135 Shares 3254 views

Ogórek "szmaragdowy przepływ". Opis odmian ogórka

Trudno sobie wyobrazić letnią sałatkę bez takiego niezastąpionego składnika jako świeżego chrupiącego ogórka. Te skromne warzywa przybyły do nas z Indii, więc są najbardziej wymagające tylko dla światła i ciepła. Dziś na terytorium Rosji rozwija się ogromna różnorodność odmian, wśród których bardzo popularny ogórek "szmaragdowy przepływ".


Opis odmian

Nasiona ogórka "szmaragdowy strumień" są przeznaczone do sadzenia na otwartej ziemi iw szklarni, ponieważ nie potrzebują zapylania. Ta hybryda jest odporna na mączniaka i inne choroby, nie wymagając światła słonecznego, odpornego na mróz. Ma gruby łodyg z dużymi liśćmi i kwiatami na nim. Cienkie o wydłużonym kształcie, osiągające długość 50 cm, mają słodki smak i delikatną cienką skórę. Rozkwitanie trwa przez całe lato, okres od pojawienia się pędy do chwili zbioru to 45-48 dni, a owocowanie trwa do końca października. Ogórek "szmaragdowy przepływ" nie jest przeznaczony do puszkowania, nadaje się głównie do sałatek.

Kiełkowanie sadzonek

Nasiona są namoczone przez 2 godziny w roztworze sodowym (1 łyżeczka sody na litr wody), a następnie rozłożone na szmaturze lub warstwie siatki do wyschnięcia. Jak tylko nasiona proklyutsya, można posiać je w specjalnie przygotowanych pudełkach z ziemią. Gleby są dla nich zakupione w magazynie lub przygotowywane niezależnie od próchnicy, murawy, piasku i popiołu (odpowiednio w stosunku 1: 3: 1: 1). Przed posadzeniem gleby zalecane jest wylewanie w następujący sposób gorącą wodą, a po ochłodzeniu do wysadzenia nasion. Kiełkowanie przeprowadza się w celu wybrania najbardziej wydajnych i zdrowych roślin.

Warunki uprawy ogórków na wolnym powietrzu

Aby uprawiać dobre zbiory, konieczne jest przestrzeganie szeregu zasad, niezależnie od różnych ogórków. Dla Syberii i strefy bezchernozowej charakteryzuje się zbyt krótkim latem z nocnymi zimnymi zatrzaskami, co zmniejsza okres wegetacji. Dlatego uprawy ogórków tuż przy łóżku, muszą zapewnić najbardziej komfortowe warunki. Ważne jest rozważenie następujących kwestii:

  • Średnia dzienna temperatura dla rozwoju ogórka powinna wynosić co najmniej 15 ° C.
  • Korzenie rośliny z niskich temperatur cierpią bardziej niż jej część naziemna.
  • W przypadku nawożenia mineralnego konieczne jest, aby stężenie roztworu nie przekraczało 1%.
  • Jeśli gleby są ciężkie gliniaste, korzenie wchłoną składniki odżywcze i wodę bardzo powoli, co również spycha dojrzewanie ogórków.
  • Nie zaleca się sadzenia ogórków na łóżku po jakichkolwiek kulturach dyni, a także ogórków. Możesz to zrobić nie wcześniej niż w ciągu 3 lat.

Sadzenie ogórka na otwartym gruncie

Siewnik nasion można wykonać, gdy gleba nagrzeje się dobrze, a temperatura powietrza wynosi co najmniej 15 ° C. Ogórek "szmaragdowy przepływ", posadzony na otwartej ziemi, w pierwszych dniach wymaga szczególnej troski. Gdy liść liści liściowych pojawiają się na roślinie, należy rozcieńczyć, usunąć chwasty i poluzować glebę. Jeśli nie jest to zrobione na czas, młode rośliny mogą być zaostrzone chwasty. Rozcieńczenie lepiej nie wysuwa pędy i ostrożnie obcinać, aby nie zakłócać systemu korzeniowego pozostałych roślin, zachowując odległość między nimi 8-10 cm.

Po 3 dniach po rozcieńczeniu korytarzy należy rozluźnić, aby zniszczyć pozostałe chwasty i poprawić przepływ powietrza do układu korzeniowego. Aby zapobiec powstawaniu twardej skorupy, po ponownym podlewania rozluźnij się z trójząbem na głębokość 5 cm.

W czasie, gdy nie ma deszczów, podlewanie odbywa się co drugi dzień. Ważne jest, aby upewnić się, że warstwa gleby została nasycona wilgocią na głębokości co najmniej 10 cm. Woda musi być wlewana w korytarzu, aby nie wymyć systemu korzeniowego. Mrozenie z folią zmniejsza odparowanie wilgoci, co pozwala na mniejsze wykorzystanie podlewania. Użycie włókniny jako pokrywy chroni ogórki przed wysuszeniem i zmianami temperatury.

Najlepsze odmiany na otwartym gruncie

Ogórek "szmaragdowy strumień f1" jest doskonały do uprawy tej metody. Doskonale toleruje niekorzystne warunki pogodowe, jest odporny na choroby, owoce są pozbawione gorzkiego smaku. Wysokie plony mogą dać samopylane odmiany ogórków "zador", "zozulya", "sojusz". Holenderska odmiana ogórków "niemiecki F1" znana jest z wytrzymałości i wczesnego dojrzewania. Małe ogórki o wielkości 9-10 cm nadają się do sałatek i konserw.

Uprawa ogórka w szklarni

Do warunków cieplarnianych, ogórek "szmaragdowy strumień" jest również dobrze przystosowany. Szczególny mikroklimat w szklarni często przyczynia się do pojawienia się różnych chorób w roślinach. Dlatego sadzenie wymaga odmiany, które są w stanie im oprzeć. Stumpy, potężny łodyg pozwala na powiązanie rośliny, nadając jej wygodny kształt, co oszczędza przestrzeń i pozwala więcej światła. Jeśli nie zezwala się na kontakt pomiędzy dolnymi liśćmi a podłożem, mogą one pozostać zielone przez bardzo długi czas.

W szklarni konieczne jest utrzymanie optymalnej temperatury (20-25 ° C) w celu przeprowadzenia wentylacji. Podlewanie odbywa się głównie w godzinach porannych do 3 razy w tygodniu. Nawożenie roślin odbywa się dwa razy w sezonie – podczas kwitnienia i owocowania. Najlepiej używać nawozów organicznych.

Najlepsze gatunki szklarni

Samopylane odmiany ogórków są prawdziwym odkryciem dla ogrodników, którzy używają szklarni do uprawy. Wśród pierwszych odmian warto zwrócić uwagę na "Murom 36", "wdzięku". Dla solenia, późny "sportowiec" jest bardzo dobry. Odmiany hybrydowe są bardzo popularne, które przyciągają nie tylko ich odporność na choroby i wysoką wydajność, ale również doskonały smak. Ogórki "szmaragdowe przepływy" są ogólnie charakteryzowane jako bardzo pachnące, delikatne i słodkie.

Odmiany ogórków na Syberię

Bardzo ważne przy wyborze odpowiednich odmian ogórków jest strefa klimatyczna, dla której są przeznaczone. To znacznie zależy od ich wydajności. Jest to szczególnie ważne w regionie takim jak Syberia, gdzie krótkie lato często towarzyszą zimne zimne zatrzaski i wczesne mrozy. Dlatego też mieszkańcy tego regionu mają swoje ulubione odmiany, które różnią się nie tylko wczesnym lub późnym owocowaniem, ale także w zamierzonym zastosowaniu.

Na przykład ogórek "szmaragdowy przepływ" przeznaczony jest do sałatek. Również na świeżą konsumpcję, "Altai wczesny 166", "Władywostok 155", "Adam", "wdzięczny" są uprawiane.

Do trawienia są odpowiednie takie jak "Altai", "kaskada", "konkurent", "Murom 36", "Nezhin lokalny", "fontanel" itd.

Opis odmian ogórków przeznaczonych do trawienia, obejmuje takie cechy jak mały rozmiar, gęsto zwarta skóra. Odpowiadają one na "region F1", "delikatność", "leandro F1".

Doświadczeni ogrodnicy Syberii wolą głównie odmiany ogórka samopylnego, ponieważ pozwalają na uzyskanie wczesnej uprawy, co jest możliwe tylko przy wykorzystaniu szklarni. I owady wczesną wiosną w tym regionie są nadal nieobecne. Ogórki "szmaragdowe płynięcie", które są często spotykane w opisach tej odmiany, od tego czasu powodują, że Siberian od dawna kochają. Sałatki z nich można zjeść w okresie letnim.