauczuku

We wszystkich dziedzinach budowy ważnej kwestii jest wodoodporne. Ciekły kauczuk, które w większości przypadków pozytywne opinie, nawiązuje do popularnych materiałów stosowanych do takich celów.

W prywatnym budowę tego związku jest rzadko stosowane. Ze względu na swoją nieatrakcyjny wygląd i wysoki koszt. Ciekły kauczuk hydroizolacji dachów płaskich jest stosowany głównie w obiektach przemysłowych, takich jak garaże, warsztaty i innych urządzeń do oczyszczania. W każdym przypadku, ekspert musi mieć osobistą ochronę i ubezpieczenie.

Niektórzy budowniczowie nie zaleca stosowania ciekłego kauczuku jako jedynego pokrycia dachów płaskich. Na wierzchu hydroizolacji powinna być stosowana do innej struktury w celu ochrony jego integralności pod wpływem obciążeń mechanicznych, takich jak ciężki grad lub rutynowego usuwania śniegu. łopata krawędź może natychmiast przesunąć część złoża i pozostawić pustą przestrzeń.

Producenci twierdzą, że płynna guma uszczelniająca może służyć więcej niż 10 lat. Jest to prawdą tylko w sytuacjach, gdy jest pokryte od góry do malowania bez rozpuszczalników. W przeciwnym razie żywotność wynosi około 5 lat.

Opinii na temat pracy z ciekłego kauczuku w różnych klimatach

O równomiernym rozkładzie na powierzchni ciekłego kauczuku krzepnie prawie natychmiast. Producenci twierdzą, że praca w kompozycji może wynosić do -5 ° C, Latem temperatura ograniczenia w stosowaniu nie.

Ciężkie klimat rosyjski nie jest przeszkodą do zaoszczędzenia materiału pożądanych właściwości. Może być stosowany na terenach otwartych, w okresie zimowym, kiedy temperatura spada poniżej -35 ° C,

Recenzje ciekłego kauczuku uszczelniania basenów

Uwaga spożywczy niebieski natrysku ciekłej kompozycji na wytłoczonej powierzchni. Konstruktorzy trzeba zwrócić uwagę na prognozy pogody. Na ryzyko deszczu, hydroizolacji praca na otwartych przestrzeniach lepiej odłożyć.

Tak więc, dzisiejszy rynek materiałów budowlanych można znaleźć wiele preparatów do różnych celów. Ciekły kauczuk uszczelniająca jest popularne ze względu na jego wyjątkowe właściwości i szybkości osadzania. Jest to korzystne dla różnych powierzchniach. Potwierdzają to liczne pozytywne opinie na temat tego materiału.