235 Shares 7522 views

W jakim wieku się wysterylizować kota?

Zawartość kotów w nowoczesnych apartamentach jest związane z pewnymi trudnościami. Jest to najbardziej widoczne z początkiem sezonu lęgowego, gdy zwierzę ma tendencję do kopulacji i dosłownie nawiedzonym przez właścicieli. I koty, a ponadto również zaznaczyć obszar, który jest dlaczego dom położony jest w ostrym nieprzyjemnym zapachu, co jest bardzo trudne do wycofania się.


Ponadto, aktywne seksualnie zwierzęta, szczególnie te, które pójść na spacer na własną rękę, mają niską żywotność. Ulica – źródło wysokiego zagrożenia dla kotów. Często śmierć pod kołami samochodów, a na rękach okrutnych ludzi, uzyskać szereg urazów, komunikować się i walczyć z bezpańskich zwierząt, cierpi z zaraźliwa i niebezpieczne, w tym dla tych chorób.

W związku z tym, na etapie ustalania kot większości wypadków skonfigurowany do wykonywania sterylizacji lub kastracji. W jakim wieku się wysterylizować kota? Uważa się, że do przeprowadzenia tej operacji należy w chwili, gdy zwierzę zostało już utworzonego układu moczowo-płciowego, ale on nie wie, co jeszcze lepka.

Nie powitać wczesnej kastracji (do 10 miesięcy), gdyż może to prowadzić do problemów z układem moczowo-płciowego. Nie zaleca się także utrzymać się aż do czasu, gdy kot jest już aktywna seksualnie i ma doświadczenie w hodowli. Uważa się, że ten kot, ale nie jest w stanie aktywności reprodukcyjnej, stara pamięć będzie nadal zaznaczyć kąty i wymagają kota.

Powinienem wykastrować kota, którego wiek jest znacznie wyższy niż zalecany? Na pewno nie można powiedzieć. Weterynarze mają różne opinie na temat tego, co czas i wykastrowany kot czy wykastrowanych kotów dorosłych z doświadczeniem życia seksualnego. Oczywiście, każde zwierzę indywidualnie, a wszyscy zachowują się inaczej. Forward odgadnąć, jak zmienić zachowanie kota po kastracji. Jednak wielu właścicieli, którzy dokonali transakcji koty którzy osiągnęli pięć lat lub więcej, twierdzą, że kastracja dał wynik 100%, i to nie ma znaczenia, ile lat wykastrowane kota. Z reguły większość kotów w tym przypadku przestać pytać kota, nie spiesz się na ulicę, stać się spokojny, dobroduszny i bardzo czuły. Te zwierzęta, które nie są ograniczone do samodzielnego chodzenia, więcej czasu spędzać w domu i zacząć jeszcze wrócić do gry. Jeśli chodzi o powierzchni etykiety, w ciągu pierwszych kilku miesięcy kastrowanych dorosłego kota trwa przez bezwładność zaznaczyć narożniki domu, ale zapach w tym przypadku nie jest tak ostry. Stopniowo ten zwyczaj u zwierzęcia znika. W związku z tym pytanie, w jakim wieku się wysterylizować kota, prosta odpowiedź brzmi: nie.

Co do zasady, wykastrowane koty żyją dłużej. Stają się bardziej gładko, a od nich już nie ma nieprzyjemny zapach charakterystyczny dla kotów w okresie godowym. Wszystkie umiejętności łowcy zwierząt pozostają w pełni. Kastracja nie wpływa na ich inteligencję i podstawowe cechy charakteru, chyba że stracił wrodzoną agresywność w nich podczas „kota ślubu.”

Działanie kastracji kotów jest dość proste, ponieważ dotyczy tylko zewnętrznych narządów płciowych. Jak dbać o kota po zabiegu jest minimalne. Najważniejsze – śledzić zwierząt natychmiast po odzyskaniu z narkozy, gdy kot nie jest zupełnie wystarczające, a koordynacja ruchów jest ograniczona w wyniku rozluźnienia mięśni.

Uważa się, że wykastrowane koty są znacznie grubsze. W rzeczywistości, coraz częściej wiąże się z pełnią konstytucji zwierząt i przekarmienia. Wiadomym jest, że koty karmione niekastrowane „do uboju” też są bardzo grube. Jednak po kastracji żywności powinna być nieco inna, ponieważ kot staje się podatny układu moczowo-płciowego i istnieje tendencja do rozwoju kamicy nerkowej.

Wykastrowany kot powinien być podawany mało i często. Ryby w diecie, to najlepiej zostać usunięty ponieważ istnieją mikroelementów może zaszkodzić kastrowanych. Posiłki powinny składać się z mięsa wołowego, mięso drobiowe, podroby z kurczaka, warzyw i zbóż. Pamiętaj, aby zrobić jogurt i ser. Napoje powinny być obecne w nieograniczonej ilości. I, oczywiście, wykastrowany kot nie powinien objadać.

Tak więc, w jakim wieku się wysterylizować kota i czy w ogóle to robić? Każda osoba musi decydować za siebie. Jeśli kot nie jest producentem cennych rasowych kociąt i mieszka w mieszkaniu miasta, decyzja o kastracji jest w pełni uzasadnione.