97 Shares 5531 views

Jak zachować jabłka w zimie świeże: sprawdzone i niezawodne sposoby

Każda osoba wie o dobroczynnych właściwościach jabłek. Muszą jeść codziennie i dzieci i dorosłych. Więc zadbać, aby spaść w jaki sposób przygotować się do przyszłej podaży tych owoców. Jak zachować jabłka w zimie Fresh? To co omówimy w tym artykule.

Jak przygotować zbiory owoców dla długoterminowych oszczędności?

Aby pozostać świeże jabłka w wyglądzie i zachował wszystkie swoje własności aż do wiosny, ważne jest, aby znać nie tylko zasady ich oszczędności, ale także zbierać. Dlatego proces zbioru tych owoców pasuje prawidłowo. Należy zwrócić uwagę na następujące zalecenia.

  1. Postępuj zgodnie z warunkami zbieranie jabłek. Nie wyjmować owoce nedospevshie, ale nie pozwól im perespet.
  2. Wyjąć owoce z drzewa, wraz z trzpieniem.
  3. Podczas zbioru uważać, aby nie uszkodzić skórki i miąższ jabłkowy. Owoce powinny pozostać nienaruszone i szczelne.
  4. Gdy owoc udaremnione, a nie je namoczyć, a nie trzeć. Na każdym z jabłkiem musi zachować naturalną powłokę woskową.
  5. Cały plon owoców po zbiorze pozostawić na dwa do trzech tygodni na tzw „kwarantanny”. Aby to zrobić jego krotnie w drewnianych skrzyniach, które umieścić w piwnicy przez kilka tygodni. Przejdź przez owoce, rzucając zgniłe i uszkodzone po tym czasie.

Jak zachować jabłka do wiosny świeże?

Za najbardziej niezawodne i sprawdzony sposób na uratowanie tych owoców.

  • Owinąć każdą jabłko w papier i przechowywać go w kartonowym pudełku ze sklejki lub suchej. Ułożyć owoce obok siebie nie jest bardzo napięty. W jednym pojemniku można umieścić 2-4 warstwy owoców, nie więcej. Inaczej jabłka niższa kondygnacja może marszczyć i zaczynają gnić.
  • Jak zachować jabłka na zimę w plastikowej torbie? Każda łodyga upraw owoców, tak aby nie porysować skórkę leżący blisko „krewnych”. Worki z grubej celofan dodać jabłka (2-3 kilogramów) i zawiązać worek liny. W kilku miejscach, przekłuwać przyszło do powietrza oraz proces wymiany gazowej. Krotnie pakiety z jabłek w drewnianych skrzyń i przechowywane w piwnicy w temperaturze do 0 ° C.
  • Wybór sposobu jak zachować jabłka w zimie, należy zwrócić uwagę na metody przekazując owoc suchy oddychającego materiału. To może być trociny, łuska gryki, torf ściółki, mchu, liści. Jak zachować jabłka na zimę w ten sposób? Dno skrzynki posypywać trociny drewniane (lub inny wybrany materiał). Leżeli na szereg szypułek owocowych górę. Top jabłka wylewa trocin łóżko. W ten sposób utworzona jest z kilku warstw owoców. Najwyższa warstwa wiórów musi wynosić około 10 centymetrów.
  • Jak zachować jabłka na zimę w ziemi? W ogrodzie, wykopać dół o wymiarach, że może pasować luźno pudełko, które będą leżeć i owoców. Jabłka fasowania w workach z tworzywa sztucznego (jak opisano powyżej), krotnie w kasecie. Przykryć pokrywką. Opuścić pojemnik do otworu i napełniajcie ziemię. Pokrywa górna z tym miejscem gałęzi lub słomy. Taki sposób przechowywania owoców niewygodne, że w warstwie mróz jest bardzo trudne do usunięcia z ziemi, aby osiągnąć pudełko owoców.

Otrzymujesz informacje o tym, jak zachować jabłka na zimę, kiedy świeże. Skorzystaj z tych porad, a będziesz mógł cały sezon zimny święto przydatne i smaczne owoce.