107 Shares 5588 views

Naznaczony grzyb jadalny svinushki: zbierać czy nie?

Svinushki – popularne grzyby, które współcześni naukowcy, jednak należą do grupy trujących produktów leśnych. W tej publikacji znajdziesz odpowiedzi na następujące pytania: „svinushki Grzyby – jadalne jedzenie lub nie wyglądał i jakie miejsca rośnie Co może spowodować szkody dla zdrowia ludzkiego ???” Całe to gadanie o.


Wyglądają jak grzyby svinushki?

Svinushki cienki ma kilka nazw ludowych: Dunka, svinuha lub świń uszu świni, Solomaha, Solop. Ten grzyb należący do krowiakowate rodziny. Jego grubość głowicy – brązowawy z zakrzywionych dolnych krawędzi – w odległości 10-15 cm średnicy Jego środek jest popychana w dół, przypominający lejek mały .. Powierzchnia kołpaka jest sucha w dotyku, a podczas deszczu, staje się lepki i błyszczący. Płytki mają często grzyby, przypominający kolor ochry. 1-1,5sm ramię ma grubość i wysokość. – 9 cm żółtawy miąższem z karbu uzyskuje barwę. Inne gatunki grzybów – svinushki grubości – różne stopy (średnica 5 cm).

Jeżeli istnieją svinushki?

Uważany grzyby rosną rodzin. Ich okres owocowania trwa od czerwca do października. Można je znaleźć w lasach iglastych, liściastych, mieszanych i innych. Wilgotnych i zacienionych miejscach są dla nich najbardziej korzystne środowisko. Svinushek można znaleźć w pobliżu osika, dąb, brzoza, krzewów, korzenie i pnie drzew wysiedlonych, w pobliżu starego mrówek gniazd.

Svinushki grzyb – jadalne jedzenie, czy nie?

Ten typ lasu jest wciąż bardzo popularny wśród grzybiarzy. Niestety, naukowcy przypisują je do kategorii produktów toksycznych. Ta sama decyzja została podjęta przez Ministerstwo Zdrowia.

Wcześniej, ludzie myśleli, że svinushki grzyb – jadalne jedzenie jest absolutnie nieszkodliwe. Jednakże badacze stwierdzili, że w uzupełnieniu do trucizny, które są niszczone przez ciepło (gemoglyutin i hemolizyny) jest muskarynowych bez rozpuszczania w wodzie. Svinuhi gromadzą się radioaktywny izotop cezu i miedzi. Przy regularnym stosowaniu tych substancji toksycznych gromadzą się we krwi i powodować powstawanie przeciwciał, które niszczą czerwone krwinki czerwone. Potem oni rozpadają się, a tam jest hemoliza (strata hemoglobina) proces. Prowadzi to do nagłego pojawienia się anemia, żółtaczka, choroby wątroby, nerek lub ból w żołądku przyczyny. Najgorsze jest to, że nie ma wczesne objawy choroby i przejawia się wszystko zbyt późno. Dlatego też, jeśli usłyszysz od kogoś, że svinushki grzyb – jadalne jedzenie, wiem, że jest to nieporozumienie! Jest to bomba z opóźnionym zapłonem, a zatem należy do trujących grzybów.

W nowoczesnej medycynie opracowaliśmy sposób, w którym grubość svinushek odzyskany z atrotomentin (substancja o właściwościach antybiotyków), który jest stosowany do wytwarzania leków przeciwzapalnych.

Dziś wielu ludzi nadal wierzy, że grzyby svinushki – jadalne. Myślą, że będą one w stanie zneutralizować wszelkie toksyny za pomocą trawienia i maceracji produktu bez nawet podejrzewać, że ryzyko dla ich zdrowia. W celu uniknięcia przykrych konsekwencji tego grzyba jest lepiej wykluczyć z diety lub go używać bardzo rzadko.