483 Shares 7324 views

Kim jest demon, i jaki wpływ ma na ludzi?

Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się, kim są demony i anioły, skąd one pochodzą i jakie są. A także być w stanie znaleźć najpopularniejsze teorie średniowiecza względem okultyści nazywają siłami zła w naszym świecie.


Poza tym artykule opisano, w jaki sposób złe duchy związane z magią i jaki wpływ ma na ludzi.

Skąd one pochodzą?

Istnieją trzy najczęściej wersję który to demon i skąd pochodzi:

  1. Pierwsza wersja jest oparta na fakcie, że pierwsza z nich to „wąż”, który oszukał Ewę spróbować owocu z drzewa poznania.
  2. Według innej wersji, Bóg stworzył je specjalnie, zakładając, że prędzej czy później ludzie będą nieposłuszni Jego wolę. Aby to zrobić, nawet przed stworzeniem Ewy, która była matką wszystkich istot ludzkich, stworzył Lilith. Że była pierwszą kobietą na ziemi, i od niej nie był wyścig z demonami, które zostały wysłane z nią do piekła w celu ukarania grzeszników ziemi za swoje działania.
  3. Trzecia wersja, pan siły zła, a zatem uważany za główny zły, Lucyfer, otrzymał wiele światowych nazwisk (Szatan Diabeł). Wyobraża sobie siebie równym Bogu i nie chce, aby pokłonić się grzesznych i niedoskonałych ludzi, który stworzył. Za nieposłuszeństwo Bóg przykazał Arhangelu Mihailu obalić Lucyfera do piekła, gdzie będą odnosić wszystkich grzeszników po śmierci. Razem z nim niebiosa lewo 1/3 zastępów niebieskich, to dalsza interpretacja i przyzwyczaić się do wszystkich złych mocy. Są one odpowiedzialne za podżeganie grzeszników mąki i sprawiedliwy błądzą. Teoria ta stanowi najbardziej wiarygodne wyjaśnienie, co demon.

stworzenia zdjęcia informacyjne okresowo pojawiają się w różnych mediach tematycznej, ale do tej pory nie ma dowodów na to, że osoby z nadrukiem na nich pojawił się na Ziemi od śmierci.

Jednocześnie, niezależnie od wersji pochodzenia, należy zauważyć, że gdy w piekle, demony straciły ludzką postać.

anioły

Co do aniołów, według Biblii, Bóg stworzył je przed stworzeniem człowieka. W dawnych czasach uważali, że pojawiają się one przed szczególnie pobożnych lub grzesznych ludzi. W pierwszym przypadku – aby zachęcić lub sprawdź twierdzę wiary, a w drugim – ostrzec występnych, że czeka go po śmierci, jeśli nie poprawić jego działania.

Ponadto wierzono, że anioły przekazać boskich wiadomości do różnych prawosławnych proroków, tak że niosą słowo Pańskie do mas.

Anioły mają również własną hierarchię. Tak więc, na przykład, są one kontrolowane przez archaniołów. Ponadto, są one głównymi obrońcami ludzi przed złymi siłami. Oni, podobnie jak Boga, módl się często, prosząc o pomoc w różnych sprawach pilnych, leczyć choroby i chronić bliskich przed uszkodzeniem.

Zawarte w magii

Według legendy, metody nazywają złe duchy z innego świata zostały wymyślone przez najmądrzejszych ludzi, króla Salomona. Używał perfumy dla różnych zadań i uczyć nadprzyrodzonych tajemnic. Ponadto, jest to ceremonie Salomona, w stanie nie tylko dzwonić, ale również wypędzał demony, które zostały z powodzeniem wykorzystane przez jego zwolenników, którzy odnotowano szczegółowo w swoich rytuałów magicznych książek. Niewielka część z nich przetrwała do dnia dzisiejszego.

Jeden z najbardziej znanych średniowiecznej magii książek jest Goethia (Gr. „Czary”, „magia”), która wyjaśnia w szczegółach, który demon i jego przyczyną. Warto zauważyć, że oprócz szczegółowych instrukcji na rozmowy i instrukcje do wytwarzania magicznych atrybutów i Pentakli potrzebnych do rytuału, zawiera rozdział „shemhamphorasch”, który szczegółowo opisuje 72 księciu hierarchii piekła.

Poniższa tabela przedstawia nazwy decyzji osiem demonów według starożytnych okultystów głęboko zaangażowanych w życiu ludzi.

nazwa Wpływ że ma na ludzi
Mamon Kusiciel, który jest odpowiedzialny za najgorsze podłości pragnień.
Astaroth Prokurator, sprawia, że ludzie zdesperowani i uległe.
Abaddon Kindle wojna.
Merezin To przynosi na świat nieszczęścia i choroby.
Asmodeusz Rozprzestrzenia oszczerstwa i oszustwa.
Belial Odpowiedzialny za błędne sztuce.
pyton Oszukać ludziom fałszywych przepowiedni.
Sobun Wymaga ona ludziom czcić diabła.

odwołanie drukarka

W większości magicznych książek, które przetrwały do naszych czasów, jest to opisane w szczegółach, które nie tylko demon, ale jakie korzyści może przynieść, jeśli nazywają go do ludzkiego świata z pomocą rytuału. Należy jednak uważnie obserwować procedurę opisaną w książce. Tak więc, według niektórych legend, przed rozpoczęciem rytuału przyzwania, rozmówca musi znać prawdziwe nazwisko jest nazywany – jest jedynym sposobem osoba może uzyskać kontrolę nad nim.

Nie ma innego sposobu, aby zmusić go do wykonania. Był w użyciu tajemnicę charakterze osobistym, zwany „pieczęć”. Pomimo faktu, że w średniowieczu byli znak wyświetlany w różnych magicznych książek i przestała być tajemnicą, znaczna liczba osób zaangażowanych w okultyzm, nadal twierdzą, że mogą one zostać wykorzystane do udanego przyzwania rytuał.

Napisem „plomby” jest bardzo skomplikowane, ale w większości przypadków nie można nic powiedzieć o samych demonów. Na przykład, „pieczęć”, w którym nazwano demon SHAX punkty nic do tego, że miał moc wysyła ludziom głuchoty, ślepoty i dumbness. Ponadto, jest to niemożliwe do odgadnięcia i że jego korzystnego kształtu wygląd jest wizerunek ptaka.

diabeł

Od niepamiętnych czasów ludzie próbowali nauczyć się nazywać ludzi ze świata poza człowiekiem, aby uzyskać od nich wiele korzyści i przywilejów. Często jednak rejestrowane przypadki ludzi popełniających rytuału przyzwania, tajemniczo zmarł lub stać się obsesją. Konieczne jest zatem do czynienia szczegółowo na pytanie, kto magii demonów, i jaką rolę przypisuje mu tam.

Uważa się, że diabeł czyni zło na ziemi przez wielu jego naśladowców zniewolonych – czarownic i czarodziejów, którzy są odpowiedzialni za ich „pracy” w czasie szabatu. Jednocześnie uważa się, że w szabat i uhonorowanie sam diabeł, robiąc dużo lewd i bluźnierczych czynów.

Jednakże, na przykład, oświecony w okultyzmie lekarz Iogann Veyer – uczeń słynnego okultysty Cornelius Agrippa, który żył już w XVI wieku, obalił teorię, że czarownica bezpośrednio czczenia podmioty piekielne podczas sabatu, twierdząc, że pojawienie się tych istot są tylko owoce ich chora wyobraźnia. Podczas gdy w tym samym czasie, nawet on nie ma wątpliwości, że jest księciem piekła 72 szefów demonicznych legionów.

W swoich wypowiedziach Weyer, o których mowa w specjalnej księdze zwanej Lemegeton czarnej magii, który opisuje szczegółowo którzy demony i diabły, jak można zachęcić je w ludzkim świecie. Ponadto, nie są wyświetlane obrazy z różnych Pentakli i magiczne kręgi, trzymając te stworzenia od czynienia zła mężczyzna zawołał do nich. Według tej samej książce wszystkie demony są niewidzialne, ale ten, który dokładnie badał niebezpieczną sztukę Odwoławcza może zamówić je do stawienia się, a zły duch pojawi się przed maga w osobistym, rozpoznawalnej formie.

Jak często przedstawiają diabła?

W większości starożytnych ksiąg, szatan jest przedstawiony jako człowiek, a dopiero po kościół przestał masowo zniszczyć czarownicę, stopniowo zaczęła nabierać nieludzkie potworne możliwości. Zaczął przedstawiać kozę z pięcioramienną gwiazdą na czole, z siedzibą w ramach różnych symboli okultystycznych. Jeśli uważnie rozważyć obraz poniżej, można zauważyć, że sama twarz diabła przypomina również odwrócone gwiazdę.

Dwa górne rogi stanowią belki gwiazdy, uszy znajdują się właśnie na poziomie belek drugorzędnych, a podbródek, który jest często przedstawiany z zaostrzoną brodą oznacza niższą belkę.

Kim są demony, a ich wpływ na ludzi

W najbardziej mrocznych dni dla religii chrześcijańskiej zaczęły pojawiać się pierwsze wzmianki o tym, że istnieje mnóstwo złych istot, tak wiele, że nie mogą liczyć. Tak więc, na przykład, zgodnie z zapisami św Makary, po modlitwie, podczas której prosił Boga, aby pozwolił mu zobaczyć wszystkich istniejących demonów, miał wizję, w której Bóg pokazał mu je. Makarios zdumieniem odkryć, że rzeczywiście ich nazwa jest legion. To właśnie w tym czasie, prawosławni i katoliccy księża coraz częściej zaczął opowiadać zgromadzenie o tym, kto ten demon, dlaczego nie powinno się dołączyć do niego w komunikacji i jak chronić się przed jego wpływem.

Ponadto, zgodnie z najbardziej magicznych książek, które przetrwały do dnia dzisiejszego, bezcielesny byt, wydalony do piekła, szukajcie mnie cielesną powłokę i na ten cel w różny sposób starają się zawładnąć ludzkim ciele. W tym stanie człowiek staje się obsesją i nie może kontrolować swoich działań. Dlatego prawosławni i katoliccy księża w średniowieczu wielokrotnie wspomniane w swoich notatkach o obrzędach egzorcyzmów, które odbyły się wypędzić demony ludzkiego ciała.

wniosek

Wierzyć lub nie wierzyć w istnienie sił nadprzyrodzonych, każdy wybiera własną rękę, ponieważ zdecydowanie większość pomysłów na temat demonów pochodzą bezpośrednio z ludzkiej wyobraźni. W rzeczywistości Kościół w średniowieczu był w stanie mocno zabezpieczyć w podświadomości ludzkiej, to czarownic i czarnoksiężników, służąc siły zła, są winni tego, że ludzie popełniania grzesznych czynów.

Wpływ czary i złe duchy zostały wyjaśnione wszelkie możliwe wady. Dlatego każdy człowiek powinien najpierw zacząć radzić sobie z ich grzeszne istoty, ale nie z „demonicznym” wygląd, który często daje ona. I Bóg pomóc w tej boskiej postępowania!