288 Shares 6280 views

Felix Yusupov: biografia, zdjęcia. Żona księcia Yusupova Feliksa Feliksovicha

Należy do najbardziej wpływowych i bogatej rodziny, Felix Yusupov był bardzo ekstrawagancki osobowość. Kochać się ubierać jak kobieta i roztrzepany młodych oficerów biorących udział w zabójstwie Rasputina, miał reputację ciemnym wieku osobowości w historii rosyjskiej. Z drugiej strony, w bilansie, zrównoważonego i życzliwego jego przypadku: tworzenie domów mody w Paryżu, ochrony i pomocy dla imigrantów z Rosji, we Francji. Jak dogadać Yusupov demonicznych wad i dobrych uczynków?


rodzice Książę

Rodzice Imperial dandys stal Zinaida Nikołajewna Yusupova i liczyć Sumarokov-Eltona. Matka była pozazdroszczenia narzeczona, właściciel ogromnego państwa. Jej ręka walczył nie tylko znanych kawalerów imperium rosyjskiego, ale także arystokratów Europy. Felix Yusupov myślał o niej jako o pięknej, delikatnej i bardzo mądre stworzenia.

Zinaida nie był ambitny, więc nie ożenił się na obliczeniach (jak mogłoby twierdzą nawet Regal tronu), ale z miłości. Wybrany był oficerem Felix Sumarokov-Elston. Dzięki wysokiej pozycji żoną łatwo udało się zrobić karierę. Felix, jego ojciec został podarowany przez cesarza tytuł księcia, i pozwolono mu być nazywany nazwisko żony.

Małżeństwo jest tak wyrafinowany, w przeciwieństwie do ludzi, księżniczka i funkcjonariusz był zadowolony, ale niespokojny. Mieli dwoje dzieci: Nicholas, najstarszy i Felix. W 1908 roku, 25-letni następca tragicznie zginął w pojedynku, a następcy ogromnej fortuny staje Feliks Jusupow. Jego biografia zostaną omówione poniżej.

dzieciństwo

Dzieciństwo – czas, kiedy tworzy się osobowość, kształtowanie charakteru występuje. Yusupov Feliks Feliksovich urodził się w 1887 roku, w dniu 23 marca. Jego wczesne lata odbywały się w luksusie i uroczystości. Ulubionym jego matki, był bardzo przystojny: prawo, jakby rzeźbione rysy twarzy, który śledzi arystokrację. Zinaida Iwanowna namiętnie chciał dziewczynę, więc Felix ubrana wyłącznie w rzeczy dziewcząt.

Podobno od wczesnego dzieciństwa, chłopiec opuścił ten zwyczaj. Już pięcioro dzieci Yusupov demonstruje swoją miłość do przebrania się w damskie ubrania. Nie żołnierze, i gry z chłopakami i szafy matki schowek – to jego ulubiona rozrywka. Wraz z bratem Mikołaja, ubierają się jak kobiety i odwiedzić tawern, zbierając kobiety lekkich obyczajów. Felix nawet działa kabaret śpiew jedną ze stron.

Lekcja jest rozdrażniony ojca, chłopiec ciągle otrzymuje klapsa. Felix chciał zobaczyć nie pasowały do tego pomysłu w jego syn następcy spraw wojskowych, a ubrania damskie na chłopca. Stosunki między nimi zawsze były oddalone Felix.

Ciąg dalszy fascynacja aż do śmierci Mikołaja, jego brat Felix.

Okres życia w Imperium Rosyjskim

W Rosji, młody książę Feliks Jusupow był znany jako ekscentrycznego młodego mężczyzny, buntownika. Kochał wybryki, zaskakujące jest publiczność. O nim mówią, plotki, historie wrodzone. Nie powinniśmy zapominać, że społeczeństwo od tego czasu nie był tak przyzwyczajony do szokujące jak nowoczesne, tak wstrząsających działań młodego Jusupow wiele oszałamiające.

W odniesieniu do Yusupov-uczeń, to nie był dobrym uczniem. Jednak miał wspaniały dowcip i zdolność do syntezy wymagane informacje.

Początkowo uczył się w prywatnej szkole, a następnie udał się do być wykształcony na Uniwersytecie Oksfordzkim. Tam dołączył rosyjskojęzycznej studentów do społeczeństwa stworzył również automobilklubu.

Specjalne stosunki były na dziewczynie Yusupov za matki – Wielkiej Księżnej Elżbiety. Miała siostrę cesarzowej. Felix myślał święty kobieta, jej rada, pożegnanie, dobra postawa pomogła chłopiec przeżył tragiczną śmierć brata. W 1914 Yusupov żeni przedstawiciela romanowowie Irina a więc pochodzi z rodziny cesarskiej.

Świat znajduje młodą parę w Niemczech Jusupow. Z trudnością powrocie do Petersburga, Felix zaczyna pomagać w leczeniu pacjentów w szpitalu. W 1915 roku, w Jusupow urodziła córkę Irina.

Morderstwo Rasputina: Tło

Zinaida, Yusupov Feliks Feliksovich, a nawet wielka księżna Katarzyna widzieli, że z powodu Grigoriya Rasputina, cierpią one zbliżyć się do rodziny królewskiej, ponieważ uwaga skupia się tylko na monarchów do tej mrocznej osobowości.

Rzeczywiście, Grzegorz zaczął zajmować wysoką pozycję na dworze cesarskim. Zbawiciel dziedzicem był czczony jako święty przez cesarzową. Wszystkie próby odwołania się do zdrowego rozsądku nie były udane: cesarzowa był nieugięty, uważany wszystko oszczerstwa. A cesarz był zmuszony zgodzić się ze wszystkim, ponieważ w rękach starca był dziedzicem życia krew. W ten sposób zaczął się plan zabicia niechciane myśli przez „święte”.

Spisek w celu zabójstwa

Udział w zabójstwie Felix był bardzo blisko. Jednak jest to do końca życia zapamięta go jako koszmar. Spisek uczestniczyli bliskich przyjaciół Yusupova: MP Purishkevich, Dymitra Pawłowicza, pochodzący z rodziny królewskiej, był również zaangażowany mieszkaniec brytyjskiego wywiadu O. Rayner.

Aby zrealizować plan, trzeba było zbliżyć się do Grzegorza. Ta rola została przypisana do Felixa. Pyta Rasputin pozbyć pomocą skazy.

17/12/1916 Rasputina został zaproszony do domu rodziny Yusupov, rzekomo dla zakochana Irina, żona Feliksa (która w tej chwili jest na Krymie). Tam po raz pierwszy starał się trucizny, a następnie usłyszał śmiertelne strzały.

Wiele tajemnic ukryć zbrodnię, ale jedno jest pewne: Felix sam uwierzył, że łagodzi swój ulubiony kraj z obskurantyzmu. Rzeczywiście, obywatele imperium zostały zwolnione, aby dowiedzieć się o śmierci Grzegorza.

Podejrzany Felix Yusupov dotyczy Rakitino, imię ojca.

Emigracja: Życie w Londynie

Rodzina bezpiecznie przechodzi rewolucję, ale wyemigrował do Europy. Sposób, w jaki prowadził pierwszy na Krymie, a następnie na Maltę. Następne Prince Felix Yusupov i jego rodzina wysłany do Wielkiej Brytanii, a rodzice – stolica Włoch. Do niedawna, mieli nadzieję, że więcej będzie zobaczyć swoje domy, ale to nie miało być.

W Londynie, Felix pomaga przybywających szlachtę uchodźców. Rodzina nie żyje w luksusie, zarówno w domu, ponieważ wszystkie skarby ich zostawić w domu. Biżuteria, które stanowiły kobiety sprzedające – żył. Nie bez oszustwa, który okradł Yusupov.

Paryż: II wojna światowa

Ostatnie miejsce pobytu – Paryż. Irina i Felix Yusupov przeniósł się w 1920 roku. Cud rosyjskim udało się wziąć niektóre z oryginalnych obrazów i biżuterii. To wystarczyło, aby kupić mały dom. Francja kontynuuje również pomóc uciekając nowe realia Związku Radzieckiego. Jednocześnie pary, Yusupov otworzyła dom mody Irfé, ale nie doprowadzić je do pożądanego pomyślności finansowej.

Środki do życia pojawiła się w nieoczekiwany sposób: w Hollywood powstał film o Rasputin i jego śmierci. Tam stwierdzono, że starzec miał romans z Iriną, żony Feliksa. Zdecydowano się pójść do sądu pod zarzutem zniesławienia. W efekcie para dostaliśmy dobrą rekompensatę.

Podczas wojny Yusupov odmawia przyłączenia się do nazistów. Zatrzymali pamiątki rodzinne Felix – bardzo rzadką perłę. Szantażował ją, ale książę był nieugięty. W rezultacie, klejnot z powrotem do rodziny.

W 1942 roku pojawił się tragiczną wiadomość: najlepszy przyjaciel umarł Yusupova, który uczestniczył z nim w spisku przeciwko Rasputin – wielkiego księcia Dymitra. Długi Felix opłakuje drugiego.

Po wojnie Yusupov mieszka w Paryżu, ledwo wystarczająco dużo pieniędzy, ale nie rozpaczaj, zawsze gościnni, radosny i szczęśliwy, mimo ciężkiej deprywacji. Felix Yusupov, zdjęcie które znajdują się w artykule – prawdziwym przykładem rosyjskiego arystokraty. Unbribable, z godnością, ale w tym samym czasie otwarte w niekorzystnej sytuacji.

Irina żona

Tożsamość osoby nie objawia się całkowicie, jeśli nie patrzeć na jego związek z żoną. Żona Feliksa Yusupova – nee Romanowa, siostrzenica cesarza Irina.

Odkąd relacje zaręczynowe młodzieży przeszedł przeszkód. Muszę powiedzieć, że sam Felix wymyślił poślubić, to jego decyzja, nie presja ze strony rodziny. Młodzi ludzie znają się od dzieciństwa, pielęgnować uczucia przetargowe w młodości, więc byliśmy całkowicie przed małżeństwem. Rodziny też nie przeszkadza, związek był dość równy: rodzina Romanowów i bogate kraje. Jednak zaangażowanie prawie upadł z powodu „życzliwych”, którzy rzekł do ojca, Felix Irina obciążających dowodów o jego sodomii. Młody człowiek przekonuje przyszły teść jego niewinności, a ślub odbywa.

Ponadto, w ciągu całego życia, Felix i Irina Yusupov nie opuszczają. Irina – jego najlepszy przyjaciel, ona wspierała go, dał dobrą radę. Ona nigdy nie wyrzucał mu, że jest inny, a wręcz przeciwnie, zaakceptowany.

Przez całe swoje życie na wygnaniu para Yusupov zaangażowany w dobroczynność i pomoc innych imigrantów, choć żyli bardzo skromnie. Oni – przykład suprugov- poglądach, gorliwych patriotów ich kraju.

Prawdopodobnie dla wszystkich dobrych rzeczy, które były przeznaczone do spędzenia wielu letni Felix Yusupov zmarł w 1968 roku w wieku 80 lat, zmarł jego wiernej żony Iriny po 2 latach.

Książę potomkowie

Niestety, para Yusupov miał tylko jedną córkę, Irina. W czasie emigracji to jakiś czas mieszka z babcią Zinaida po ślubie Szeremietiew i przeniósł się do Rzymu. Z tego związku urodził Xenia. Tak więc, ona i jej córka i dwie wnuczki Tatyana – mieszka bezpośrednich potomków Jusupow.