544 Shares 6682 views

Bakterie Gram-dodatnie

Bakterie Gram-dodatnie zawdzięcza swoją nazwę z powrotem w 1884 roku, kiedy to duński naukowiec G. Gram zaoferował swoją metodę dochodzenia. Podstawę tego sposobu jest określona barwienie ściany komórkowej bakterii specjalne barwników, które pozwalają na określenie biochemicznych właściwości błon komórkowych. Skład roztworu, który wytwarza zabarwienie obejmują anilinę i jodu rozwiązanie do mocowania koloru. Bakterie Gram dodatnie po umyciu silnie zabarwione i Gram – odbarwione.

Bakterie Gram-dodatnie obejmują laktobatsillobakterii, micrococcal bakterie batsillobakterii i klostridiobakterii. Struktura każdej grupy różnych bakterii możliwości lub niemożliwość sporulacji, ale na ogół są one typowe – posiada membranę i rybosomalne nukleotydu.

Clostridia, są one zazwyczaj beztlenowe i większość z nich jest w postaci pałeczek, ale czasami ziarniaki. Podczas tworzenia przetrwalników bakterii Clostridium ma kształt cytryny. Clostridium mają zdolność wywoływania niepokojów niektóre białka, polisacharydy, aminokwasy i Pirin. Na przykład, w procesie fermentacji przy użyciu acetonu otrzymano Clostridium i kilku innych alkoholi. Te bakterie mogą żyć w glebie, w wodzie, przewód pokarmowy istot żywych. Niebezpiecznych dla ludzkiego tetanii patogenu tężca (Clostridium) i Clostridium septikum (czynnik sprawczy zgorzeli gazowej). Bakteria ta jest Clostridium botulinum, wytwarza potężną truciznę, która prowadzi do natychmiastowej śmierci.

Batsillobakterii mają kształt pręta, często aerobowe, są zdolne do tworzenia zarodników. Bacillus subtilis jest znany wśród tych podgatunków, która uczestniczy aktywnie w procesie rozkładu materii organicznej. Dla człowieka jest niebezpieczne anthracis Bacillus. Ze względu na swoje naturalne właściwości batsillobakterii używanych do produkcji antybiotyków.

Lactobacillus – Gram-dodatnie bakterie, które nie tworzą zarodniki i są w postaci pałeczek. Wartość tych bakterii jest ich zdolność do fermentacji węglowodanów i wytworzyć kwas mlekowy. Bakterie kwasu mlekowego można znaleźć w napojach, produktach mlecznych, marynowana kapusta, kiszone. Są one utworzone w czasie kiszenia w wyniku rozkładu pozostałości roślinnych i zwierzęcych.

Micrococci połączone zarówno tlenowych i beztlenowych mikroorganizmów, które nie tworzą endospory. Metabolizm często celu utrzymania czynności układu oddechowego. Te ziarniaki zaangażowanych w proces rozkładu resztek żywności, zwierząt i roślin. Najbardziej znanym przedstawicielem micrococci – aureus. Jeśli dostaje się na produktach, które są w ogniu, a następnie zaczyna aktywnie wydalają toksyny, niebezpieczne dla ludzi.

Obok stoją mykoplazmy, z których niektóre są jeszcze zaakceptowane do bakterii Gram-dodatnich. Mycoplasma – najmniejsza wstępnie atomowej, aby upewnić się, że nie zawierają błony, nie tworzą zarodników. Większość z nich są nieszkodliwe, ale niektóre patogeny mogą być, na przykład, osoba powodujące zakażenia torebki stawowe, narządów moczowo-płciowego, błon śluzowych i dróg oddechowych. Na barwienia metodą Grama, nie wszystkie z nich mogą mocno trzymać kolor.

Człowiek jest dość trudne „dogadać się” z bakterii Gram-dodatnich. Badania pokazują, że około połowa wszystkich zakażeń u ludzi spowodowanych przez przedstawicieli tej grupy. Kiedy właściwie przechowywane produkty i higiena osobista możliwość non-konfliktowego okolicy jest wystarczająco wysoka. Ale penetracja ciała, niektóre bakterie Gram-dodatnie bakterie mogą wywołać poważny konflikt. W tym przypadku, w celu pomocy specjalnej grupy antybiotyków, które przeciwstawiają się bakterii.