751 Shares 3087 views

Co to jest orientacja bi: rodzaje orientacji seksualnej

Orientacja ludzkie określa się przez pięć elementów. Jednym z nich jest orientacja seksualna. Ten składnik stosunkowo stały pociąg seksualny, emocjonalny i romantyczny jedna osoba do innych osób o określonej płci. Heteroseksualne doświadczenia pociąg do osób płci przeciwnej, do osób tej płci powstaje ciągnąć homoseksualistów. Jeśli mówimy o tym, co jest bi orientacji, to atrakcja dla osób obojga płci.


Obecnie istnieje kilka teorii co do tego, gdzie byli ludzie z innych kierunków, ale żaden z nich nie ma dowodu naukowego. Uważa się, że poczęła w łonie matki i jest określana przez chromosomów. Ale, oczywiście, nie tylko grać rolę chromosomów. W ostatnich latach, nietradycyjnych orientacji seksualnej – to więcej niż moda.

Formy orientację seksualną

Nowoczesna seksuologia określa trzy rodzaje orientacji seksualnej:

  1. Heteroseksualny – pociąg do osób płci przeciwnej.
  2. Homoseksualizm – pociąg do osób tej samej płci.
  3. Biseksualny – pociąg do osób tej samej płci i przeciwnej i niekoniecznie nastąpi to w tym samym czasie iw równym stopniu.

orientacji seksualnej i zachowania seksualne

Zachowania seksualne różni się od tego, że jest to zachowanie danej osoby, jego działania, a nie emocje i uczucia. W rzeczywistym ludzkiego zachowania nie może pokazać swoją prawdziwą orientację. Jaki jest bi orientację, na przykład? To atrakcja dla osób obojga płci, ale ludzie i życiu na własny określony jako heteroseksualne.

Orientacja seksualna osoby – jest to stosunkowo nowa koncepcja w nowoczesnej seksuologii. Obecnie koncepcja ta jest postrzegana jako integralna charakterystyczny dla danej osoby. Warto zauważyć, że takie odchylenie seksualne jak nekrofilia, pedofilia lub bestialstwa nie są traktowane jako formy orientacji seksualnej. Niemniej jednak, zanim wprowadził pojęcie orientacji seksualnej i przydzielono jej takie gatunki jak homo / bi i heteroseksualne, to orientacja bi lub homo, seksuologów rozpatrywane pod kątem odchyleń w orientacji seksualnej danej osoby.

Homoseksualistów i biseksualistów

Niektórzy homoseksualiści uważają się biseksualna i może być aktywny seksualnie zarówno mężczyzn jak i kobiet. Naukowcy uważają, że w takim przypadku takie osoby mają stosunki seksualne z kobietami, nie odczuwając je prowadzić. Oznacza to, na przykład, aby dzielić życie czują się bardziej komfortowo z kobietami i satysfakcji seksualnej oni dostać od mężczyzn. Należy również mieć na uwadze fakt, że społeczeństwo i dziś potępia homoseksualistów, i chłopców, którzy są przyciągane do osób tej samej płci musi ukrywać swoją orientację.

Wielu homoseksualistów ukryć swoje uczucia własnej podświadomości i tak nigdy nie uspołecznionej jako gej. Oni ożenić i prowadzić styl życia większości heteroseksualnych. Orientacja człowieka w tym przypadku nie odpowiada jej istocie. Mimo, że istnieją przypadki, gdy „wypierania” prędzej czy później pęknie, a człowiek staje się gejem po długim i pozornie szczęśliwego życia rodzinnego.

Gdy aktywny geje nagle stać heteroseksualnych, również wystąpić, ale bardzo rzadko i zazwyczaj, powodem tego nie jest sexy, ale silne pragnienie, aby mieć dziecko lub rejestrację małżeństwa z rozsądku. Jest możliwe, aby określić, co jest orientacja Bi – to jest w rzeczywistości, unformed homoseksualizm. W tym przypadku osoba lub zaprzecza jego prawdziwej orientacji lub próbuje przezwyciężyć własne Ya

orientację seksualną we współczesnej seksuologii

Seksuologów określić orientację seksualną jako stowarzyszenie takich komponentów: pożądania seksualnego, tożsamości seksualnej i zachowań seksualnych. Zasadniczo, wszystkie te elementy są takie same u ludzi przez wektor, a także orientacja jest wciąż zależne od napędu, który jest wrodzoną właściwością jednostki. Ale zdarza się, a poszczególne elementy niedopasowania orientacji, ponieważ zachowanie tożsamości i do pewnego stopnia pod wpływem środowiska, w którym dana osoba jest podniesiony. Prawdopodobnie biseksualna, a te elementy nie pasują do siebie.

Pozostałe komponenty seksualności

Na ludzką seksualność innych niż napęd wpływa genetyka, hormony i inne czynniki, jej psychologiczny przynależności do określonej płci, który ze swoją płcią biologiczną nie może być taka sama. Ważne jest również, jako jednostka utożsamia się. Odgrywa rolę ludzkich zachowań w społeczeństwie, aby zastosować się do stereotypów i norm kulturowych, nadano „czysto męską” lub „czysto kobiece” zachowania.