508 Shares 5882 views

Co to jest „payback” na zaburzenie metaboliczne?

„Prawdopodobnie, metabolizm jest uszkodzony” – ktoś powie, patrząc po boleśnie pełnej osoby, a dookoła zrozumienia i skinął głową ze współczuciem. Tutaj tylko jest to naprawdę wszystko zrozumieć problem? Czy każdy ma pojęcie o procesach zachodzących w naszym organizmie? I, co najważniejsze, każdy wie, na co się dzieje i dlaczego jest to zaburzenie metaboliczne?


Człowiek może być porównany do żywej fabryce chemicznej, ale w każdym zakładzie chemicznym tam tak wielu procesów przemysłowych, a jest ich wewnątrz naszego ciała. Wszystkie substancje są odbierane i zawarte w niej stale reakcji, poddaje się reakcji, przy czym konieczne życia wytwarzanie energii jest aktualizowana tkanek, krwi i składników odżywczych nasycony szkodliwe żużel wysunięta. Ten złożony proces nazywany jest metabolizm lub w kategoriach naukowych, metabolizm.

Jednak żaden nawet najdoskonalszy system nie może funkcjonować sprawnie i zawsze bezbłędnie. I coś pójdzie nie tak w naszym organizmie. Jeśli nie pójść do dżungli, można sobie wyobrazić przemianę materii, jako dwa główne procesy – niszczenia i odbudowy. Kiedy są w równowadze, to wszystko jest w porządku. Jeżeli procesy rozpadu produkcji energii zwycięży, wówczas osoba traci na wadze, a gdy przeważa składowania, procesów budowlanych, zaczyna przybierać na wadze.

Ale ze względu na to, co nagle zaczyna jeden z miski wagi przeważy? Powody, które wynikają staje się zaburzeniem metabolicznym, bardzo dużo. Jednym z głównych czynników – dziedziczność, dlaczego otyli rodzice są bardziej skłonni do pulchne dzieci, i odwrotnie, rodzina staje się cechą szczupłości. Niewłaściwie zorganizowana żywność, która nie odpowiada zużyciu energii, prowadzi do uszkodzenia, a także brak jakichkolwiek kwasów pierwiastków śladowych, witamin, aminokwasów i tłuszczowych. Korpus ze względu na oddziaływania zewnętrzne można zatrucia substancjami toksycznymi lub metale ciężkie, ze względu na które również mogą występować zaburzenia metabolicznego.

Błędem jest myśleć, że wszystkie problemy organizmie występują samodzielnie, bez naszego bezpośredniego udziału. Co więcej, ich sposób życia, zwyczaje, działania lekkomyślne sami prowokować zaburzenia metaboliczne. Objawy W takich przypadkach często są tak oczywiste, że inni czasem diwa podane: do czego można doprowadzić siebie! Najbardziej oczywistym przykładem – anoreksja – jest, kiedy ludzie ze strachu przed coraz tłuszczu, albo z chęci osiągnięcia „model” wygląda nękani się przez post i aktywności fizycznej, w wyniku wejścia do całkowitego wyczerpania. Kolejny bolesny skrajny – bulimia, w którym dana osoba doświadcza stałego dręczące uczucie głodu i zdradzony niekontrolowanego obżarstwa. Nie był zadowolony, nawet po wypróbowaniu żywności wywoływać wymiotów, aby uniknąć tłuszczu, ale kontrola masy ciała nie podlega już do niego.

Eksperci uważają jednak, że w wielu przypadkach, zaburzeniem metabolicznym jest wyzwalany przez kłopotów życiowych, oprócz chęci osoby na poziomie podświadomości. Ci, anoreksja i bulimia może być odpowiedzią na problemy rodzinne – jedzenie staje się substytutem relacji, a odrzucenie tego – to forma protestu. Zaburzenia metaboliczne mogą powodować stres, emocjonalne zawirowania, problemy społeczne – wszystko, co wykracza poza zwykłe życie.

Duża liczba tak zwanych chorób metabolicznych – to cukrzycy i hipercholesterolemii i dna moczanowa i otyłości oraz fenyloketonurię i rozlanym wolem, i innych. Patologia może powodować zaburzenia w różnych narządach – tarczycy, przysadki, gonadach, nadnerczach. Oprócz zaburzeń masy ciała, typowe objawy są niezdrowe skóry, obrzęk, osłabienie płytki paznokci i włosów. Ogólnie rzecz biorąc, każdy przypadek choroby jest inny, więc o każdy autodiagnostyki i samoleczenie może być mowy – obowiązkowa wizyta u lekarza-endokrynologa.

Ze względu na to, co by się stało, zaburzenia przemiany materii dźwięku, leczenie należy rozpocząć od rozpoznania. Będzie ona ujawnić, czy choroba lub lekarz przychodzi do wniosku o psychologiczne źródła problemu – to zależeć będzie od dalszego procesu rehabilitacji, która może być długa i trudna. Choroby genetyczne pochodzenie wymaga pacjent do lekarza stale obserwowane i regularnie wziął terapii. Ale nabyte choroby często można zatrzymać nawet we wczesnych stadiach, które będą wymagały akceptacji produktów czyszczących, wprowadzenie substancji, w którym ciało jest niedostateczna, a ścisłe przestrzeganie specjalnej diety.

Profilaktyka zaburzeń metabolicznych jest ustawienie ciała na precyzyjną pracę – rozwój codziennego i zbilansowanej diety. I nie należy mylić: konieczne jest, aby zjeść śniadanie, ponieważ uruchamia proces przemiany materii, i nie może jeść w nocy – ciało śpi „a nie” z rąk do pracy na metabolizm.