632 Shares 2923 views

Endemiczny do Ameryki Północnej: przykłady i opis

Natura zaludnić Ziemię różnych zwierząt i ptaków, owadów, roślin i innych żywych stworzeń. Niektóre z nich są dość powszechne i liczne inne są bardzo rzadkie i występują tylko w niektórych częściach świata. Nazywane są endemiczne. Są absolutnie na każdym kontynencie. To nie jest wyjątkiem i Ameryce Północnej. W tym artykule przyjrzymy się endemicznie w Ameryce Północnej.

znaczenie

Endemiczny uznane wezwanie tych przedstawicieli świata zwierząt i roślin, które znajdują się tylko w określonym miejscu i nigdzie indziej na świecie. Z reguły takie wyłączności ewoluowała przez tysiące lat ewolucji i jest często tłumaczy się oddalenia geograficznego kontynencie lub jego poszczególnymi częściami. Endemiczny, na przykład, są bogate w lasy deszczowe Ameryki Południowej, na Wyspach Galapagos. Niektóre rośliny i zwierzęta, które żyją w Ameryce Północnej, też są wyjątkowe gatunki występują nigdzie indziej. Niesamowite flory i fauny wyobraźni. Takie kształty i rozmiary pod wpływem siły wymyślić i stworzyć tylko natura.

Endemicznych do Ameryki Północnej: Rośliny

  1. Pine Balfour. Otrzymała swoją nazwę na cześć botanika ze Szkocji. Wysokość drzewa sięga 22 metrów lub więcej. Jest to endemiczny w Kalifornii, który jest podzielony na dwa podgatunki regionalne, rosnące w odległości 500 kilometrów od siebie.
  2. Drzewo Ivory (pachycormus odbarwienie). Rośnie w strefie przygranicznej i Meksyku. To otrzymała swoją nazwę ciekawym kształcie i rozmiarze. O wysokości od 4 do 9 metrów, lufa ma grubość równą połowie wysokości. Rozprzestrzeniania korona drzewa stają się dziwaczne i nieziemską postać, nadając jej efekt jest bardzo dekoracyjny.
  3. Niektóre gatunki kaktusów – również endemiczny do Ameryki Północnej, w tym Astrophytum kozlorogy, Obregon De Negri cereus Reichenbach et al.

Sequoia – skarb narodowy Ameryki

Sequoia evergreen ma ograniczony zakres. Rośnie na wybrzeżu Pacyfiku kontynencie. Jego główne cechy, które są zaskakujące – jest wielkość (wysokość – 100 m), wiek od ponad tysiąca lat, a ogromna wielkość średnicy lufy. W pewnym momencie te drzewa poddano unicestwienia ludzkiej ingerencji, oni masowo wycięte, niektóre po prostu zniszczone, na przykład przez cięcie przez nich przejście dla samochodów. Teraz sekwoja Evergreen – skarb narodowy.

Zwierzęta endemitów: przykłady

  1. Puma. Jest również często określane jako górskiego lwa lub cougar. Ona mieszka w Ameryce Północnej i Południowej. wystarczająco duże przedstawiciel drapieżników należących do rodziny kotów. Długość ciała w zakresie od 100 do 180 cm (z ogona). Mogą spotkać w górach lub na płaskim terenie. Liczba ta jest na tyle duża, ale nadal zagrożone ze względu na zmniejszenie ich siedliska i myśliwskich mieszkańców. Niektóre podgatunki są chronione w ramach prawa.
  2. Endemiczny do Ameryki Północnej i obejmują Bizon leśny. Ten podgatunek północne amerykańskiego bizona dość powszechne. Pomimo pewnych powierzchownych podobieństw, mają znaczące różnice. Podgatunek ma małą liczbę (głównie ze względu na zniszczenia osobę), a więc jest chroniony. Jego miejscem zamieszkania – tajga lasy Alaski i kilka innych stanów północnych.
  3. Skunks. Zwierzę bardzo kolorowy wygląd i bardzo zły humor. Bardzo niezwykły czarno-biały kolor z dwóch dużych jasnych pasków na plecach. Parszywiec ma szczególne gruczoły wydobycia ropy naftowej. To ma bardzo nieprzyjemny, ostry i trwały zapach. Skunk rozpyla się w razie niebezpieczeństwa w kierunku wroga. Jego kolor jest również uważany za ostrzeżenie. Siedlisko jest wystarczająco duży, ale wciąż endemicznych gatunków należy do Ameryki Północnej, a nie gdzie indziej na świecie.
  4. Kondor kalifornijski. Ten rzadki gatunek należący do rodziny amerykańskich sępy. Obszar jego siedliska jest ograniczona do trzech państw (górach w Kalifornii, Arizonie i Utah), a także znaleźć w Meksyku. Jego populacja w 20 wieku, została zredukowana w stopniu zagraża zniknięcie, ale, na szczęście, został przywrócony z pomocą specjalnych programów.