497 Shares 3240 views

Gaziantep, Turcja: lokalizacja, interesujące i opinie

Gaziantep (Turcja) – w centrum jednego z województw południowo-wschodniej Anatolii. On również jest jednym z najstarszych nieprzerwanie zamieszkanych miast świata pochodzenia Hetytów. W tym regionie rosną pistacje, tu rosną gaje oliwne i winnice. Sądząc po opiniach turystów, którzy odwiedzili tutaj, jakość wypoczynku w tym miejscu nie jest gorsza od bardziej znanego i popularnego kurortu. Jest znany z obfitości starożytnych zabytków i sztuki kulinarnej.


Gdzie jest miasto Gaziantep w Turcji?

Gaziantep, dawniej lub nieformalnie znany jako Antep, znajduje się na południowo-wschodniej Turcji. Miasto położone jest 185 km na północny-wschód od Adana i 97 km na północ od Aleppo, który jest prawie na granicy z Syrią. Jest to szósta liczby mieszkańców osiedli w Turcji. Kompaktowa ośrodkiem miejskim, i to jest całkiem możliwe, aby obejść na piechotę. Jednak opinie donoszą, że jeśli ktoś nogi męczą, masz szansę wziąć autobus lub taksówkę.

Połączenia z innymi regionami są również dobrze znane. Tak więc, w odległości 15 km od centrum znajduje się lotnisko. He codzienne loty Gaziantep łączy się z innych dużych miast w kraju, który łatwo pozwala na dotarcie do różnych miejsc wewnątrz i dowiedzieć się, co faktycznie jest Turcja.

Gaziantep Alanya odległość, na przykład, ma około 500 km, Antalya – o 600 km. Dworzec autobusowy otogar jest jednym z najbardziej komfortowych w Turcji. On dobrze integruje się z większością miast w zachodniej i wschodniej części kraju. komunikacja kolejowa powstała w Stambule, Ankarze, Mosulu (Irak) oraz Aleppo (Syria).

starówka

Zacznij swoją znajomość zabytków Gaziantep jest możliwe ze starym miastem, znanym jako Aintap. Znajduje się 12 km na północ od tego miasta, na wyższych zboczach wzgórza Nizip. Terytorium stale zamieszkana od paleolitu – tu gospodarzem Asyryjczyków, Persów, Rzymian, Bizancjum, Abbasydów i Turków Seldżuków. Powstanie Imperium Osmańskiego pod znakiem budowy meczetów, zajazdów, wanien i medres. Niniejszy raport podsumowuje w szczegółach.

świątynie Gaziantep

Miasto ma wiele meczetów, co jest zrozumiałe: po wszystkim, to jest muzułmaninem gruntów. Wśród najbardziej interesujące są:

  • Meczet Kurtuluş Camii, zbudowany w 1892 roku jako katedry. Ten imponujący budynek charakteryzuje się naprzemiennie czarno-biały kamień i wygląda jak zebra.
  • Alaüddevle Camii jest blisko rynku i ma mniejszy podziw odwiedzających miasto Gaziantep.

Turcja pamięta płytę nie tylko osmańskich władców. Znamiennym tego potwierdzeniem stał ciekawe przykłady kościołów chrześcijańskich. Na przykład, obejmują one Kendirli KiIisesi znajdujący się przy bulwarze Ataturk. Wciśnięta między nowoczesnych budynków, kościół ten został zbudowany przez francuskich księży, z pomocą Napoleona III w 1860 roku. Opinie mówią, że ściśle inspekcji budynku, można go znaleźć atrakcyjne czarne i białe medaliony.

Najciekawsze muzea

Gaziantep wiele różnych muzeów. Wśród najbardziej fascynujące były:

  • „Zeugma” (mozaika muzeum) utrzymuje największą kolekcję mozaiki na świecie i znajduje się na 1700 metrów kwadratowych. Wspaniałe artefakty zostały znalezione podczas wykopalisk osady rzymskiej Belkis. Ekspozycja przedstawia szczegółową analizę ostatnich stuleci. Zaawansowane interaktywne pokazy technologiczne dają efekt specjalny.

  • Emine Göğüş opowiada o lokalnych tradycji kulinarnych. Ekspozycja zawiera informacje i inspirację do odkrywania wspaniałe przekąski. Opinie są pełne nowych receptur na dania etnicznych, specjalnych składników i technologii.
  • Hasan Süzer Muzeum Etnograficzne symuluje stary styl, dekorowanie pokoje z tradycyjnych mebli i rzeczy. Ponadto wystawa obejmuje różne broni, dokumentów, narzędzi, które były używane w obronie miasta, a także zdjęcia z lokalnych bohaterów ruchu oporu.
  • Muzeum Miejskie w Gaziantep koncentruje się na zapoznanie z dawnych rzemiosł: uszczelki, rzeźby w drewnie, rzeźby i Hetytów. Tutaj można poznać historię Baklava i obuwia rzemiosła. Po trasie, można odpocząć i napić się herbaty, kawy lub zimne piwo w kawiarni. To działa na dziedzińcu. Jest też czasami z muzyką na żywo i otwartych sklepów lokalnych rzemieślników.
  • Mevlevihane Vakif Müzesi opowiada fascynującą historię pobożnych muzułmańskich świętych głupców derwiszów. Zwiedzający mogą zobaczyć dzieła sztuki, tkane dywany, rękopisy i ubrania noszone przez Mevlevi.

Gaziantep-Calais

Budowniczowie twierdzy Gaziantep nie jest znana. Można przypuszczać, że włożył w VI wieku cesarz bizantyjski Justynian i zasadniczo przebudowany Turków Seldżuków w XII-XIII wieku. Później na Cytadeli w 1481 roku do ponownego egipskiego władcę, a w 1557 roku – w czasach Imperium Osmańskiego – Sultan Suleyman wspaniały. To on dodany budowę wież zegarka, meczety i małych pałaców. Wzdłuż ściany 36 pokryte wieże wskaźnikowych okrągły kształt.

Wewnątrz znajduje się grobowiec Mehmet Gazali, meczet i wanną. Uważa się, że pod zamkiem wykopane galerie i ścieżek prowadzących do rzeki. Twierdza była ważną bastion francuskiego ruchu oporu w czasie wojny wyzwoleńczej w latach 1920-1921. Panoramiczny Muzeum otwarto w wewnętrznych komorach. Jego ekspozycja opowiada o bohaterskiej obronie pierwszej wojny światowej. Oto hołd odważnych obrońców miasta.

Co jeszcze warto zobaczyć w mieście Gaziantep w południowej Turcji?

Odwiedzając bazary, sądząc po opiniach turystów stać podróżujący w magicznym rytuale. Nie ma wyjątków i labirynt Bakircilar Carsisi w Gaziantep. Turcja od wielu wieków wspiera tradycję handlową. Rynek lokalny połączył dwa rynki. Zincirli Bedesten, zbudowany w XVIII wieku, posiada 80 sklepów i pięć bramek. Tutaj można kupić rękodzieła i pamiątki.

Kemikli, odkrytego w XIX wieku, jest prostokątna budowla z kamienia z dwoma bramami. W tym momencie widać mini gór przypraw i delikatnymi girlandami suszonych papryki.

Na południe od Zincirli Bedesten, niedaleko Elmacı Pazari, działa oryginalny sklep Gulluoglu, obrót w doskonałej baklava.

I wreszcie, kiedy zwiedzanie, upominki zakupione, można spacerować po dzielnicy Central Park, 100 Yil Atatürk Kultur parki. To jest prawdziwy zielony raj dla miłośników przyrody, rodziny i miłości pary. W salonie znajduje się również kilka dobrych miejsc, gdzie można odpocząć, napić się piwa i obejrzeć zachód słońca.

Sekrety gotowania

Dla jednego więcej atrakcji należą lokalnej kuchni. Gaziantep (Turcja) jest powszechnie znany tradycję gotowania. Powstały one pod silnym wpływem północnych i południowych sąsiadów regionach kraju.

Miasto słynie z różnorodnych dań mięsnych. Są przygotowane pikantne Shish kebab – kebab, lahmaun – marynowany wołowiny z warzywami na bardzo cienkim chrupiącym cieście z dodatkiem czosnku lub cebuli. Informacje zwrotne od turystów, Gaziantep jest często serwowane na śniadanie beyran – pikantna zupa z ryżu, jagnięciny.

Równie popularne dania z włączeniem pistacji, które są uprawiane w tym regionie. Następnie są one spożywane świeże i smażone z przyprawami. Lokalne desery zawierają baklava, Kunefe, Boorman Kadayif sari Birmie. Jeśli chodzi o napoje, obywatele wolą herbatę z korzenia lukrecji. Nazywa się „turecki cola”, aw dziedzinie rynków traktowane są one bezpłatne.