475 Shares 3401 views

nagrody wojskowe Brezhneva Leonida Ilicha: przegląd historii i ciekawych faktów

Od czasów pierestrojki, w „ikonostas” Sekretarz Generalny „stagnacja” okres tylko odpowiedział sarkastycznie. Komentarze i żarty były w stylu Fedot-Archer: „Z tyłu, a sześć z nich.”


Jednocześnie jokers były całkiem pewne, że Breżniew – absolutnym światowym liderem w liczbie nagród, ale nie można powiedzieć, jak wiele nagród Breżniewa dokładnie. były one również absolutnie nie dokładnie, kiedy i w związku z tym, co podano konkretne zamówienia i medale znać. Pewnie, wiedząc, że kilka poumenshilo ich zabawy. Który zdobył wiele wyróżnień Breżniewa Leonid? Nagrody i tytuły w historii tej ważnej osoby, uważamy w artykule.

Wyzwaniem nieznany

Nie tylko kompilatory anegdot, ale szanowani eksperci nie zobowiązują się wymienić dokładną liczbę nagród Breżniewa. Problem zagranicznych zamówień i medali, które przywódcy bloku sowieckiego i innych krajach sojuszniczych hojnie obdarzonych przywódcę ZSRR. Pełna lista nie została opublikowana gdziekolwiek indziej, dostępne dane mają istotne różnice. Dlatego nie jest konieczne, aby je zdemontować – nie można powoływać się na niedokładnej informacji.

Z nagradzana Radziecki łatwiejsze. Leonid Iljicz był 16 medale (wydany jeden z nich wskazał pośmiertnie) oraz 22 medali. Nawiasem mówiąc, zdjęcie Breżniewa ze wszystkimi nagradzana (lub przynajmniej z wątków, które zmieszczą się na kurtce) jest umieszczony w artykule.

W pracy iw walce

Ale radzieccy nagrody, nie wszystkie mogą być klasyfikowane jako wojsko. Zatem Breżniew był Bohater Pracy Socjalistycznej – jest, jak mówią, to już inna historia. Leonid Iljicz miał też kilka pamiątkowych medali, w tym, na przykład, dedykowane do 1500th rocznicę Kijowie. Ale takie, podczas których wszyscy mniej lub bardziej ważnych ludzi w tym kraju, nie można było ominąć wyższego szczebla!

W tym przypadku jest to po prostu nierozsądne twierdzić, że Breżniew otrzymali nagrody tylko dlatego, że miał do słabości, jak i sekretarza generalnego, może sobie pozwolić, aby spełnić tę słabość. To nie jest prawda, choć, choćby dlatego, że znaczna część medali został przyjęty przez niego na długo przed wejście na najwyższy urząd w kraju, i kariera Breżniew rozpoczął się od dna. On naprawdę walczył, i rzeczywiście dużo pracy.

cztery

Nagród wojskowych Leonid Iljicz szczególnie przyciąga uwagę 4 gwiazdki Bohater Związku Radzieckiego (i Orderem Lenina do niego). Ale tu właśnie one mogą być uznane za przejaw i osobistej pasji dla „drobiazgi” i fawning podwładnych. Gwiazdki zostały odebrane przez Breżniewa w bardzo powojennym okresie (odpowiednio w 1966, 1976, 1978 i 1981), a już gdy był sekretarzem generalnym.

Tak, zdarzało się, że nagrody znaleźli bohaterowie po upływie znacznego okresu po popełnieniu wyczyn, nawet w czasie pokoju, też może pokazać heroizm. Ale Breżniew, ani w kosmonauty czy wśród ratowników nie została zauważona. Nie było to szczególnie tej ustawie nagradza go i jedyną kopię coś dać.

Oprócz Breżniewa Związek Radziecki był jeszcze „cztery gwiazdki” Hero. Ale to było „Marszałek Victory” G. K. Żukowa, a jego nagrody żadnych pytań powstać.

Do wychwytywania wszystko

Przyciągnąć uwagę i nagrody Brezhneva Leonida Ilicha do wychwytywania Warszawie i Wiedniu (który nie brał udziału) oraz „Obrony Odessy” (choć tu może priplesti najmniej poprzez swoją pracę w Departamencie Politycznym Frontu Południowego). Ale nie mogą być wyjaśnione przez Sekretarza Generalnego, jak są one odbierane aż do 1964 roku, a więc w czasie, kiedy Breżniew był dość wybitny partii i kadry kierowniczej, ale nie wszechmocny lider rozległym kraju.

Prawdopodobnie medale uzyskano prawie jak wspomnienia. Taka praktyka istniała w tamtych latach, a nagrody otrzymali zasłużone wojskowych weteranów (a Breżniew był taki!) Na cześć rocznic lub w związku z ważnymi wydarzeniami w życiu kraju.

wiele rocznice

Z tej kategorii wchodzą monetę poświęconą rocznicy Sił Zbrojnych i Victory. Leonid Iljicz oni mieli pełne prawo jako żołnierz, generał, członek Victory Parade. Tyle kombatantów obchodzony w taki sposób, i to tylko fair.

Paradoks pisarza

Przed przejściem do odbierania nagrody Breżniew otrzymanych przez niego w latach wojny, należy zauważyć, że ma on w jakiś sposób przyczyniły się do powstania społeczeństwa w sceptycznej postawy wobec nich. Powodem działań literackich Sekretarza Generalnego.

Od wspomnień Breżniewa przyjaciół, którzy znali go w młodości, to wiadomo, że starał się pisać, ale nie lubią czytać, sylaby piękno nie cierpią, a nawet gramatyki on kulał zauważalnie. Oczywiście, będąc na ideologicznych stanowisk wojskowych i linii partyjnej, nie mógł pomóc, ale dowiedzieć się trochę spójną prezentację pomysłów, ale jasne jest, że literatura nie była elementem Leonida Ilicha.

Niemniej jednak, kilka książek zostały wydane pod nazwą Breżniewa. Natychmiast pogłoski o tym, kim jest i na jakich warunkach pracował dla sekretarza generalnego „Ghostwriter” i zaakceptowane prace byli sceptyczni. Ale wśród nich liczba „małych Land” – opis bohaterskiej historii unconquered przyczółka koło Noworosyjsk!

Po rozpoczęciu restrukturyzacji poszły nawet mówić, że walki w pobliżu Noworosyjsk pomijane na rzecz Breżniewa i Malaya Zemlya jest rzeczywiście warta niewiele. Tak pozazdroszczenia chęć oczerniać nazwisko tego, który nie może walczyć doprowadziło do jeszcze gorszego rezultatu – bezpośredni fałszowanie historii.

1941-1945

Tak, Breżniew nie poszedł ozdobny bagnetem ataku, nie rzucać granatami bunkry wroga i zdobył cenne więźniów osobiście. Ale on nie miał tego zrobić! Podczas wojny był komisarz brygady, a następnie płk generał, podawane grup politycznych Departament Chernomorskaya (Kaukaski, North Front), a następnie – Polityczny Wydział Południowej przednia.

Pułkownicy i generałowie nie mają osobiście siedzieć w okopach i rzucać wroga, krzycząc: „Hura!”. Ich zadaniem jest zorganizować wszystko tak, że ranga i plik, który po prostu trzeba iść w ataku, zrobił to skutecznie.

W wojnie, Breżniew był jesienią 1941 roku, a swoje obowiązki rzetelnie wykonywane. Jest to kolejny pierestrojki niesprawiedliwość – twierdzenie, że pracownicy polityczni zegarki tylko żołnierze wręczono legitymacje członkowskie partia i ogłosił inspirujące przemówienia z dala od linii frontu. Ich zadaniem było przebywać wśród ludzi, aby wyjaśnić im, w ramach ewentualnego zadania wojskowego, poprawiają nastrój, motywować doskonałą wydajność obowiązku. Breżniew i zrobił to wszystko bez otlynivaya.

Lista nagród Breżniew (krótka)

Przeciwnie, w czasie wojny, Breżniew unikać nawet z nagrodami. Na paradzie zwycięstwa był jednym z najmniej nagrodzonych generałów. Nie mają wysokie patronów w wojsku, a on nie wykazał dużo karierowiczostwo i nowej wiedzy nie wspinać. Dlatego wszystkie jego honory wojenne powodują wyjątkowo szacunkiem.

Breżniew miał:

  • 2 zamówienia Czerwony sztandar ;
  • Red Star;
  • medal „Za zasługi w walce”;
  • Kolejność Bogdana Hmelnitskogo (ta nagroda została wykonana z okazji urzędników wysokiego szczebla, a major generalnego – odpowiednia ubiegająca się o nią).

Bardziej poważna jest sprawa z Kaukazu i „Małej Ziemi”. Leonid Breżniew miał medal „dla obrony Kaukazu”, a kto może powiedzieć, że nie zasługują na wiceszef sprawy polityczne grupy wojskowej Morza Czarnego? Instruktor polityczny o wyzwolenie Noworosyjsk Breżniew został odznaczony Orderem Wojny Ojczyźnianej (1 stopień). I czy istnieje jakikolwiek sprzeciw, jeżeli jest kilkadziesiąt razy pod ostrzałem przekroczył morze na pojedyncze sushi trampolinę do wykonywania swoich obowiązków tam przywódca duchowy! Wiadomym jest, że kiedyś to seiner nawet wpadł na kopalni, a to kosztuje instruktor nieplanowanej kąpieli pułkownik polityczny. Ale po tym incydencie ciągnął do regularnego odwiedzania Malaya Zemlya.

pokonała Niemcy

Kolejna nagroda wojskowy Leonid Iljicz dostał przez znaczny okres czasu po wojnie. Ta Medal „Za zwycięstwo nad Niemcami”. Ale trudno jest zobaczyć służalczość lub niesprawiedliwości. Breżniew jeszcze nie stają się przez czas Sekretarz Generalny, a ten medal dla wielu weteranów, obok wojny przekazał po chwili po zwycięstwie.

Breżniew poszedł do przodu w pierwszych dniach wojny tylko dlatego, że jako trzeci sekretarz komitetu regionalnego w Dniepropietrowsku jest on zaangażowany w dostarczanie mobilizację i ewakuację branżach strategicznych – przyczyna ponad szacunku! Ale na jesieni, był w wojsku, i nie pozostawiać usługi przed końcem wojny. Medal ze względu na niego przez prawo.

Wybrano „Victory”

Ale jeden rozkaz wojskowy przyszedł sam zakłopotanie. „Victory” W 1978 roku, Breżniew został odznaczony Orderem. Wierzyli w ZSRR na jednostce, ta nagroda jest wybitny dowódca oparła dla sprawnej organizacji kilku operacji w skali nie mniejszej niż z przodu. Oczywiste jest, że podstawy przekazanie go do Breżniewa nie było – był to przypadek vysluzhivaniya na czele kraju.

W 1989 roku Prezydium Najwyższego radziecki uchylił orzeczenie. Wszystko byłoby prawdziwe, gdyby nie było na jedno „ale” – bardzo łatwe do podjęcia nagrodę z martwych … przez czas Breżniew nie był przez prawie 7 lat, a wraz z nim można zrobić wszystko.

Armia Czerwona Breżniew

Nagroda może nie tylko medale i rozkazy. Między innymi, Breżniew był nominalny właściciel broni – Mauser i warcaby. Co do drugiego pytania mogą się pojawić (wydany w 1978). Ale dlaczego nie – człowiek wojskowy. Mauser został przyjęty w 1943 roku i bez wątpienia zasłużył.

Cudzoziemcy zrozumie

Co do nagród zagranicznych Brezhneva Leonida Ilicha, wśród nich były o status wojskowy. Ale to satysfakcjonujące – na sumieniu liderów zainteresowanych państw członkowskich. Oni wiedzą najlepiej, kto zasługuje na swoje medale rządowych i ile razy. Roszczenia za to mogą produkować tylko własne narody.

Dla trwałego składowania

Nikt nie był w stanie przedstawić przekonujących dowodów, że w czasie pogrzebu Breżniewa klocków z jego nagradzanych przeprowadzone 44 oficerów – to wszystko gazeta plotka, teleobiektyw nie oceniać dokładnie. Ale istotnie, Sekretarz Generalny wdowa dała wszystkie swoje nagrody na komorze magazynowej Zakonu – rodzina znaleźć im własność państwa.

najwyższy ranking

I są tacy Brezhneva Leonida Ilicha Awards, aby wybrać, który nie może ani władze, ani kpiny z ignorantów, ani czas.

Marine Maria Aleksandrowna Galushkina sierżant ochotnik w czasie wojny do wykonywania czynności nie tylko pielęgniarki, ale także spójne, a nawet snajpera. Ona – właściciel Red Star i trzy medale „za odwagę”. Słowo takiej osoby jest drogie.

Tak więc, w jej pamięci była „dobra, zdesperowany człowiek” Lenka Breżniew. Dokładnie. I nie potrzeba niczego więcej.