282 Shares 7445 views

Kto Amaterasu Omikami?

Artykuł mówi o tym, kto ten Omikami Amaterasu. Ponadto dowiesz się, do czego odnosi się do boskiego panteonu, a niektóre z cesarskiego rodu, według legendy, urodziła.


religia

Wiara w coś nadprzyrodzonego i boskości, prawdopodobnie leży w osobie na poziomie genetycznym. Jest to naturalny proces, podlega ona absolutnie wszystko. Nawet w najmniejszych dzikich plemion, które mają niewielki lub żaden kontakt ze światem zewnętrznym, mają swoje przesądy, wierzenia, żadnej religii czy sekty. W całej swojej historii, ludzie czcili ogromną liczbę bogów. Myślę, że to sprawiedliwe, by powiedzieć, że większość z nich już dawno zostały zapomniane. Ale niektórzy wciąż pamiętał. I są jednym z charakterystycznych znaków kraju lub miejscowości. Na przykład skandynawski Odyn i jego syn Thor. Jedna z bogiń, który jest czczony do dziś – jest Amaterasu Omikami.

Shintoism

Amaterasu jest jednym z bogów japońskiego panteonu. Tłumaczenie jego nazwa oznacza „wielką boginię, oświetlając niebo.” Jeśli wierzyć przekonania Shinto, była przodkiem wielkiej rodziny cesarskiej Japonii, który nie jest przerwany przez wiele wieków. I pierwszy władca z dynastii słynnej nazwie Jimmu był jej prawnuk. Więc teraz wiemy, co Amaterasu Omikami. Albo raczej, kto to taki. Ponadto, jest on czczony jako bogini, który powiedział swoim ludziom tajemnice technologii uprawy ryżu i odbierać poprzez jedwabiu krosna. W jednym, który jest taki, że są uporządkowane. Spójrzmy teraz na legendzie, według której, zwykle pojawił.

pochodzenie

O tym, jak było Amaterasu Omikami, mówi jeden z japońskich legend. Aż do czasu, gdy ludzie na świecie nie powstały, istnieje wiele pokoleń bogów. Ostatni z nich byli rodzeństwem nazwie Izanagi i Izanami. Weszli do małżeństwa, stworzony japońskich wysp, dały początek wielu nowych bogów i bogiń. Ale po śmierci Izanami żałoby jej mąż próbował wrócić do żony ze świata zmarłych. Jednak nie udało mu się. Tylko zhańbiony. Chcąc być oczyszczone, Izanagi poszedł do jednej z części Japonii. A tam, jak zdjął kostium szczegółów, które urodziły się nowi bogowie (według jednej z wersji, on także oddzielił się od ciała). Po tym wszystkim, postanowił wziąć kąpiel. A ponieważ krople wody pojawiła się bogini słońca Amaterasu Omikami.

rząd

Według wierzeń, w Amaterasu był także brat. Powodującego nich Izanagi dali Amaterasu niebo, a jej brat – na morze. Susanoo, ale nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności bóstwo. Chciał udać się do kraju swojej matki. Jednak Izanagi nie zgadzają się z nim. Jechał Susanoo. Chcąc pożegnać się z jego siostrą, udał się z nią zobaczyć. Ale Amaterasu Omikami zdecydował, że mój brat był zamiar zabrać swoje rzeczy. Aby potwierdzić pokojowych zamiarów poślubił jej siostrę. Później urodziła wielu pięknych dzieci. Widząc ich urok, Susana postanowił zatem okazał czystość ich intencji. I zaczął niszczyć kanałów irygacyjnych i innych okrucieństw zrobione w ludzkim świecie. Początkowo siostra próbowała dyskutować z bratem w każdy sposób uzasadnić go przed innymi bogami. Ale tylko pogorszył się. Następnie, smutny, i ukryła się w grocie. I złamał wszelkie kontakty zarówno z światem ludzi i bogów.

powrót

Aby ją odzyskać, bogowie postanowili udać się do sztuczki. Zostały one umieszczone w przed lustrem jaskini i pustym garnku, który zaczął tańczyć Ame-no-Mikoto udzume – japońską boginią radości, piosenek i tańców. Ona obnażył jej ciało, a bogowie roześmiał, co znacznie zaskoczony Amaterasu. Postanowiła wyglądać trochę ze swej kryjówki. Pytając, co się dzieje, otrzymała odpowiedź: bogowie znaleźli jeszcze bardziej piękne i majestatyczne bogini niż ona. I to była zabawa po tym.

Chcąc udowodnić swoje słowa, pokazali jej lustro, który wisiał przy wejściu do jaskini. Był jeszcze bardziej zaskoczony, Amaterasu zaczął wychodzić z ukrycia. Potem chwycił ją i wreszcie wyciągnął Ame-no-o-tadzikara ale (Boga-sportowiec lub Boga, który reprezentuje moc). W ten sposób wróciła do świata. Więc teraz wiemy, co Amaterasu Omikami. Chociaż wiemy, że prawo do powiedzenia „kto”. I nie jest to najbardziej niezwykłe japońska legenda. Jednak wielu ludzi kocha kulturę tego kraju właśnie z powodu jego oryginalności.