434 Shares 9693 views

Lipodystrofa ginezy: przyczyny, leczenie

Rezerwy tkanki tłuszczowej są dostępne dla każdego człowieka. Bez tego, istnienie i funkcjonowanie ciała jest po prostu niemożliwe. Komórki tłuszczowe dokładnie owijają wewnętrzne organy, chronią przed zmianami temperatury, urazami. Tłuszcz pomaga radzić sobie z zatruciem i szkodliwym wpływem czynników środowiskowych. Biorąc pod uwagę tak dużą liczbę funkcji, nic dziwnego, że czasami występuje zaburzenie metaboliczne i występuje tak zwana lipidystrofia ginezy. Najczęściej jest inne nazwisko na chorobę – cellulit.


Koncepcja cellulitu

Ten problem z reguły podnieca płeć żeńską. W ciele kobiet specjalny układ tkanki tłuszczowej nie jest taki sam jak u mężczyzn, więc dziewczyny cierpiące na cellulit.

Głównym powodem wystąpienia naruszenia metabolizmu tłuszczu jest wpływ hormonów płciowych – estrogenów, które występują w męskim ciele dość. Ginezyjska lipodystrofia lub cellulit przejawia się w zmianach w tkance podskórnej, co prowadzi do naruszenia odpływu limfy.

W tkance tłuszczowej zaczyna się stagnacja, która może prowadzić do jego dystrofii. Wykrywanie cellulitu samo w sobie jest dość proste. Trzeba wycisnąć palcami dłonie uda lub innej części ciała. Jeśli występują nieprawidłowości i guzki, popularnie nazywane "skórką pomarańczową", to oczywiste jest, że lipidystrofia ginezy jest oczywista.

Według statystyk, ponad 90% kobiet napotyka na taki problem, wśród mężczyzn wskaźnik ten jest znacznie niższy – tylko 2%.

Otyłość lub cellulit?

Niektórzy uważają, że cellulit może pojawić się tylko u osób zdrowych, ale ten problem w rzeczywistości nie ma nic wspólnego z nadwagą. Jeśli osoba ma wzrost masy ciała, a następnie po prostu akumulacji komórek tłuszczowych, a cellulit zakłóci krążenie krwi w tkance podskórnej, przepływ chłonki maleje, odcień skóry jest osłabiony.

Cellulit zawsze rozwija się w ten sam sposób, a proces akumulacji tłuszczu odbywa się na różne sposoby. Rozróżniać otyłość gineoida i androida oraz jego mieszany typ.

 1. Otyłość Androida (lub też nazywa się to występowaniem rodzaju męskiego) charakteryzuje się akumulacją większości depozytów na tułowiu. Ten typ jest dość niebezpieczny, ponieważ tłuszcz gromadzi się na narządach wewnętrznych, co może utrudnić ich pracę.
 2. Ginekologiczna otyłość jest najczęściej występująca u kobiet. Depozyty gromadzą się na biodrach, pośladkach, w dolnej części brzucha. Ten układ komórek tłuszczowych jest mniej niebezpieczny, jeśli ilość nadmiaru kilogramów nie osiągnie poziomu krytycznego, nie zakłóca to pracy narządów wewnętrznych.
 3. Mieszany typ charakteryzuje się praktycznie równomiernym rozkładem tłuszczu na ciele.

Poza strukturą tkanki tłuszczowej, między cellulitem a nadmiarem wagi, nadal występują sporo różnic, które są przede wszystkim powodem ich wyglądu.

Dlaczego jest cellulit?

Oceniając liczbę populacji kobiet cierpiących na tę chorobę, można stwierdzić, że istnieje wiele przyczyn jej wystąpienia. Oto tylko niektóre z nich:

 • Zaburzenia układu endokrynnego ;
 • Choroby narządów miednicy;
 • Niektóre odchylenia w metabolizmie białek;
 • Odżywianie nietrwałe;
 • Procesy syntezy, rozkładu i wykorzystania tkanki tłuszczowej zostały zakłócone;
 • Brak aktywności fizycznej;
 • Obecność złych nawyków (szczególnie często problem występuje, jeśli kobieta pali).

Lista może być kontynuowana przez długi czas, ale tylko jedna rzecz jest jasna: prawie każda kobieta może odwiedzić lipidystrophy ginezy, przyczyny tej choroby są zawsze tam.

Czynniki prowokujące

Poza przyczynami wymienionymi powyżej nadal istnieją pewne czynniki, które same w sobie nie mogą stać się przyczynami cellulitu, ale jest w stanie przyczynić się do jego rozwoju. Możesz wymienić następujące elementy:

 • Dziedziczność, czyli cechy tkanki tłuszczowej, które są określone na poziomie genetycznym;
 • Niewielka ilość płynu w organizmie;
 • Niespełnienie diety ;
 • Fascynacja lekami w celu szybkiego odchudzania;
 • Ścisłe diety (w czasie takiego stresu ciało prawie wszystkie składniki odżywcze zaczyna się przekształcać w tłuszcz);
 • Ciągłe stresy, a w naszym życiu jest ich mnóstwo.

Wszystkie te czynniki w połączeniu z przyczynami powodują naruszenie mikrokrążenia w tych miejscach, gdzie gromadzenie się komórek tłuszczowych jest największe. To stopniowo prowadzi do oderwania niektórych lipocytów, które zaczynają być zastąpione przez tkanki łącznej. To właśnie powoduje powstawanie guzów i nieprawidłowości w skórze.

Etapy rozwoju lypodystrofii ginezy

Aby poradzić sobie z tym problemem, należy zbadać etapy rozwoju choroby. Są tylko cztery z nich.

 1. W pierwszym etapie zmiany w skórze są prawie niewidoczne: nadal jest gładka i bez tubek. Jeśli kobieta spogląda uważnie na siebie, może zauważyć niewielką kumulację tłuszczu na biodrach, brzuchu. Przyczyną tego jest obrzęk tkanki tłuszczowej.
 2. Drugi stopień objawia się obecnością guzków niewidzialnych bez ciśnienia. Jeśli sondaże te miejsca można zauważyć kondensacje, a czasami nawet naruszenie wrażliwości w tych obszarach.
 3. Lipodystrofia w trzecim stadium charakteryzuje się obecnością "skórki pomarańczowej", która może być wykryta bez trudności. W dotyku skóra jest nierówna i nierówna. Zmniejsza się wrażliwość na ból i podatność na zmiany temperatury.
 4. Czwarty etap jest najpoważniejszy. Skóra zaczyna nabierać niebieskiej barwy, dotyk jest zimny i twardy. Nawet w strefie zapalenia tkanki łącznej jest nawet bolesność.

Leczenie koniecznie uwzględnia stadium choroby. W każdym przypadku wybrane są własne metody.

Terapia celulitowa

Jeśli zamierzasz walczyć z cellulitem, warto pamiętać, że w ciągu kilku tygodni nie ma magicznego narzędzia, które pomogłoby Ci zaoszczędzić od tego problemu. Tylko zintegrowane podejście i stale podejmowane działania mogą dawać skuteczny wynik, a następnie ginezyjska lipodystrofia będzie ustępować. Leczenie choroby ma następujące cele:

 • Przyspieszenie rozkładu komórek tłuszczowych;
 • Usuwanie obrzęku;
 • Sprawi, że ściany naczyniowe będą bardziej trwałe;
 • Zmniejszenie aktywności fibroblastów;
 • Intensywność aktywności mięśni;
 • Aby doprowadzić skórę do stanu normalnego.

Aby rozwiązać te problemy, medycyna posiada wiele metod i metod terapii.

Metody zwalczania gineoidowej lipodystrofii

Istnieje wiele sposobów leczenia cellulitu, wśród których można wymienić:

 • Masaż;
 • Owijanie;
 • Szok elektryczny;
 • Ultrasonografia;
 • Mezoterapia;
 • Ozonoterapia;
 • Karboksyterapia;
 • Myostymulacja.

Należy pamiętać, że jedynie zintegrowane stosowanie tych metod może skutecznie zwalczać cellulit.

Głównym sposobem leczenia zaburzeń lipodystrofii jest masaż. Istnieje kilka odmian.

 1. Antycellulit. W trakcie zabiegu nie tylko ugniata się tkanka tłuszczowa, ale także mięśnie. Uaktywnia to drenaż limfatyczny i metabolizm.
 2. Masaż próżniowy przyspiesza eliminację toksyn, poprawia mikrokrążenie, aktywuje lipolizę.
 3. Masaż LPG. Oprócz tych procesów ekspozycji, przyczynia się również do produkcji kolagenu i elastyny, więc wygląd skóry jest znacznie lepszy.

Dodatkowe zabiegi

Ginezyjska lipodystrofia również reaguje na inne terapie, a jeśli w połączeniu z masażem, efekt jest znacznie szybszy.

 1. Zastosowanie ultrasonografu może złagodzić podskórną tkankę tłuszczową, zwiększyć odpływ limfy, przyspiesza eliminację toksyn.
 2. Mezoterapia oparta jest na wprowadzeniu do obszarów problemowych leków, które powodują, że procesy lipoliza są bardziej aktywne, poprawiają mikrokrążenie. Zaletą tej metody leczenia jest kumulatywny charakter, co znacznie zwiększa skuteczność leczenia.
 3. Terapia ozonowa jest dobrym środkiem do pielęgnacji skóry. Zabieg usuwa także nadmiar komórek tłuszczowych, poprawia metabolizm.
 4. Wstrzyknięcia dwutlenku węgla powodują hiperkapnię, rozszerzają się naczynia, poprawia przepływ krwi, regeneruje komórki przyspiesza syntezę kolagenu i elastyny.
 5. Użycie prądu elektrycznego pobudza pracę mięśni, co z kolei poprawia mikrokrążenie. Doskonałą substytutem tej procedury jest wykonanie ćwiczeń fizycznych.
 6. Podczas owijania tkanki są nasycone użytecznymi składnikami odżywczymi. Do owijania na gorąco, ekstrakt chili lub ekstraktu musztardy, na specjalne zimne kąpiele terapeutyczne.

Cellulit (lipodystrofia ginezy) jest idealnie leczony, jeśli stosujesz złożoną terapię, a także przeanalizuj swoją dietę, reżim dnia i wyeliminujesz złe nawyki.

Zapobieganie cellulitowi

Każda choroba jest o wiele łatwiej zapobiegać, niż szukać sposobów jej pozbycia się. Dotyczy to przede wszystkim gineoidowej lipodystrofii. Jako dobre środki zapobiegawcze można zalecić:

 • Prowadzenie zdrowego stylu życia;
 • Monitoruj swoją dietę;
 • Zrezygnować z złych nawyków;
 • Utrzymuj równowagę wody na wymaganym poziomie;
 • Użyj antycellulitowych kremów w połączeniu z masażem i peelingiem;
 • Regularnie ćwiczyć lub przynajmniej się ruszać;
 • Unikaj sytuacji stresowych.

Istnieje wiele przyczyn powstania lipidystrophy, szkodliwe czynniki środowiskowe pogarszają sytuację. Ten problem rozwija się w ciele, więc nie ma magicznych maści, kremów i żeli może poradzić sobie z tym na własną rękę. Tylko poprzez wyeliminowanie wszystkich przyczyn i szkodliwych czynników, a także złożone leczenie, możemy mieć nadzieję, że skóra stanie się gładka i elastyczna.