687 Shares 1790 views

Flaga państwowa Kirgistanu: Past, Present and Future

We wschodniej części Azji Środkowej, nie jest małym krajem z historii starożytnej i wyjątkowych cech fizycznych – czy Kirgistanie, zgodnie z fonetyki krajowym, Republiki Kirgistanu. Jak każdy niezależnego państwa, ma swój herb i flaga Kirgistanie.


Cechy Kirgistan

Od zachodu kraj graniczy z majestatycznym Tien Shan – „niebiańskie góry” w tureckich. Po drugiej stronie wschodniej granicy sąsiada Kirgistanu są Chiny.

Prawdziwy klejnot Kirgistan – Issyk-Kul głęboko, lub „gorący jezioro”, tłumaczone na język rosyjski. Naukowcy wzniesiony etymologię nazwy ze słowem „świętego” jeziora, dlatego wiele tajemnic i legend z nim związane. Godne uwagi na swój sposób jest rząd Kirgistanu flagi na symbolikę których będziemy rozmawiać.

Sowieckiej przeszłości

Należy zauważyć, że czterdzieści lat od okresu, kiedy Kirgistan była częścią Związku Radzieckiego, flaga Republiki miał bardzo różnego rodzaju. Od 1952 do 1992 roku, red web przecina poziomą wąską niebieską opaskę z białą taśmą w środku. W lewym górnym rogu sierpa i młota zostały umieszczone z pięcioramiennej gwiazdy nad nimi. Ten szczegół jest obecny na wszystkich banerów Socjalistycznych Republik Radzieckich.

Współczesny stan Kirgistan flagi: opis

Macha znak Republiki Kirgiskiej – szkarłatną sukna, który pyszni złotą dysk słoneczny, który rozprzestrzenił się wokół niego czterdziestu wspaniałych promieni. Płyta dzieli się na cztery części szkarłatny krata, zbieżnym kształcie kopuły w środku, – obraz warunkowego Tyundyuk otwory dla powietrza i światła w górnej jurty Kirgiskiej. Obecność tego szczegółowo przypomina ostatnich koczowniczych ludzi żyjących w ziemi Kirgistanie.

Kirgistan Flaga wykonana jest w następujących rozmiarach: trzech piątych długości – szerokość sztandarem. Proporcja dysku słonecznego średnicy wiązki – również trzy do pięciu. szerokość Tyundyuk równa połowie tarczy słonecznej wraz z promieniami promienna.

Symbolika flagi narodowej

Po upadku Związku Radzieckiego, w marcu 1992 roku, został stworzony przez kreatywny zespół pięciu autorów, którzy mają za zadanie wymyślić nowego kirgiskiego flagi. Wartość każdego elementu musi być zrobione tradycyjnych wartości duchowych ludzi. Obecność jasnoczerwony kolor ale flaga kojarzy się z pojęciem odwagę i poświęcenie jako bohaterskiego narodowego ideału. Scarlet był transparent szlachetnego bohatera Manas, Kirgistanu epickim bohaterem. Złoto Słońce symbolizuje dostatek i spokój. To nie przypadek, ma czterdzieści promienie – znak stowarzyszenia czterdziestu pokoleń żyjących tu od czasów starożytnych. Tyundyuk obraz ma szerokie znaczenie. Jest uosobieniem całego wszechświata jako pojedynczego domu ojca.

Będzie inaczej?

W 2007 roku parlament Kirgistanu podniosły kwestię zmianie ze względu na fakt, że obraz przedstawia flagę tyundyuk źle. W 2009 roku, jeden z kandydatów na prezydenta zaproponowała nowy projekt flagę narodową w swoim programie wyborczym. Na wiosnę 2011 roku, posłowie stworzył komisję z udziałem przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego i ludzi kultury do omówienia, jaki będzie nowy hymn i flaga kraju. Do dziś jednak ten problem nie został rozwiązany, a Flaga Kirgistanu pozostaje tak długo, jak w swojej poprzedniej postaci.