626 Shares 2214 views

Jakie są święta w grudniu, mówi Kościół prawosławny?

Churched ludzie mają swoje pamiętne daty i święta. Wszystkie z nich są połączone z nazwami świętych lub wydarzeń z życia ziemskiego i niebiańskiego Boga i Matki.


Prawosławne święta w grudniu – wprowadzenie do Bogurodzicy, w dzień wspomnienia św Najświętszego wielkiego księcia Aleksandra, Katarzyny Wielkiej, święto ikony Matki Bożej, zwany „The Omen”, jest również dniem pamięci Andreya Pervozvannogo, który był jednym z Dwunastu najbliżej Jezusa, apostołowie, wspomnienie św Barbary, św Nikolaya Chudotvortsa i innych.

Powiemy wam o niektórych z tych dat i wydarzeń.

Prawosławne święta w grudniu, począwszy od największego triumfu tego miesiąca – wprowadzenie do Matki Bożej w świątyni.

Jakiego rodzaju imprezy i dlaczego Kościół uważa za szczególnie ważne?

Przed Maryja miał trzy lata, mieszkała w domu w Nazarecie, a po jej rodzice, Anna i Joachim spełnił swoją obietnicę Pana – poświęcić córkę na służbę Wszechmogącego. Gromadząc wszystkich krewnych i Maryi Dziewicy z Nazaretu towarzyszy do Jerozolimy.

Młode dziewice z zapalonymi świecami szedł na przodzie pochodu, a następnie przez rodziców z ich córką.

Bogootrokovitsu całą drogę towarzyszył jej otoczeniu eteryczne, rajskie anioły. Pokojówka chodzenia na przodzie kolumny, całą drogę David psalmy wykonywane.

W Jerozolimie pochód udał się do świątyni, na progu zostały już spełnione miejscowe duchowieństwo i doprowadził je do biskupa Zachariasza.

Aby wejść do świątyni, Maryja musiała przejść 15 kroków, które symbolizowały potęgę piętnaście psalmów. Kiedy Mary pokonał w ten sposób, Zachariasz pokazał jej swoje miejsce kultu w Najświętszym.

W tej świątyni Błogosławiony modlił się i mieszkał aż do zaręczyn z Józefem, który jest sprawiedliwy. To wydarzenie było początkiem drogi Matki Boga, a więc w dniu jego wprowadzenia do świątyni.

Prawosławne święta w grudniu, podobnie jak jego wartość, jak również w innych miesiącach. Ale mówimy o tych, które zakończono w ubiegłym roku i poprzedzony jest wielkim świętem Narodzenia i Objawienia.

Jeden z najbardziej znanych i szanowany imprezy, która jest częścią świąt w grudniu – dzień pamięci św Mikołaja Cudotwórcy.

Wiele dobrych uczynków i cuda na ziemi iw morzu stworzył wielkiego świętego. Pomógł wszystkich ludzi w potrzebie, zapisane przed utonięciem, uwolnione z niewoli wroga, aby pozbyć się z więzienia, dał wybawienie od śmierci i wielu zostało uzdrowionych z ich dolegliwości, dał wzrok niewidomym, chromi – zdolność do chodzenia, słuchu – głuchy, niemy – oniemiały. Wiele magia czynów popełnionych świętego. Pomagał biednym i głodnym, nie było zawsze tajemnicą patron dla bezbronnych i słabych ludzi.

W tym dniu, Nikolay Chudotvorets działa cuda i pomaga tym, który przyniósł mu drży, szczerą modlitwę, wypełnione czystą wiarę w Trójjedynego Boga, Ojca, Syna i Ducha Świętego. Nikolay Chudotvorets jest szczególnie czczony w Rosji. Dlatego w jego dzień pamięci, tysiące wiernych świętować triumf dobra, które jest zawsze w towarzystwie Świętego Mikołaja.

Święta w grudniu pozwalają parafian cerkwi przypomnieć raz jeszcze z życia świętych biblijne wydarzenia wielkie znaczenie dla ludzi wiary, aby uczcić wydarzenia, które miały miejsce przed i po narodzinach Chrystusa.

Urlop musi towarzyszyć uroczystych usług w kościele, hymny poświęcone czczony wydarzenie.

Są to święta obchodzone w grudniu naszego Kościoła prawosławnego. I choć grudnia – tym razem ścisły Narodzenia Szybki, ale są dni, które są uważane święta, i można iść do świątyni i uczestniczyć we wspólnej modlitwie, zwracając uwagę na ważną i szanowaną wydarzenie.