188 Shares 7343 views

Jedyna narodowa waluta UK: Funt brytyjski

społeczność międzynarodowa obejmuje nie tak wielu krajach system monetarny, który ma za dziesiątki wieków opiera się na emisji tej samej walucie. Wiodąca pozycja na liście uprawnień odbywa Wielkiej Brytanii. To się już od ponad jedenastu wiekach dawnych panów światowych trzymać w swoich portfelach funt brytyjski.

Geneza nazwy

Na długo przed struktury terytorialnej i administracyjnej Zjednoczonego Królestwa znalazła wyraźny zarys scentralizowanego wielkiego państwa na jego ziemie zostały już ruszył banknoty danych. Taka nazwa waluty nie jest przypadkowy. Istnieje kilka opcji, aby ją wybrać. Jednym z nich jest opcja „waga”. Uważa się, że początkowo jeden funt srebrnych groszy wybite. Okazało około 240 monet. Sterling – to druga nazwa banknotów metalowych otrzymał. Stąd istniejące nazwa waluty.

Pomiędzy funtów i pensĂłw istnieje również zespołu pośredniego. Nazywana jest szyling. Obejmuje ona 12 groszy. Tak więc, każdy składa się z angielskich funtów 20s.

Złote monety i pieniądze papierowe

Przez cztery wieki (od 14 do 18), w kraju działa bimetaliczny układ manipulacyjnych gotówka sprzętu. Stosunki towarowo-pieniężnej stanowić złoty angielskiego funta i srebro małych szylingów i pensów zmian. Oprócz metalu waluty na terytorium uprawnienia były w obiegu i papierowych banknotów. Godności każdego banknotów zostało poparte złota. Trwało to i podczas wojny, Wielkiej Brytanii i Francji, chociaż zauważa kursowe metali szlachetnych był wówczas niemożliwe. Przywracanie systemu wolnego i bezcłowego zakupu i sprzedaży złota monety z papierowych banknotów zostały wprowadzone do obiegu jeszcze w latach dwudziestych 19 wieku.

W tym przypadku pomiędzy wymiennymi notatek i cennych zasobów metali ustanowienie jasnego równowagę. Przyjmuje się, że zmniejszenie emisji nie powinna przekraczać obecności złota. Ta zasada została złamana tylko w czasie kryzysu gospodarczego. Takie momenty były trzy. Wielki kryzys 1847 roku, pierwszy światowy kryzys z 1857 roku i kryzys Luksemburg z 1866 roku, który jest opłakany wpływ na gospodarkę Wielkiej Brytanii. Aby ustabilizować sytuację finansową parlamentu kraju dał pozwolenie na funta brytyjskiego, wyprodukowany na papierze, nie mają odpowiednich wzmocnień złota. Oznacza to, że emisja banknotów przekraczać dopuszczalnych kwot.

Utrata statusu i stanu obecnego

Aż do początku pierwszej wojny światowej, kraj miał obieg papierowych banknotów i złotych monet. W 1914 roku bicie pieniądza metalowego zatrzymał się, a dostępna w odwrotnej kolejności zajętych. Jednocześnie, w celu poradzenia sobie z kosztami o charakterze wojskowym, Parlament zaczął wydawać własnych notatek. Te z kolei zostały wycofane z obiegu w 1928 roku, a na ich miejsce pojawiają się nowe waluty krajowej – brytyjskiego funta. Mimo kryzysu z lat powojennych, rząd wykorzystał tylko jedną dźwignię wpływu na waluty – przywrócenie systemu monetarnego. Obroty został ponownie wprowadzony złoto, ale nie monety i sztabki. Wspierany przez cennego metalu papieru funt zyskał siłę, ale po raz kolejny stał się wiodącą walutą rezerwową operacji bankowych na świecie i nie mogła.

W tej chwili w Wielkiej Brytanii jest częścią Unii Europejskiej. Nie jest zaskakujące, że kraj jest euro. Jednak tylko w walucie krajowej jest funt brytyjski. Kraje strefy euro, przejście jeszcze nie aspiruje. Wielka Brytania wyjaśnia, że na tym etapie, nie ma korzyści dla sytuacji gospodarczej w kraju. W tym samym czasie w jeden funt angielski biurze Wymiana pieniędzy można dostać około 1,2 euro.