654 Shares 2796 views

Uznanych przez kraj IMEI telefonu iPhone pochodzenia „Samsung”, „Nokia”?

Nie jest tajemnicą, że telefony z tego samego modelu od tego samego producenta, zebranych w różnych krajach mogą się znacznie różnić pod względem jakości i niezawodności. Dlatego wielu doświadczonych kupujących szukasz, skąd wiesz, kraj pochodzenia na IMEI, nie ufając danych podanych na opakowaniu. Będziemy dzielić się z wami informacjami, które pomagają zrozumieć „Bear” kod urządzenia, aby wydobyć z nich przydatnych informacji.


Co to jest numer IMEI i gdzie ją znaleźć

„Mieć” code – 15-cyfrowy unikalny numer identyfikujący każdą wydaną smartfona, tabletu modem. Oprócz produkcji kraj z jego pomocą, można dowiedzieć się wiele przydatnych informacji na temat urządzenia: obecność tej firmy gwarancji, w obecności list „czarnych”, wersja oprogramowania. IMEI jest podany na gadżet w sieciach mobilnych. Z tego kodu, można również uzyskać informacje na temat wszelkich nieznanych telefonów.

Zmiana IMEI jest przestępstwo karne nie tylko w Wielkiej Brytanii, Białorusi, Łotwy, ale także w naszym kraju. Jednak to nie zmniejsza liczby podróbek, które, nawiasem mówiąc, jest również możliwe do obliczenia tej liczby 15-cyfrowe.

Przed znać kraj pochodzenia telefonu IMEI „Nokia”, „Samsung”, iPhone lub inny gadżet, trzeba spojrzeć na ten kod. „Miś” jest zazwyczaj podany na opakowaniu urządzenia identyfikacyjnego lub pod baterią. Na większości smartfonów mogą wyświetlić kod wpisując * # 06 #.

Struktura kodu niedźwiedzia

W zależności od urządzenia, zespołu, przed tobą może być stary i nowy kod przykładowy. Rozważyć obie opcje. Stary IMEI będzie zorganizowana w następujący sposób: 123456-78-912345-0. Rozszyfrowania go:

  • 123456 – Type Approval Code. Cyfry typu modelu urządzenia.
  • 78 – Finał Kod Zgromadzenie, kraj ostatecznej liczby montażowej. Ci, którzy szukają, jak wiesz, kraj pochodzenia telefonu IMEI, to jest przydatne.
  • 912 345 – numer seryjny, kod seryjny urządzenia.
  • 0 – cyfra kontrolna.

Nowy format liczba jest stosowana od 2004 roku: 00-000022-333333-1. Kraj pochodzenia jest również zaszyfrowana z siódmego i ósmego znaku. Liczby w nieco inny sposób oznaczają to samo:

  • 00-0000 – TAC, niepowtarzalny numer telefonu.
  • 22 – FAC. Skąd wiesz, że kraj pochodzenia telefonu IMEI, możemy również obliczyć z jego pomocą.
  • 333333 – SNR, numer seryjny urządzenia.
  • 1 – wymiana, cyfra kontrolna.

Jeśli urządzenie zostało wyprodukowane w okresie, gdy FAC została zniesiona (2003-2004 gg.), Symbole 7-8 TH swojego „Bear” kod będzie podwójne zero (00). W tym przypadku, nie będzie w stanie zidentyfikować kraj, w którym montaż telefonie IMEI został wykonany.

Skąd wiesz, że kraj pochodzenia telefonu IMEI

05, 70, 02, itd. – .. Jest to kombinacja tych liczb może pomóc zobaczyć prawdziwy stan producenta telefonu. Warto zauważyć, że korporacje produkujące inteligentne wolą przechowywać dane o kraju końcowego montażu w tajemnicy, więc wszystkie informacje wymienione poniżej, które są nieoficjalne. Ponadto, producenci różnych „Smart” ( „Samsung”, „Sony”, iPhone, „Nokia” i tak dalej. D.) Szyfrowane Stanu w IMEI kody dla poszczególnych symboli.

Oto zestawienie w formie tabeli, która powie Ci, jak zidentyfikować kraj pochodzenia telefonu IMEI (06, 01, 07 i inne), a także mający pewne szacunki użytkowników końcowych.

kod kraj Informacja o jakości produktów
01, 05, 06, 09, 10, 70 Finlandia Dobrym oszacowanie
07, 08, 20, 41-49, 78 Niemcy Dobrym oszacowanie
67 Stany Zjednoczone
19 40 English Brytania
04 Wietnam
03, 80 Chiny
30 Korea
02, 20, Zjednoczone Emiraty Arabskie słaba jakość
13 Azerbejdżan słaba jakość
60 Singapur

Jeżeli kod kraju podany przez ciebie na IMEI, konflikty z tym, co jest napisane na opakowaniu lub pod devaysa baterii, jest prawdopodobne, że telefon, który trzymasz w ręce – fałszywy.

metody alternatywne

Poza IMEI, producent urządzenia można obliczyć na S / N – numer seryjny. On jest również notowana na polu lub pod baterią obok kodem „niedźwiedzia”. Końcowy montaż kraju, można określić tę liczbę, będzie jednym z popularnych usług, specjalizującą się w dostarczaniu takich informacji.

Następna opcja – do ustalenia z producentem numer pod kodem kreskowym jest również osadzony na oryginalnej maszynie pakującej. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na pierwszą cyfrę. Poniżej znajduje się tabela z najbardziej prawdopodobnego kodu.

kod Państwo pochodzenia
460 RF
86 Turcja
56 Portugalia
87 Niderlandy
70 Norwegia
54 Belgia, Luksemburg
93 Australia
76 Szwajcaria
49 Japonia
72 Izrael
64 Finlandia
74 Szwecja
50 Anglia
90,91 Austria
80-83 Włochy
60-61 Republika Południowej Afryki
00-06 USA i Kanada
40-43 Niemcy
30-37 Francja

To wszystkie sposoby, które mówią, jak znaleźć krajami produkującymi IMEI telefonu, jak również za pomocą numeru seryjnego i kodu kreskowego na pudełku. Pasuje do wszystkich wyników, Vol. H. A imię montaż kraju wydrukowanej na opakowaniu, jest gwarantem, że przed wami markowe urządzenia.