514 Shares 4094 views

Mleko owsiane: przepis

Mleko owsiane przynosi duże korzyści dla organizmu. Może być pijany przeziębieniami, z alergiami na składniki mleka krowiego. Jest również stosowany jako lek moczopędny i cholestatyczny. Niezbędne mleko owsiane z zapaleniem trzustki. Produkt jest stosowany jako profilaktyka chorób sercowo-naczyniowych. Jak przygotować mleko owsiane w domu jest oferowany w tym artykule. Oto kilka receptur.

Mleko owsiane. Przepis jest pierwszym

Aby przygotować drinka, musisz:

  • Płatki owsiane w ilości 130 g (można wziąć biologiczny);
  • 1,2 litra wody pitnej;
  • Miód lub cukier w ilości 1 st. L. (Można użyć dowolnego syropu);
  • 1 łyżeczka. Vanillin – w razie potrzeby.

Jak zrobić mleko owsiane: technologia

W pojemniku ze szczelnie zamkniętym wieczkiem umieścić płatki owsiane, zalać wodą i dobrze wstrząsnąć. Umieść w chłodnym miejscu przez 6 godzin (lub całą noc). Po tym, spuścić wodę, umieścić w blenderze, wlać do 500 ml wody i trzepać przez 3-4 minuty. Musi powstać kremowa masa. Dodać 500 ml wody pitnej i włącz urządzenie przez 1 minutę. Potem wszystko przez sito lub gazę. Ściśnij maksymalną ilość płynu. Jeśli chcesz bardziej słodki smak, dodaj więcej cukru. Gotowy napój jest przechowywany przez 3-4 dni.

Mleko owsiane: przepis na drugi

Możesz przygotować płatki owsiane zwykłym mlekiem krowim. Aby to zrobić, musisz:

  • Świeże mleko o objętości 1 litra;
  • Nierafinowane owies w ilości 1 st.
  • Cukier – na życzenie (od 1 łyżki i więcej).

Technologia przygotowania

Usuwa ciało, pomaga walczyć z nadwagą, obniża poziom cukru w cukrzycy – jest to zaleta, jaką niesie mleko owsiane. Przepis jest prosty. Powinieneś zacząć od gotowania mleka. Następnie wypłucz owies, przejdź przez nią i delikatnie osuszyć. Następnie wylej ziarna do wrzącego mleka. Pod rondelkiem zmniejszyć ciepło do poziomu minimalnego. Gotować bulion przez 2 godziny pod zamknięciem. Jeśli masz wielozadaniowość, możesz to zrobić w tym stadium. Ustaw funkcję "Chłodzenie" na urządzeniu, zamknij pokrywę i gotuj na wolnym ogniu przez określony czas. Po sygnale dźwiękowym naprężaj ciecz przez tkaczkę, wyciśnij owies. Wymieszaj napój z cukrem (jeśli lubisz słodkie). Najlepiej jednak pić mleko owsiane bez dodatków. W ten sposób przyniesie maksymalne korzyści dla organizmu.

Mleko owsiane: przepis 3

W leczeniu zapalenia trzustki sporządza się wywar z następujących składników:

  • 100 g nierozdrobnionego owsa;
  • 1,5 litra wody pitnej.

Technologia przygotowania

Owies i porządek. W rondlu (emaliowany), przesuń ziarno i zalać wodą. Umieść ogień (silny). Gdy tylko owies wrzuć, obniżyć ciepło do minimum i gotować na wolnym ogniu przez 40 minut. Następnie, przy pomocy drewnianego kruszenia, zacieraj owies i włóż je ponownie do ognia przez 20 minut. Uzyskane chłodziwo i szczep z użyciem gazy. W rezultacie biała ciecz, przechowywana w lodówce, nie dłużej niż 2 dni. Z zapaleniem trzustki, bulion pijany 3-4 razy w 100 ml. Jeśli dodasz cukier lub miód, mleko owsiane będzie dobrym napojem dla dziecka.