141 Shares 8087 views

UFO: co to jest, skrót

Przez długi czas ludzkość szukała potwierdzenia, że nie jesteśmy sami we wszechświecie. Naukowcy wysyłają sygnały do kosmosu i badają źródła historyczne, które pośrednio wspomina o wizycie na naszej planecie przez przedstawicieli cywilizacji pozaziemskich. Eksperci uważają, że najbardziej żywe i ciężkie dowody istnienia pozaziemskich inteligencji są okresowo pojawiające się na niebie UFO. Co za niesamowite za tymi świetlnymi obiektami? Czy ktoś widział ich blisko? I jak one są prawdziwe? W tym wątku jest więcej pytań niż odpowiedzi. Ale nadal starajmy się nieco otworzyć zasłonę tajemnicy nad tak zwanymi "latającymi spodkami".


Co znaczy UFO: dekodowanie

Jeśli chodzi o obserwowanie niebiańskich ciał, często najczęściej spotykamy takie niezrozumiałe słowo jak UFO. Wspomina się zarówno przez specjalistów jak i zwykłych ludzi, którzy nie mają nic wspólnego z kosmosem. Oczywiście, najczęściej wszystkie niezrozumiałe i dziwne przedmioty nagle pojawiają się na niebie, bez wahania, nazywamy UFO. Interpretacja skrótu jest bardzo prosta i nie odzwierciedla głębokiego znaczenia tego słowa. Ale będziemy bezstronni: UFO są rozumiane jako niezidentyfikowane obiekty latające. A co powinni, nauka nie wyjaśnia. Według międzynarodowej terminologii odcyfrowanie słowa UFO zakłada, że wszystkie obiekty, które nie należą do kategorii cywilnych samolotów wojskowych i cywilnych używanych na Ziemi, są niezidentyfikowane.

Warunki wstępne. Skąd pochodzi termin UFO?

Interpretacja skrótu nie daje nam całkowitego pojęcia, jakie znaczenia znają specjaliści w tym niesamowitym zjawisku niebiańskim. Wszakże oficjalna historia UFO jest dopiero od 1947 r., Kiedy ruch został nagrany na niebie niezwykłych jasnych sfer. Nazwa przedmiotów została przekazana amerykańskiemu pilotowi Kennethowi Arnoldowi, rzekomo świadkiem ruchu całej armady świetlnych przedmiotów.

Historia Kennetha Arnolda

W odległej 1947 r. Nie było zbyt popularne, aby mówić o niezwykłych obiektach kosmicznych. Trudno było wytłumaczyć tym ludziom, mówiąc słowem "UFO", co masz na myśli. Przede wszystkim obawiali się militarnego zagrożenia z większych sąsiadujących krajów.

W czerwcu 1947 roku Kenneth Arnold szukał zniszczonego samolotu amerykańskiego z wojskiem. Kręcił się nad Kaskadami i nagle zauważył jasny błysk światła. Początkowo pilot uważał, że słońce odbijało się od kadłuba innego samolotu, ale błyski zaczęły powtarzać się z różnych stron w chaotycznym porządku. Gdy Arnold wszedł do nowego kręgu, jego oczy były prezentowane z niewiarogodnym wzrokiem: z ogromną szybkością usunięto z niej dziewięć świetlnych przedmiotów. Nie były podobne do znanych i wcześniej znanych. Prędkość tych dziwnych kulek była po prostu oszałamiająca – dwa tysiące siedemset pięćdziesiąt kilometrów na godzinę! Pilot wielokrotnie sprawdzał obliczenia i uznał, że przedmioty te są tajną bronią. Po przybyciu do bazy sił powietrznych złożył sprawozdanie na temat tego, co widział. Ku jego zdziwieniu nikt nie wiedział o tajnych próbach.

Wiadomo o niezwykłym zjawisku latało bardzo szybko do dziennikarzy. Wpadli do Arnolda, a potem powiedział, że obserwował dziwne "latające spodki". Wielu ludzi uważa tę chwilę urodziny nowej nauki – uologii.

Ufologia jest nauką, która uczy się nieznanego

Drugi dzień lipca to Światowy Dzień UFO, to święto nazywa się również Dniem UFO. Pojęcie co dokładnie ta nauka jest bardzo niejasne. Uważa się, że Ufologia ostatecznie wyróżniała się w oddzielnym strumieniu w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Jako oficjalna nauka nie jest uznawana w wielu krajach, nie przeszkadza specjalistom, którzy spędzają cały czas w poszukiwaniu potwierdzenia swojej teorii na temat istnienia pozaziemskich cywilizacji.

Warto zauważyć, że UFO obejmują wielu autorytatywnych naukowców o światowej renomie – inżynierów, techników, geniuszy komputerowych. Ale ufologowie uważają siebie i szczerze mówiąc psychicznie niezdrowe osoby, które twierdzą, że stale kontaktują się z obcymi cudzoziemcami.

Często UFO angażuje się w gromadzenie informacji o różnych niewyjaśnionych zjawiskach i ważne jest znalezienie naprawdę prawdziwych spraw, potwierdzonych nie tylko relacjami świadków, ale także materiałami fotograficznymi i wideo. Takie przypadki są dokładnie badane i poddawane licznych inspekcji. Pomimo faktu, że wielu nie traktuje ufologów poważnie, aktywnie i owocnie współpracują z wieloma organizacjami rządowymi. Wszakże, jeśli ktoś naprawdę potrafi udowodnić rzeczywistość istnienia "latających spodków", wtedy to uczucie staje się najbardziej znaczące w historii ludzkości.

Terminologia uologii

Jednym z osiągnięć ufologii jest rozwój nowych terminów i metod badawczych. Na przykład nieco rozszerzyły oryginalne znaczenie słowa "UFO" i dały mu konkretne szczegóły. Przecież w połowie ubiegłego stulecia każde niezrozumiałe zjawisko przypisywane natychmiast do kategorii "latających spodków", dosłownie każdego dnia w gazetach były nowe doniesienia o ich obserwacjach. Ufologowie dość trudno było odróżnić prawdę od fikcji, ale ponad 90% wszystkich tych raportów okazało się sfałszowaniem.

Nie każde niezrozumiałe zjawisko pojawia się w słowie "UFO". Definicja podana przez ufologów do tego terminu znacznie upraszczała pracę specjalistów. W ramach niezidentyfikowanego obiektu latającego zwyczajowo jest obserwować wyraźny obiekt lub lekki skok energii poruszający się po niebie lub w kosmosie, którego trajektorię, wygląd i podparcie światła nie mogą być klasyfikowane nie tylko przez świadków naocznych, ale także przez środowisko naukowe po starannym badaniu materiałów. Oczywiście, wiele takich zeznań, po starannym badaniu, jest możliwe do zidentyfikowania i zaczynają być przypisywane identyfikowanym obiektom latającym. Ale dziesięć procent pozostaje w kategorii niewytłumaczalnych. Co mówią o nich naukowcy? Co wyjaśnia te zjawiska?

Charakter UFO: pochodzenie pozaziemskie lub ziemskie?

Pomimo tego, że latanie przedmiotów niezrozumiałych było badane przez długi czas, w świecie nauki nie ma jedności w teorii ich pochodzenia. Nadal jest jasne, dlaczego UFO pojawia się na naszym niebie. Co oni przynoszą na nasz świat?

Wielu naukowców uznaje, że "latające spodki" nadal istnieją, ale ich natura jest trudna do wyjaśnienia. Prawie wszystkie spory sprowadzały się do dwóch wersji – pozaziemskich i lądowych. Sceptycy uważają, że współczesna nauka ma zbyt mało wiedzy o swojej planecie, a UFO mogą mieć pochodzenie naziemne. Promienie, poruszające się po niebie, zwane zarówno nieznanymi gatunkami zwierząt, jak i uwalnianiem energii z wnętrzności jelit. Istnieje wiele opcji, ale są to tylko teorie.

Ci, którzy szczerze wierzą, że "latające spodki" są kosmicznymi przedmiotami, też nie mogą udowodnić swojej wersji. Starannie studiują nieprawidłowe strefy, w których najczęściej spotyka się UFO. Co tam jest, co przyciąga do tych miejsc świetliste sfery, nadal nie wymyślili. Ale niezidentyfikowane obiekty latające nadal są obserwowane na całym świecie przez zupełnie odmienne osoby, które dzięki nowoczesnym technologiom dokumentują swoje obserwacje.

Najsłynniejsze przypadki obserwacji UFO w XX-XI wieku

UFOlogi zebrali niesamowitą liczbę obserwacji UFO przez różnych ludzi. Trudno powiedzieć, co te zjawiska były spowodowane, ale nie potrafią wyjaśnić.

1. Obiekt nad stadionem we Florencji

W 1952 r. Ponad dziesięć tysięcy Włochów zauważyło nietypową świecącą piłkę wiszącą na stadionie podczas meczu. Przez jakiś czas obiekt pozostawał nieruchomy, a potem spadł z miejsca i zniknął za horyzontem.

2. Historia Pietrozawodska

Wszystkie gazety ZSRR pisały o tym zjawisku. Przez niemal pół roku mieszkańcy Pietrozawodska zauważyli niezwykłe kule zwisające nad jeziorem Onega. Mieli złoty kolor i mogli trzymać się w jednym miejscu przez kilka godzin. Pewnego dnia piłka zaczęła promieniować w różnych kierunkach. Co ciekawe, zostawili nawet otwory w oknach domów najbliżej jeziora.

3. Trójkąt nad Brukselą

Dwadzieścia sześć lat temu wielu mieszkańców Brukseli zauważyło bezgłośny trójkątny obiekt, pływający na wysokości trzystu metrów. Świadkowie zauważyli spod spodka "latającego spodka" trzy świecące dyski i coś przypominającego ruszt. Jednym z mieszkańców udało się usunąć UFO z kamery wideo, historia ta była wielokrotnie prezentowana na różnych kanałach telewizyjnych.

Oczywiście, nie możesz uwierzyć w UFO, ale trudno jest spierać się z udokumentowanymi faktami. Prawda jest gdzieś blisko.