864 Shares 913 views

Podłączenie zmywarki do wody i urządzeń sanitarnych: krok po kroku

Zmywarka – udanej akwizycji, oszczędza zasoby naturalne, czasu, pieniędzy. Prawidłowa instalacja urządzenia zależy od jakości jego pracy i czasu trwania operacji. Podłączenie zmywarki do wody i ścieków produkowanych w kilku kolejnych etapach, a całkiem odrębnej akcji – połączenia elektrycznego. Ale przed podłączeniem zmywarki, trzeba dokonać właściwego wyboru kuchennego pomocnika.


Wybór agd zmywarka wymiary

Nabycie przydatnych artykułów gospodarstwa domowego – krok w kierunku poprawy jakości życia. Aby wykonać technikę długiego użytkowania jest, aby zrozumieć, jakiego rodzaju zmywarki lepiej zakupu dla swoich potrzeb. Nie należy polegać na wyborze przyjaciół i znajomych potrzeby doradcze są różne, a wiele ofert na rynku. Aby rozpocząć, aby określić, który typ jest samochód: a wolnostojącym lub urządzenia do zabudowy w meblach kuchennych.

Teraz przyszła kolej na innego wskaźnika: rozmiar. Wymiary są uporządkowane na trzy rodzaje:

 • wąskie (o wymiarach 0,45 x 0,85 x 0,6 m);
 • pełnej długości (wielkość 0,6 x 0,6 x 0,85 m);
 • kompaktowe (o wymiarach 0,45 x 0,55 x 0,45 m).

Kryterium wyboru rozmiaru woluminów są pomieszczenia, w których maszyna jest liczba członków rodziny będzie. Jeśli w domu w czasie, aby oczyścić dużą liczbę potraw, warto wybrać samochód w pełnym rozmiarze, a jeśli rodzina jest trzy osoby, które pasują wąskie lub kompaktowych modeli. Poprzez zakup wbudowany w urządzenia, wolą zaufanych marek, na przykład Ikea. Ważną rolę w wyborze gry podłączyć zmywarkę do wody i urządzeń sanitarnych. Ikea – jeden z liderów pod względem wydajności cena i łatwość połączeń serwisowych.

cechy zmywarka

Do urządzeń gospodarstwa domowego stanowią ważną klasę oszczędności energii, oszczędne zużycie wody, klasa zmywania. Aby zrozumieć, jaki rodzaj samochodu, aby wziąć pod uwagę, akronim, wklejony na przednim panelu urządzenia, najczęściej są trzy litery. Pierwsza grupa odnosi się naczyń, druga litera oznacza klassnosti suszenie i końcowe litera wskazuje na zmniejszenie zużycia energii. Najlepsza opcja: AAA i AAA +. Najniższy wskaźnik jakości wszystkich procesów jest oznaczony literą G. Łacińskiej

Program prania

Nowoczesna technologia jest wyposażony w wiele przydatnych funkcji, ale czasami można znaleźć i egzotyczne. Dlatego ważne jest, aby wybrać funkcjonalność nie jest ilość, ale jakość i funkcje z prośbą o jego rodzinie. Minimalny zestaw procedur zmywarek powinien zawierać:

 • Standardowe mycia naczyń;
 • intensywne Cykl prania;
 • Pranie szybkie;
 • automatyczny proces zmywania.

Taka liczba programów zazwyczaj obejmuje wszystkie potrzeby rodziny, ale jeśli masz specjalne wymagania, producenci sprzętu nie zawsze spełniają życzenia klientów. Można wybrać jednostkę z ozonowania, wejście do Internetu lub zlew z jonami srebra. Jeśli rodzina ma dzieci, ważnym dodatkiem będzie funkcja „Blokada”, który pozwoli zaoszczędzić zdrowia dziecka i nerwy.

Po wybraniu maszyny do mycia naczyń, do zrobienia, aby podłączyć zmywarkę do wody i urządzeń sanitarnych. Zdjęcia każdym kroku pomoże, ważne jest, aby zapoznać się z instrukcją, która stanowi część wyposażenia maszyny.

Narzędzia i materiały

Podłączenie zmywarki do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wymagać swoje ręce, narzędzia i pragnienia. Potrzebne będą:

 • Taśma FUM;
 • klucz małpa wodę;
 • Zawory (zawór odcinający tee);
 • syfon łączniki lub łokieć dodatkową rurkę odprowadzającą;
 • poziom budynku;
 • inspiracja i pragnienie.

Przed zmywarka przyjdzie do domu, określenie miejsca jego instalacji. To musi być w bliskim sąsiedztwie rur wodociągowych i rur kanalizacyjnych. Odległość do nich nie może przekraczać pół metra. Wynika to z działania pompy, wbudowany w urządzenie, a długość rur w układzie aparatu.

Standardowy pokój dla kuchni zmywarki. Zestawy kuchenne często wyposażone w niszach dla urządzeń wbudowanych, w przeciwnym razie trzeba przerobić dolną szafkę. Jeśli przeprowadzić instalację stacjonarnego modelu urządzenia, a następnie zadbać o całą długość kuchni, do zmywarki potrzebują miejsca.

Kompaktowe modele zmywarek do naczyń wymagają mniejszego wysiłku do instalacji. Jak podłączyć zmywarkę do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w skromnej wielkości jednostki? Po prostu: są umieszczane na stole obok zlewu. Zasilanie wodą odbywa się za pomocą dodatkowych tee zamontowany na mieszalniku, a woda jest odprowadzana w umywalce. Inne wymiary technologii muszą być podstawowym podejściem.

wymagane warunki

Tak, dojrzały pytanie, w jaki sposób podłączyć zmywarkę do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Instrukcja dołączona obowiązkowe zainstalowane na komputerze, to daje wiele wskazówek. Należy pamiętać, że niektóre woda musi płynąć do urządzenia: gorące lub zimne. Większość nowoczesnych zmywarek są podłączone do zimnej wody.

Wybór miejsca montażu upewnij się, że powierzchnia ma nachylenie, urządzenie musi stać na całkowicie płaskiej powierzchni.

Jeśli sprzęt zbudowany, trzeba wykonać otwór w tylnej ściance mebli w tych miejscach, gdzie znajdują się rura zasilająca i spuścić wodę. Połączenie Zintegrowana zmywarka do wody i urządzeń sanitarnych nie ma różnic się od standardowych etapów instalacji sprzętu. Jedyną rzeczą, którą trzeba się zgodzić – to wielkość niszy mebli do wielkości jednostki, który zamierzamy kupić.

Podłączenie zmywarki do wody i urządzeń sanitarnych ma kilka opcji, są niuanse, które muszą być brane pod uwagę w każdym z nich.

Kilka słów o elektryczności

Urządzenie jest podłączone do standardowego uziemienia-pin z napięciem 220 V. stanie zapewniającym bezpieczną eksploatację urządzenia zużywające dużo energii jest oddzielny wylot z ziemi, w przypadku domu prywatnym lub zanikających, jeśli instalacja zmywarka odbywa się w budynku mieszkalnym. Przedłużacze, trójniki do przyjęcia do sieci. Przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa podczas instalacji elektrycznych artykułów gospodarstwa domowego z zaopatrzenia w wodę – najlepiej warunkiem długotrwałego użytkowania zmywarki lub pralki i bezpieczeństwo sieci elektrycznych w całym domu.

Podłączenie do kanalizacji poprzez syfon

Jak podłączyć zmywarkę do odpływu wody na własną rękę? Proces zdjęcie promozhet ciebie. Jeśli wybór padł na niezależnej rozwiązania problemu, to być cierpliwym i wiedza.

Podłączenia urządzenia do sieci kanalizacyjnej jest możliwe na dwa sposoby: przez zlewu syfonu i bezpośrednio do rury spustowej wody.

Łączenie poprzez syfon wygodne, gdy zmywarka przylega do zlewu.

Proces instalacji jest następująca:

 • Standardowe syfon zastępuje model z dodatkową rurą wylotową. Nie mogą być dwa: jeden służy do zmywarki, druga – dla pralki. Prostszym rozwiązaniem – w celu uzupełnienia istniejących syfon kolejny kolano do dysz, liczba dodatkowych systemów odwadniających różnią się w zależności od Państwa preferencji.
 • Aby przewód odpływowy syfonu jest połączony (to jest w pudełku z urządzenia), odległość punktu odprowadzania wody nie powinna być większa niż pół metra. W większej odległości wbudowaną pompą samochodu nie może poradzić sobie z jego funkcji i może pęknąć.
 • Rozważmy nastawienie węża w kierunku syfonu, jeśli jest ona niewystarczająca, odcedzić wodę i resztki żywności czerpie z tyłu w samochodzie, która doprowadzi nie tylko do nieprzyjemnego zapachu, słabo umytych naczyń, ale także uszkodzenia zmywarki.

Połączenie rury ściekowej

Metoda ta jest uważana za najbardziej prosty sposób, aby połączyć przewód odpływowy do odpływu wody – to kwestia dwóch minut. Ale są pewne niuanse, a jeśli nie brać ich pod uwagę, dostać złe kanalizacji. Cechy bezpośredni odpływ wody:

 • Poziom wody w punkcie spustowego zmywarki powinien znajdować się nie mniej niż czterdzieści cm od poziomu położenia samej maszynie. Wymóg ten zapewnia odpowiednią jakość odprowadzaniu wody, gdy inne wskaźniki ścieków może być zwrócony do samochodu.
 • Jeśli nie ma bezpośredni sposób obserwować wysokość poziomu wody w drenażu, Gięcie rur wymagane odwróconej litery U, pożądane jest, aby ustalić konfigurację plastikową taśmą zacisk rury (ale nie przesadnie, ale po prostu na kształt). Fix wzór na wewnętrznej stronie ściany lub mebli.
 • Po podłączeniu do jednego z dwóch syfon systemów odwadniających (zmywarka do naczyń i pralka), określonych w każdym punkcie zaworów zwrotnych spustowy. W tym przypadku, gdy ścieki będą prawdopodobnie w kanałach, a nie drogiego sprzętu.

do zaopatrzenia w wodę za pośrednictwem mieszacza

Tradycyjnie, zasilanie wodą odbywa się w dwojaki sposób: przez bocznym czyszczenie miksera bezpośrednio w rurze doprowadzającej wodę. Kolejność podłączenia do miksera, możemy teraz rozważyć.

Aby wydłużyć żywotność zmywarki dobre wyposażenie dodatkowe będzie filtr wody. Aby połączyć się z mieszaczem potrzebny dźwig tee FUM-taśmy, zatrzymać zawory, elastyczny wąż doprowadzający wodę z dostarczonego sprzętu maszynowego. Kolejność montażu rury metalowe dopływu wody:

 • zdemontować połączenie przewodu zimnej wody do mieszacza z plastikowej rury wodociągowej;
 • podłączyć do tej witryny tee pre połączeń gwintowanych Zamotaev FUM-taśmy;
 • połączenia górnego otworu mieszalnika trójnik umywalki do przewodu giętkiego;
 • Trójnik odgałęzienie do połączenia filtra zgrubnego oczyszczania wody;
 • na wylocie z zaworu kulowego śruba filtr, konieczne jest, aby natychmiast odłączyć urządzenie od zasilania;
 • z zaworami odcinającymi podłączyć wąż doprowadzający wodę do zmywarki.

Nie zapomnij wszystkie połączenia gwintowane rozproszyć FUM-taśmę.

pobór wody z rury wodociągowej

Jak podłączyć zmywarkę do zaopatrzenia w wodę, składający się z metalowych rur? Nebhodimo zastrzeżone dodatkowych materiałów. W tym przypadku trzeba będzie zacisnąć rękawy, zawór regulacyjny wody, wiertło.

Etapy pracy:

 • wyłączyć wodę;
 • mocowanie zaciskowe tulei metalowej rury szczelnie dokręcić śruby;
 • wywiercenie otworu w przedniej ściance rury bezpośrednio z otworem sprzęgającym;
 • przy odsuwaniu tuleja gwintowana śruba blokująca zawór kulowy lub filtr do wody;
 • jeśli stosuje się filtr, zwora jest zamontowany na wyjściu z filtra;
 • aby zapobiec wyciekom, nawinięty na połączeniach śrubowych metalu FUM-taśmy;
 • podłącz elastyczny wąż doprowadzający wodę do zaworu kulowego.

Sprawdź instalację

Zanim w końcu ustawić urządzenie na stałe, trzeba sprawdzić jak mocno zamocowane wszystkie rury szczelność stawów. Aby to zrobić, należy uruchomić samochód na działanie cyklu testu. W procesie weryfikacji przebiegu określa jak pompa poboru wody, słuchać hałasu maszyny – obce dźwięki nie powinno być. Działanie testu polega na zastosowaniu detergentów.

Gdy woda sprawdzenia połączenia trójniku lub zaciskania sprzęgła.

Podczas spuszczania wody również kontrolować przyłączenia maszyny rury spustowej do kanalizacji ściekowej lub rur.

W przypadku nieszczelności, zatrzymanie maszyny, drenażu i demontażu luźne połączenia, ponownego montażu, ponadto przy użyciu FUM uszczelniania taśmy lub innego odpowiedniego rodzaju rurach.

Ostatnim etapem instalacji

Na ostatnim etapie instalacji zmywarki, należy zabezpieczyć go na miejscu. Jeśli masz wbudowany w urządzenia, jest montowany wewnątrz pudełka meblarskim. Podczas instalowania meble ustawia wyrównanie mebli w pozycji poziomej – standardową procedurę, więc nie można się martwić o położeniu maszyny. Jeśli masz sprzęt autonomicznego, należy sprawdzić wyrównaną instalacji za pomocą poziomicy. Małe błędy są eliminowane poprzez regulację nóżek urządzenia. Na każdej nodze wyboru skręcanie poziomie instalacji horyzontalność.

Zainstalować samodzielnie profesjonalnie

Podłączenie zmywarki do sieci wodociągowej i kanalizacji można pozostawić profesjonalistom. Firmy, które oferują technologię połączenia, dużo, ale lepiej jest zaufać porady znajomych, którzy już korzystali z usług żadnej firmy i byli zadowoleni z wyników. Ale od czasu montażu i podłączenia sprzętu do domu – nie tak skomplikowanym przypadku prowadzenia własnej mocy obowiązujących niemal każdy zainteresowany.