334 Shares 2387 views

Jak gojenie transformatora: krok po kroku

Transformator jest urządzenie do transmisji energii do modyfikacji parametrów sieci do użytkownika końcowego. Sprzęt ten charakteryzuje się pewnego schematu. Transformatory mogą zwiększać lub zmniejszać opór.

Z czasem może być konieczne uzwojenie rdzenia. . W tym przypadku, amatorskie radia przed pytaniem, w jaki sposób nawinąć transformator. Proces ten zajmuje sporo czasu i wymaga koncentracji. Jednak nic skomplikowanego w ścieżce uzwojenia nie. Do tego celu krok po kroku instrukcje.

projekt

Transformator działa na zasadzie indukcji elektromagnetycznej. To może mieć inny wzór magnitoprivoda. Jednak jednym z najczęstszych jest toroidalne cewki. Jego konstrukcja została wynaleziona przez Faradaya. или прибор любой другой конструкции, необходимо изначально рассмотреть конструкцию его катушки. Aby zrozumieć, jak nawinąć transformator toroidalny lub jakiekolwiek inne struktury urządzeń, konieczne jest rozważenie projektu pierwotnego cewki.

Urządzenia toroidalne konwersji napięcia przemiennego z jednym wyjściem do drugiego. Są jednofazowe i trójfazowe projekt. Składają się z wielu elementów. Struktura Kompozycja zawiera rdzeń ze stali ferromagnetycznej. Jest uszczelka gumowa, pierwotne, wtórne uzwojenie i izolacji pomiędzy nimi.

Uzwojenie posiada ekran. Materiał izolacyjny jest powlekany i rdzenia. Stosowany również łączniki bezpieczników. Aby połączyć uzwojenia w jednym systemie, służy magnitoprivod.

Urządzenie do nawijania

transformatory toroidalne mogą być różnych typów. Należy to uwzględnić w trakcie tworzenia pętli. , 12/220 или прочие разновидности можно при помощи специального инструмента. Zamykającej transformator 220/220, 12/220, lub inne gatunki mogą za pomocą specjalnego narzędzia.

Aby uprościć ten proces, można zrobić specjalną aparaturę. Składa się on z drewnianymi słupkami , które są zamocowane pomiędzy metalowego pręta. Ma kształt rękojeści. Ten szybko wypluć ran kontury. Gałązka nie powinien być grubszy niż 1 cm. Będzie przenikać przez ramę. Za pomocą wiertarki do wykonywania tego procesu będzie łatwiejsze.

Wiertło jest zamontowany na płaszczyźnie stołu. To będzie równoległe. Uchwyt powinien obracać się swobodnie. Pręt jest umieszczony w uchwycie wiertła. Wcześniej, na konieczność noszenia metalową wkładkę stykowy do ramy przyszłości transformatora. Pręt może być gwintowany. Opcja ta jest uważana za korzystne. Blok może być zaciśnięta na jednej stronie przez nakrętkę, płyt tekstolitowy lub desek z drewna.

inne narzędzia

импульсный, ферритовый или прочие разновидности конструкций, необходимо подготовить еще несколько инструментов. Do nawijania 12/220 transformator impulsowy, ferrytu lub inne rodzaje struktur, jest konieczne, aby przygotować kilka dodatkowych narzędzi. Zamiast powyższych struktur mogą skorzystać z cewki telefonu, urządzenie do nawijania folii maszynę z nici dolnej. Istnieje wiele opcji. Muszą zapewnić sprawne, jednolitość procesu.

Należy również przygotować urządzenie do odwijania. Zgodnie z jego zasadą takiego sprzętu jest podobne do urządzenia przedstawionego powyżej. Jednakże, proces odwrotny można przeprowadzić bez obrotu uchwytu.

Nie policzyć liczbę zwojów własną rękę, należy zakupić specjalne urządzenie. weźmie pod uwagę liczbę obrotów na cewki. Do tych celów mogą pochodzić zwykły wodomierz lub prędkościomierz rowerów. Dzięki elastycznej rolki wybranego urządzenia dozującego połączony z urządzeniem zwijającym. Można policzyć liczbę zwojów doustnie.

rozliczenia

необходимо произвести расчеты. Aby zrozumieć, jak nawinąć transformator impulsowy, konieczne jest, aby dokonać obliczeń. Jeśli wykonane szybko istniejący cewki, można po prostu zapamiętać pierwotną liczbę swoich cewek i kupić identyczny przekrój przewodu. W tym przypadku nie jest możliwe rozliczenie zrobić.

Ale jeśli chcesz, aby utworzyć nowy transformator, konieczne jest określenie ilości i rodzaju materiałów. Na przykład, w przypadku urządzenia do obciążeń od 12 do 220 V, jest wymagana od urządzenia 90 do 150 watów. Mark magnitoprivod może, na przykład, ze starego telewizora. Przekrój przewodu ustalana jest w zależności od zespołu napędowego.

Liczba zwojów cewki jest zdecydowany 1V. Wskaźnik ten wynosi 50 Hz. Pierwotne (P) i wtórnego (B) uzwojenia jest obliczana w następujący sposób:

  • N = 12 x 50/10 = 60 zwojów.
  • B = 50/10 x 220 = 1100 obraca.

W celu określenia, w którym prądy, następujący wzór jest stosowany:

  • Tn = 150: 12 = 12,5 A.
  • Tg = 150: 220 = 0,7 A.

Wynik powinien być brane pod uwagę przy wyborze materiałów do tworzenia nowego urządzenia.

warstwy izolacyjne

или другую разновидность приборов, необходимо изучить еще один нюанс. Zamykającej ferrytowy transformatora lub innego rodzaju urządzeń, konieczne jest zbadanie jeszcze jeden niuans. Pomiędzy niektórych warstw przewodów powinien być zainstalowany materiały izolacyjne. Najczęściej wykorzystywane w tym kondensatu przeznaczenia lub papieru kablowego. Wszystkie niezbędne materiały można kupić w sklepach. Papier powinien posiadać wystarczającą gęstość, nawet bez szczelin albo otworów.

Pomiędzy poszczególnymi warstwami zwojów izolacyjnych są wykonane z bardziej wytrzymałych materiałów. Najczęściej stosowane lakierowanego szmatki. Jej nanoszone na obu stronach papieru. Jest to konieczne, także do wyrównywania powierzchni przed nawinięciem. Jeśli nie można znaleźć lakierowanej szmatki, zamiast tego może być używany w kilku warstw złożonego papieru.

Papier tnie się na paski, których szerokość powinna być większa od konturu. powinny one wystawać poza krawędzie uzwojenie 3-4 mm. Nadmiar materiału będzie schować się. Pozwoli to również na celu ochronę krawędzi cewki.

ramka

, следует уделить внимание каждой детали этого процесса. Aby zrozumieć, jak nawinąć transformator, należy zwrócić uwagę na każdy szczegół procesu. Przygotowanie izolacji, drutu i narzędzia powinny ramkę. Aby to zrobić, można wziąć karton. Wewnętrzna część ramy powinna być większa rdzeń pręta.

O-magnitoprivoda niezbędnego do przygotowania dwóch cewek. Do rdzenia w kształcie litery układu wymaga jednego. W pierwszym przykładzie wykonania, okrągły rdzeń jest pokryty warstwą izolacyjną. Dopiero wtedy przystąpić do uzwojenia.

Jeśli magnitoprivod być w kształcie litery W, przy czym rama wycięte z tulei. Z tektury wyciąć pędzla. Cewka w tym przypadku trzeba będzie owinięty w kompaktowym opakowaniu. Szczotki są noszone na rękawie. Przygotowanie ram, można rozpocząć nawijanie przewodu.

Krok po kroku uzwojenia

будет достаточно просто. Nawinąć transformator własnymi rękami będzie dość proste. Na tej cewce z drutu powinna być zainstalowana w urządzeniu do odwijania. stary drut zostaną z niego usunięte. Ramy przyszłości transformatora należy umieścić w sprzęcie uzwojenia. Następnie można wykonywać ruchy obrotowe. Muszą być zmierzone, bez szarpnięć.

Podczas tej procedury, stary przewód cewka zostanie przeniesiona do nowej ramki. Pomiędzy drutem a powierzchnia odległości tabeli należy co najmniej 20 cm. Pozwoli to położyć rękę i naprawić kabel.

Na stole wszystkie niezbędne narzędzia i sprzęt potrzebny do położyć się wcześniej. Na dłoń powinien być papier, nożyczki, papier ścierny izolacyjnego lutownicy (podłączony), pióro lub ołówek. Jedną ręką należy obrócić pokrętło do urządzenia kręte, a drugi – blokowanie drutu. Konieczne jest, aby dopasować je do cewki równomiernie, dokładnie.

Zalecenia dotyczące uzwojenia

, следует уделить внимание последующим операциям. Biorąc pod uwagę instrukcje krok po kroku, w jaki sposób nawinąć transformator, należy zwrócić uwagę na kolejne operacje. Po umieszczeniu szkielet musi być izolowana. Przez jego gwintu otworu koniec przewodu musi być odprowadzane z obiegu. Fixation będzie tymczasowa.

Zaprawiony szynki zalecane przed uzwojenie pierwsze praktyki. Gdy nałoży się pracuje płynnie, jesteś gotowy do pracy. cięgna i kąt powinien być stały. Każda kolejna warstwa jest wymagane zamykającej stop. W przeciwnym razie, dyrygent może zsunąć fotelik przeznaczony dla niego.

W procesie likwidacji okazuje konieczne, aby ustawić licznik na zero. Jeśli nie, trzeba wymawiać liczby zwojów drutu głośno. Dlatego konieczne jest, aby skupić jak najwięcej, tak aby nie stracić rachubę.

Izolacja musi nacisnąć miękki gumowy pierścień lub kleju. Każda kolejna warstwa 1-2 zmieni mniej niż poprzedni.

związek Sposób

, необходимо изучить процесс соединения проводов. Biorąc pod uwagę, jak nawinąć transformator, konieczne jest zbadanie procesu podłączania przewodów. Jeśli rdzeń uzwojenia zostanie przerwany, proces powinien produkować kolce. Procedura ta może być wymagane w przypadku, gdy został pierwotnie zadanie stworzyć układ z kilku oddzielnych kawałków drutu. Spike działać zgodnie z grubością drutu.

Dla drutu i grubości 0,3 mm należy oczyścić końce 1,5 cm. Mogą one być następnie łatwo odkręcić i lutu przy użyciu odpowiedniego narzędzia. Jeżeli przewód ma grubość (większy niż 0,3 mm) może być przylutowany bezpośrednio końce. Skręcanie w tym przypadku nie jest wymagane.

Jeśli drut jest bardzo cienki (mniej niż 0,2 mm), to może być zgrzewane. Ich skręcone bez procedury usuwania. Umieścić tacy w związek płomienia zapalniczki albo lampy spirytusowego. Na styku metalu powinien pojawić napływ. Umieścić połączenia kablowego konieczne jest wyizolowanie lakierowanej szmatki lub papieru.

test

следует учесть еще несколько рекомендаций. Po przeanalizowaniu procedurę jak rany transformator, należy również wziąć pod uwagę kilka zaleceń. Liczba zwojów cienkiego przewodu może osiągnąć kilka tysięcy. W tym przypadku lepiej jest użyć specjalnego sprzętu liczenia. Uzwojenie chroni górną papier. ochrona zewnętrzna nie jest wymagana dla grubym przewodem.

Dalej jest sprawdzianem transformatora. Jego pierwotny obwód jest podłączony do sieci. Konsekwentnie lampa podłączona jest do źródła prądu. Będzie to ujawnić zwarcie.

Aby ocenić izolacji, konieczne jest, aby dotknąć na przemian wyprowadzane za obwodów sieciowych dyrygent wyjściowych. Procedura kontroli, które należy przeprowadzić bardzo starannie. Jest to konieczne, aby wykluczyć możliwość porażenia prądem.

Po rozpatrzeniu krok po kroku uzwojenia transformatora, jest możliwe, aby naprawić stary lub utworzyć nowe urządzenie. Jeśli ścisłe przestrzeganie wszystkich jej punktów jest możliwe stworzenie niezawodnego, trwałego urządzenia.