820 Shares 5801 views

Sztuczny droga transmisji – jest przekazywanie patogenu przez pozajelitowego wyrobów medycznych terapeutycznych i diagnostycznych manipulacji

Teraz pojawiła medycyna technologie, które nie tylko jako fantastyczne nie nazwę. Wydawałoby się, na tle geniusza medycyny triumf śmierci pacjenta w związku z nieprzestrzeganiem przepisów zdrowotnych w szpitalu być dawno zapomniane. Dlaczego sztuczna droga zakażenia jest w naszym bezpiecznym czasu nabiera rozpędu? Dlaczego w szpitalach i szpitali położniczych wciąż „zaledwie” gronkowiec, zapalenie wątroby, HIV? Suche statystyki stwierdza, że częstość zakażeń septycznych tylko w szpitalach wzrosła o 20%, podczas gdy udział 22% w działach intensywnej opieki w ostatnich latach, w chirurgii do 22%, w urologii niż 32%, 12% w ginekologii w szpitalu ( 33%).


Wprowadzenie, tryb transmisji sztucznego – jest to tak zwany ludzkim sztucznego zakażenia w szpitalach głównie do inwazyjnych. Jak to jest, że ludzie w szpitalu na leczeniu choroby, oprócz złego tam innych?

naturalne zakażenie

Z wszystkich różnych możliwości, aby złapać infekcję mechanizmy transmisyjne mikroorganizmów ze pacjent jest zdrowy tylko dwa:

1. Naturalne zależy od przestrzegania przez poszczególnych reguł i zasad higieny.

2. Sztuczny lub medycznie sztuczny sposób transmisji. Mechanizm ten jest prawie całkowicie uzależniona od spełnienia przez nich obowiązków personelu medycznego.

Z naturalnym sposobem wprowadzenia patogenów może nastąpić przez kontakt z zjadliwej środowiska ludzkiego. Drogi zakażenia:

-klimatyzacja-drop, czyli kichanie, kaszel, rozmowy (grypa, gruźlica);

-fekalno ustnej, to znaczy, brudne ręce, wody i żywności (przewód żołądkowo-jelitowy choroby zakaźnej);

Urządzenie stykowy (bardzo szerokie spektrum infekcji tym weneryczną, skóry, robaczycy, gorączka, błonicy i dziesiątki innych).

Niewiarygodne, tak więc można złapać każdą chorobę, dopuszczone do leczenia w szpitalu.

sztuczne zakażenie

W placówkach medycznych, istnieją dwie główne drogi zakażenia pacjentów scharakteryzowany sztucznego trybu transmisji. Są to:

1.Parenteralny, który jest związany z naruszeniem okładkach skóry pacjenta.

2.Enteralny potencjał dla niektórych rodzajów badania pacjentów, a także niektórych procedur terapeutycznych.

Ponadto, szpital ma się dobrze i tak samo naturalny mechanizm transmisji wielokrotnie pogorszyć stan pacjentów. Tak, można podnieść zakażenia podczas procedur medycznych, lekarzy i pielęgniarek, a także po prostu będąc w szpitalu.

Przyczyny zakażenia pacjentów w placówkach służby zdrowia

Gdzie istnieją warunki w szpitalach dla pacjentów zakażonych w sposób naturalny, i jak to wpływa na sztuczny mechanizm przeniesienia zakażenia. Powody są następujące:

1. W szpitalach jest zawsze dużo ludzi zakażonych. Ponadto około 38% populacji, w tym pracowników służby zdrowia, jest nosicielem różnych patogenów, ale ludzie nie są świadomi, że są nosicielami.

Numer 2.Uvelichenie pacjentów (osób starszych, dzieci), którzy mają znacznie obniżony próg odporności organizmu.

3.Obedinenie wysoce wyspecjalizowane szpitale w dużych kompleksach, które świadomie lub nieświadomie tworzy specyficzny ekologicznej środowiska.

W niektórych przypadkach nie jest sztucznym zakażenie pacjenta na zmiany opatrunku, jeśli pielęgniarka jest nosicielem nie wykonuje swoją pracę w maski ochronne i rękawiczki. I odwrotnie, pacjent może zarazić zdrowia pracowników, jeżeli przeprowadza manipulacje medycznych (pobieranie próbek krwi, opieki dentystycznej, itp) bez maski ochronne, rękawice, specjalne okulary.

Praca młodszy personel

W dużej mierze zależy od pacjentów zakażonych pracy pracowników niższego szczebla. Ta sama statystyka mówi, że w samej Rosji szpitalne zakażenie shingellezom wzrósł do 26%, pasożytów oportunistycznych do 18%, a 40% salmonelli!

Która w tym przypadku powoduje sztuczny trasę transmisji? Jest to przede wszystkim brak pełnej zgodności z normami zdrowotnymi. kontrole na miejscu wykazały, że pielęgniarki w wielu szpitalach czysta komora, manipulacji, a nawet działa słabo. Mianowicie, wszystkie powierzchnie są traktowane Roztwory dezynfekujące jeden szmatki przygotowuje mniejszym stężeniu niż wymagany przez normy w biurach i domach nie jest przeprowadzane przetwarzanie przez lampy kwarcowe, nawet przy ich dostępności i dobrej kondycji.

Szczególnie smutne jest to w przypadku szpitali. Ortotopowy zakażonych matek lub owoców, na przykład, ropne zakażenie septyczne może nastąpić ze względu na naruszenie zasad w Antyseptyki przetwarzania pępowiny, w położnictwie i przyszłej konserwacji. Powodem tego może być brak elementarnych maski na twarz pielęgniarki lub pielęgniarki, którzy są nosicielami patogenów, nie wspominając źle wysterylizowanych narzędzi, pieluchy i tak dalej.

antybiotyki

Jak wspomniano powyżej, często w szpitalu odbiera ludziom niejasnej diagnozie. Pacjent jest wymagane testy laboratoryjne, jak nowoczesnych metod diagnostycznych, w których wykorzystuje dojelitową drogę (doustnie) w odpowiednim korpusie urządzenia ustnej. Podczas przygotowania do wyników testów, z ogólnie przyjętą praktyką, aby nakazać antybiotyki o szerokim spektrum działania. Jest to niewielka część pozytywnego trendu, ale w wielkich przyczyn, które są tworzone w obrębie szczepów szpitalnych patogenów, nie reagując na nich przed skutkami (dezynfekcji, kvartsevanie, farmakoterapia). Z powodu naturalnych ścieżek propagacji, szczepy te są umieszczone w szpitalu. Nieuzasadnione stosowanie antybiotyków u 72% pacjentów odnotowano. W 42% przypadków było na próżno. W całym kraju z powodu nieuzasadnionej antybiotykoterapii częstości występowania zakażeń w szpitalach osiągnęła 13%.

Diagnostyka i leczenie

Wydawałoby się, że nowe metody diagnozowania powinno pomóc szybko i poprawnie zidentyfikować wszystkie bolączki. Wszystko to prawda, ale tak się nie stało sztuczne zakażenie pacjentów, sprzęt diagnostyczny musi być prawidłowo obsługiwane. Na przykład, bronchoskop od każdego pacjenta w zależności od normy należy dekontaminacji ľ godzin. Kontrole wykazały, że to mało gdzie przestrzegane, ponieważ lekarze nie powinni badać pacjentów w tempie 5-8 i 10-15 na liście. Oczywiste jest, że nie wystarczająco dużo czasu, aby przetwarzać wyposażenie dla nich. To samo odnosi się do gastroskopii kolonoskopii cewnika, z nakłucia Instrumentalna badanie inhalacyjnego.

Ale to obniża poziom zakażenia jelitowego drogi podawania leków. Istnieje niebezpieczeństwo tylko dwunastnicy sposobu, gdy lek jest podawany za pomocą sondy bezpośrednio do dwunastnicy. Ale doustne leki (akceptacja i pigułki przez usta ściśnięte lub nie ich woda pitna), podjęzykowo (pod językiem) i policzkową (filmy klejenie specyficznego farmaceutycznego do śluzówki dziąseł i policzków) praktycznie bezpieczne.

Pozajelitowy przekładni

Ten mechanizm transmisji jest liderem w rozprzestrzenianiu się AIDS i zapalenie wątroby. Oznacza to peranteralny ścieżkę – infekcji przez krew i naruszenie integralności błon śluzowych, skóry. W środowisku szpitalnym jest możliwe w takich przypadkach:

-perelivanie krew / osocze;

-zarazhenie pomocą strzykawki podczas iniekcji;

Interwencja -hirurgicheskoe;

Przeprowadzania procedur medycznych.

Często sztuczne zakażenie występuje w klinikach stomatologicznych i wizyt u ginekologa ze względu na fakt, że lekarze wykorzystać do sprawdzenia swoich pacjentów śluzowa właściwie traktowane narzędzia, a także ze względu na pracę lekarzy w niesterylnych rękawic.

zastrzyki

Ten rodzaj terapii jest używany przez dłuższy czas. Gdy strzykawki są wielokrotnego użytku, są one poddawane obowiązkowym przed zastosowaniem sterylizacji. W praktyce, niestety doprowadziło do zakażenia pacjentów groźnych chorób, w tym AIDS, z powodu rażącego niedbalstwa lekarzy. Teraz i do leczenia (dożylne i domięśniowe zastrzyki), oraz próbki krwi są wykorzystywane wyłącznie jednorazowych strzykawek, więc ryzyko sztucznego zakażenia natychmiast zminimalizowane. Sanitariusze są wymagane przed zabiegiem, aby sprawdzić szczelność opakowania strzykawki i pod żadnym pozorem nie używaj go lub igły ponownie do dalszej manipulacji. Inaczej przedstawia się sytuacja z narzędziami do endoskopu (igieł, biopsja igły i inne), które z reguły nie są obsługiwane w praktyce. W najlepszym wypadku, są one po prostu zanurzyć w roztworze dezynfekującym.

operacje

Wysoki wskaźnik zakażenia występuje w trakcie zabiegu. To ciekawe, że w 1941-1945-tych odnotowano 8% infekcji rannych, w naszych czasach, pooperacyjne wydajność septycznych zakażeń wzrosła do 15%. To dlatego, że:

-Za podczas zabiegu lub po źle wysterylizowanych opatrunków;

-nedostatochnaya sterylizacja cięcia lub braku cięcia;

-Szeroki używać różnych implantów (w ortopedii, w stomatologii, w kardiologii). Wiele mikroorganizmy są zdolne do istnienia w tych strukturach, ale także sama pokryć specjalną warstwę ochronną, co czyni je niedostępnymi dla antybiotyków.

Oczyszczanie powinno być prowadzone w specjalnym bix, autoklawy lub komory, która zależy od metody sterylizacji. To działa teraz próbuje użyć jednorazowych sterylnych pościel, ubrania, lekarzy i pacjentów, które powinny zmniejszyć sztucznej infekcji. Aby wyeliminować infekcję poprzez implanty, pacjenci spędzają w okresie pooperacyjnym zwiększoną terapię przeciwbakteryjną.

transfuzja krwi

Uważa się, że transfuzja krwi można odebrać tylko kiła, AIDS i wirus zapalenia wątroby typu B dwa, B i C. Jest za te patogeny check oddało krew dla punktów pomiarowych. Doświadczenie pokazuje jednak, że nawet przy użyciu tylko jednorazowych strzykawek transfuzji o możliwość transmisji, wirusy zapalenia wątroby typu D, G, TTV toksoplazmoza, wirus cytomegalii, Listeria i innych infekcji. Wszyscy dawcy do dostawy krwi, lekarze są wymagane w celu sprawdzenia obecności tych zakażeń. W rzeczywistości, często na analizie nie mają czasu lub po prostu pozwolił zaniedbania. Dlatego należy koniecznie dokładnie sprawdzić pobrane z krwi dawcy. Ale to nie zawsze tak jest do dziś, nawet w klinikach moskiewskich przypadków zakażenia pacjentów z transfuzją wystąpić. Drugim problemem jest to, że istnieje wiele zmutowanych szczepów, że nawet najnowsze systemy testowe nie rozpoznają. Taka sama sytuacja z jednostek infekcyjnych i transplantacji.